САУ “БОГДАНА” – перші фото

135

Сьогодні Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express – Сергій Згурець на своїй сторінці у Facebook опублікував перший публічний знімок 155-мм самохідної артилерійської установки “Богдана”:

155-мм САУ “Богдана” Фото: Сергій Згурець

Як видно зі знімку вона виконана на колісному шасі 6х6 КрАЗ.

КрАЗ-6322 — український вантажний бортовий повнопривідний автомобіль з колісною формулою 6х6 вантажопідйомністю 10-20 тонн капотного компонування. Призначений для перевезення людей і різних вантажів дорогами загального користування, а також бездоріжжям.

Раніше вже на шасі цього автомобіля був інший вітчизняний проект для 152-мм гармати:

152-мм САУ на шасі КрАС-6322

Нагадаємо, що про офіційні випробування 155-мм САУ “Богдана” розказав Міністр оборони Степан Полторак 7 серпня 2018 року і до цього моменту її зовнішній вигляд був засекречений.

З’явилась нова фотографія САУ:

155-мм броньована САУ Богдана

Відповідно до якої самохідна артилерійська установка використовує спарену броньвану кабіну для розміщення розрахунку бойової машини.

САУ Богдана на шасі броньованого автомобіля КрАЗ

Оновлення по системі наведення та автомату заряджання:

САУ “Богдана” з автоматом заряджання та автоматичною системою наведення

З останніх опублікованих знімках 155-мм самохідна артилерійська установка має автоматизовану систему наведення та систему заряджання боєприпасів.

Також на ній помічено контейнери, що здатні вмістити від 20 снарядів/

 Система управління та автоматизованого наведення:

Автоматизована система управління та наведення САУ “Богдана” Фото: Юрій Бірюков

Відповідно до опублікованої світлини самохідна артилерійська установка “Богдана” має автоматизовану систему управління та наведення побудованої на контролерах марки Siemens SIPLUS та SIMATIC HM.

З її допомогою здійснюється розгортання/згортання артилерійської системи та наведення по цілі з подальшим коригуванням.

mil.in.ua

P.S. ВПЕРШЕ ПРОДЕМОНСТРОВАНА НОВА УКРАЇНСЬКА САУ «БОГДАНА»

У пятницю, 10 серпня ц.р., була вперше, без маскування, показана нова 155-мм українська САУ «Богдана». Фото новинки виклали на своїх сторінках у Facebook Сергій Згурець та Юрій Бірюков.

Нова САУ створена на базі тривісної повнопривідної військової вантажівки «КрАЗ-6322», виробництва Кременчуцького автомобільного заводу. Шасі має колісну формулу 6х6 та оснащено чотирьохдверною броньованою кабіною, що захищає розрахунок від стрілецької зброї та осколків. САУ «Богдана» є артилерійською системою відкритого типу.

Повідомляється, що «Богдана» має дубльовану комп’ютеризовану систему управління вогнем та автоматичну систему заряджання. Управління заряджанням, наведенням та стрільбами може здійснюватися як із кабіни установки, так і з зовні — у задній частині САУ встановлено другий пункт управління.

Концептуально «Богдана» схожа з зарубіжними аналогами типу французької системи CAESAR або шведської САУ Archer. Однак проект установки артилерійської великокаліберної системи на базі автомобіля КрАЗ розроблявся в Україні вже давно. Наразі можна стверджувати, що 155-мм САУ «Богдана» повністю розроблена та виготовлена в Україні і має всі складові вітчизняного виробництва — від шасі до ствола.

За даними Defense Express, максимальна дальність стрільби української артсистеми становить:

— осколково-фугасними снарядами — не меньше 40 км.;

— активно-реактивними — не меньше 50 км.

Швидкострільність — 4-5 пострілів на хвилину.

Під час відвідування репетиції Параду до 27-ї річниці Незалежності України Міністр оборони України Степан Полторак, відповідаючи на питання журналістів, заявив, що система вже зараз проходить випробування.

180810 bogdana 2

180810 bogdana 3

180810 bogdana 4

defence-ua.com

Поделиться:
Загрузка...