Ракетный комплекс «Нептун» принят на вооружение ВСУ

98

Береговой ракетный комплекс 360МЦ «Нептун» принят на вооружение Вооруженных сил Украины. Приказ об этом сегодня подписал глава Минобороны Андрей Таран.

Об этом сообщает пресс-служба ведомства.

«Документом определены основные тактико-технические характеристики берегового ракетного комплекса 360МЦ, технические условия и общие требования к комплексу», — сказано в сообщении.

P.S. Під час урочистостей до Дня прапора Збройним силам передали 132 одиниці техніки

Підрозділи Збройних сил України отримали 132 зразки озброєння та військової техніки, 38 одиниць засобів зв’язку та 78 приладів спостереження.

Відповідні сертифікати президент Володимир Зеленський передав представникам української армії 23 серпня під час урочистостей до Дня державного прапора на військовому летовищі у Василькові Київської області, передає пресслужба глави держави.

«Сьогодні до підрозділів Збройних сил для виконання завдань за призначенням передається 132 зразки озброєння та військової техніки, 38 одиниць засобів зв’язку, 78 приладів спостереження. Це модернізовані танки Т-64 і Т-62, новітні бронетранспортери, бойові машини піхоти та тактичні броньовані машини, а також сучасні комплекси радіоелектронної боротьби та засоби спостереження», — зазначив Зеленський.

Переоснащення українського війська, прийняття новітніх бойових систем та приведення органів військового управління до стандартів НАТО, за словами Зеленського, є його пріоритетом.

Президент нагадав, що оборонний бюджет у цьому році є найбільшим за всю історію, і у порівнянні з 2019 роком збільшений майже на 28 млрд грн.

В урочистостях з нагоди Дня прапора взяли участь перший, другий, третій та п’ятий президенти України — Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко та Петро Порошенко.

Фото: president.gov.ua

Фото: president.gov.ua

Фото: president.gov.ua

Фото: president.gov.ua

Фото: president.gov.ua

Фото: president.gov.ua
Фото: president.gov.ua
president.gov.ua

Нагадаємо, у липні українська армія прийняла на озброєння тактичну бойову колісну машину «Дозор-Б». Спецтранспорт розроблений фахівцями Харківського конструкторського бюро з машинобудування ім. О.О. Морозова.

P.P.S.

Напередодні Дня Незалежності України державне підприємство «ЦКБ «Протон», що входить до складу ДК «Укроборонпром», передало до Збройних сил партію автоматизованих станцій радіоперешкод короткохвильового радіозв’язку Р-330КВ1М.

Про це повідомив директор підприємства Вотяков Олег.

Перший серійний зразок цієї станції радіоелектронної боротьби «Протон» поставив до ЗСУ у липні 2019 року. За результатами його бойової експлуатації фахівці конструкторського бюро провели роботи з модернізації окремих вузлів станції, які суттєво підвищили її тактико-технічні можливості.

«Удосконалення основних параметрів дозволяє значно поліпшити виявлення та місцевизначення ворожих джерел радіовипромінювання, збільшити відстані постановки завад для дезорганізації радіозв’язку противника. Новітні вироби Р-330КВ1М здатні блокувати роботу більшості сучасних короткохвильових радіостанцій на відстанях у сотні кілометрів», – розповів директор «Протону» про результати модернізації.

Корисність внесених змін повністю підтверджено результатами випробувань, що проведено підприємством за участі військових представників.

ДП «ЦКБ «Протон» спеціалізується на розробленні та виготовленні засобів спеціального радіозв’язку. Це підприємство увійде до холдингу радарних систем, який в «Укроборонпромі» планують створити одразу після ухвалення необхідного законопроекту №3822. Презентація холдингу і покрокового плану з його створення відбулася у липні поточного року і отримала схвальний відгук від віце-прем’єр-міністра – міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського під час візиту на ДП НВК «Іскра» у Запоріжжі.

«Протон» виробляє автоматизовані станції радіоперешкод короткохвильового радіозв’язку Р-330КВ1М (зі складу комплексу “Мандат”); пристрої радіомоніторингу систем зв’язку КХ-діапазону Р-677; радіомодеми передачі даних по КХ радіоканалів, цифрові радіоприймальники пристроїв КХ-діапазону К410, вузькосмугові пристрої радіомоніторингу УКХ діапазону, панорамні пристрої радіомоніторингу УКХ діапазону.

Довідково:

Р-330КВ1М – автоматизована станція радіоперешкод короткохвильового радіозв’язку, яка здатна деорганізувати радіозв‘язок противника на відстані у декілька десятків кілометрів. Р-330КВ1М дозволяє блокувати роботу всіх сучасних короткохвильових радіостанцій, зокрема і тих, що створені спеціально для роботи в умовах активних радіоперешкод.

Ці характеристики є унікальними не тільки для України, але і повністю відповідають всім, зокрема і перспективним, вимогам до станцій РЕБ у країнах НАТО.

Р-330КВ1М є частиною комплексу Р-330УМ «Мандат», до складу якого також входять станції радіоперешкод ультракороткохвильового радіозв’язку, радіорозвідки та управління. Станція Р-330КВ1М може працювати як у складі комплексу «Мандат», так і окремо.

ukroboronprom.com.ua

Поделиться:
Загрузка...