У США та їхніх союзників є нові розвідувальні дані, завдяки яким вони припускають, що РФ може почати атаку на Україну ще до завершення Олімпіади-2022.
Згідно з повідомленнями американських чиновників CNN, попередні дані свідчили про те, що Росія навряд чи вдереться в Україну після завершення Олімпіади 20 лютого. Однак за останні 24 години посадовці адміністрації різко наголосили на терміновості своїх публічних попереджень щодо України.
Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив у п’ятницю, що російське вторгнення в Україну “може початися в будь-який час”, зокрема під час зимових Олімпійських ігор у Пекіні. У Сполучених Штатах продовжують “бачити дуже тривожні ознаки російської ескалації та нові сили, які прибувають до українського кордону”.
Посилаючись на власні джерела, CNN наголошує, що серед цілей російської атаки є й Київ. Також повідомляється, що пізніше можуть надійти нові розсекречені частини розвідувальних даних.
Відомо, що президент США Джо Байден сьогодні вранці мав провести телефонну розмову з НАТО та європейськими союзниками для обговорення останніх розвідданих. Представник європейського оборонного відомства зазначив, що Північноатлантична рада обговорить ситуацію та дані розвідки на зустрічі пізніше в п’ятницю.
У четвер ввечері Байден теж приєднався до зустрічі своїх головних радників з національної безпеки в ситуаційній кімнаті Білого дому, аби обговорити кризу, пише CNN.
P.S.
Американські журналісти зі своїх джерел в розвідці дізналися, що влада США навмисно створює гнітючий й «апокаліптичний» образ у медіа та офіційних заявах довкола російського вторгнення до України, щоби віднадити Росію від її намірів.
Про це в матеріалі CNN з посиланням на кілька неназваних джерел у розвідувальних агенціях США, Державному департаменті та Білому домі.
Американським журналістам повідомили, що адміністрація президента США вирішила ще наприкінці 2021 року навмисно створювати гнітючу та «апокаліптичну» риторику довкола можливого вторгнення російських військ до України, аби віднадити Кремль від його намірів.
Як пояснюють джерела, американські посадовці сподіваються показати росіянам, що про їхні плани відомо всім, а також посіяти сумнів у них, що в політичному та військовому керівництві РФ є шпигуни, які передають дані розвідці західних країн.
У CNN пишуть, що після анексії Криму та вторгнення на Донбасі, американські посадовці змінили свою стратегію протидії російським тактикам гібридної війни. Тепер, нібито, США розсекречують заздалегідь частину своїх розвідувальних даних про наміри Росії, щоби спантеличити російських військових та Кремль.
Як стверджують джерела CNN в адміністрації Байдена, російський президент Володимир Путін був здивований деякими звітами, які «зливали» журналістам західних медіа. Крім того, як стало відомо американській розвідці, російське військове керівництво також спантеличене і намагається з’ясувати, чи є шпигуни на вищих шаблях командування.
Всі офіційні заяви посадовців Білого дому й Державного департаменту тощо узгоджували з керівниками Агентства національної безпеки США, інших безпекових та розвідувальних органів влади США. Кожен факт та дані, які розсекречували, ретельно планували, аби ненароком не вказати на свої джерела в російських структурах або шлях, у який ці дані дістали.
Таким чином, у медіа навмисно поширювали надзвичайно тривожні, гнітючі та «апокаліптичні» прогнози про російське вторгнення до України.
Пряма мова джерела CNN: «Це правильно в тому, щоби примусити росіян сумніватися у своїх силах. Ми чинимо правильно в тому, що збиваємо їх з пантелику і примушуємо задуматися, чи вдасться їм втілити в життя всі свої плани вторгнення зненацька.
Інколи, якщо посіяти сумнів у системі, вони можуть насправді усунути кількох компетентних людей у командуванні, яких підозрюють у шпигуванні на користь Заходу, а насправді вони не шпигуни».
Через таку стратегію адміністрації США у журналістів західних видань стали траплятися конфлікти та суперечки зі своїми джерелами у владних кабінетах та навіть із офіційними речниками, як-от суперечка одного з кореспондентів із речником Державного департаменту Недом Прайсом. Коли кореспондент попросив навести якісь конкретні докази розвідки зі світлинами чи розвідданими, Прайс відповів, що «ви можете вірити заявам росіян, якщо ви не довіряєте розвідці США та наших союзників».
Журналісти занепокоєні, що їх використали як інструмент для досягнення цілі в геополітичному протистоянні з Росією. Однак, одне із джерел заперечило на цю тезу: «Ми не використовуємо пресу в наших цілях. Ми проводимо кампанію зі стратегічних комунікацій.
Зважайте, що ці розсекречування, бодай їх озвучують офіційно з трибун або не під запис у кулуарах, призначені не лише для журналістів, але й для інших груп. Я гадаю, що Держдеп також намагався повідомити громадянам США, що природа цієї кризи саме така, і не менша».
Однак, як зазначають у матеріалі CNN, більшій частині розвідувальної спільноти та безпекового сектору подобається така стратегія протидії Росії. Росіяни дедалі більше сумніваються в надійності свого командування, а також втратили момент для того, щоби провести операцію зненацька.