Новообраний президент Чехії Петро Павел заявив, що якщо великий контрнаступ України зазнає невдачі, отримати кошти на наступний буде «вкрай складно».
Тим більша відповідальність лягає на забезпечення ЗСУ всім необхідним — і, зокрема, повернення виплат військовим. Тож у понад 500 мдрд грн, які мають бути додатково спрямовані на оборону, обов’язково мають знайтись кошти і на повернення виплат.
Бо весняна кампанія визначатиме подальший перебіг і завершення війни.
А санкції підточують економічну базу ворога, в той час як Україні продовжує надходити допомога.
1. Журналіст «Радіо Свободи» Рікард Йозвяк повідомив, що міністри закордонних справ ЄС мають підписати план боєприпасів для України, щоб забезпечити Київ 1 мільйоном артилерійських снарядів протягом наступних 12 місяців.
Хоча на тижні почали з‘являтися повідомлення про нестачу в Європі компонентів для божприпасів — така спільна дія якраз покликана вирішити подібні проблеми
2. США невдовзі оголосять про новий пакет військової допомоги для України. У Білому домі заявили, що йдеться про зброю, яка є важливою для успіху України в найближчі тижні.
3. Норвезьке агентство допоможе Міноборони України в організації закупівель оборонних матеріалів.
4. Велика Британія допоможе Казахстану розвивати експортні маршрути в обхід рф, заявив міністр закордонних справ Джеймс Клеверлі під час візиту до Астани.
5. США вперше з початку повномасштабного вторгнення відновили депортацію росіян.
—————
Повідомлення рашистських пропагандистів про появу путіна в окупованому Маріуполі є цікавою ілюстрацією до мислення агресорів.
Мовляв, хай комісія ООН і Міжнародний кримінальний суд як собі хочуть, а ми свого фюрерішку демонстративно покатаємо по місцях злочинів. Ще й театр огляне, осквернить пам‘ять невинно убитих.
У Західному світі мова символів дуже важлива. І подібними діями путін відбирає сумніви у тих, хто ще вагається, чим і як має закінчитись війна. Тож чекаємо новин і про допомогу Україні, і економічні удари по росії.
А поки діють уже накладені санкції:
1. Російський експорт нафти перейшов на флот танкерів із незрозумілою формою власності та неадекватною страховкою, що викликає побоювання щодо здатності реагувати на потенційні катастрофи.
Тож до всіх злочинів рашистів невдовзі додадуться ще й екологічні.
2. У 2022 році 75% підприємств зіткнулися з проблемами через відмову іноземних контрагентів від поставок до росії, 43% постраждали через проблеми з логістикою, 31% зазнавали труднощів з транскордонними платежами.
«Імпортозаміщення»на росії провалюється.
3. Рекордно дорога реконструкція БАМа і Транссибу, що затримується на кілька років, призвела до нестачі пропускної спроможності транспортних шляхів у східному напрямку.
4. Станом на 1 лютого 2023 року на руках у російських домогосподарств було 7,33 трлн руб готівки в іноземній валюті, або $105,4 млрд.
Це рекордний обсяг із 2018 року, за весь час доступної статистики.
5. З 1 липня по 1 грудня 2022 року обсяг валютної готівки у домогосподарств на росії зріс на $4,3 млрд. проти $1,3 млрд., відображених у старій статистиці.
Не вірять росіяни в перспективи своєї країни і її рубля.