Рада назначила Шевченко главой Нацбанка

91
Верховная Рада в турборежиме назначила Кирилла Шевченко главой НБУ.

«За» проголосовали 332 народных депутата.

Кирилл Шевченко – новый глава Национального банка Украины. 15 июля президент Владимир Зеленский подал его кандидатуру в Верховную Раду, а уже на следующий день его поддержали 332 народных депутата. Кроме голосов пропрезидентской фракции Слуга народа его поддержали депутаты Батьківщина, ОПЗЖ, групп Довіра и За Майбутнє. Фракции Голос и Европейская солидарность – не голосовали.

Кирилл Евгеньевич Шевченко – председатель Национального банка Украины.

Место рождения. Образование. Родился 25 октября 1972 в Туле, Россия.

В 1994 году окончил Харьковский государственный экономический университет, экономист.

Карьера. С сентября 1987  по август 1989 года – ремонтник на шахте им. Ильича, г. Стаханов (сейчас – Кадиевка), Луганская область.

С августа 1994 по март 1995 года – экономист сектора вкладных операций, экономист кредитного отдела, и.о. начальника сектора кредитного отдела по привлечению кредитных ресурсов ЗАО «Украинский Кредитный Банк» (сейчас – А-Банк).

С марта 1995 по сентябрь 1995 года – экономист отдела экспертов, экономист, ведущий экономист сектора кредитных ресурсов кредитного отдела Акционерного почтово-пенсионного банка «Аваль».

С октябрь 1995 по декабрь 2006 года – начальник отдела нормативов, заместитель начальника управления активно-пассивных операций, заместитель главы правления, первый заместитель главы правления банка «Финансы и Кредит».

С декабрь 2006 по май 2009 года – глава правления Государственного ипотечного учреждения.

С мая 2009 года по сентябрь 2009 года – советник премьер-министра Украины Юлии Тимошенко.

С сентября 2009 года по апрель 2010  года – первый заместитель главы правления АБ «Укргазбанк».

С апреля 2011 по декабрь 2011 года – глава правления АО «Украинская Стратегическая Группа».

С февраля 2012 по апрель 2012 года – глава правления АО «СКПД».

С мая 2012 по август 2014 года – советник главы правления ПАО «Государственный сберегательный банк Украина» (Ощадбанк).

С 7 октября 2014 года – первый заместитель главы правления АБ «Укргазбанк».

С 26 декабря 2014 года – и.о. главы правления АБ «Укргазбанк».

С 28 мая 2015  года – глава правления АБ «Укргазбанк».

Семья. Женат, воспитывает дочь.

Хобби. Занимается альпинизмом и кайтсерфингом.

? Знакомьтесь: Кирилл Шевченко, новый глава НБУ.
Младший партнер и топ-менеджер Вадима Копылова в Террабанке. Копылов — главбух Азирова, вместе с Вадимом Столаром и Игорем Кушниром владеют Кристаллбанком (это бриджбанк рухнувшего Террабанка). Получается, назначен по квоте Николая Азирова.
Чуть не забыл… Субъект фигурирует в уголовном деле по афёрам Столара с деньгами Киевметростроя в Укргазбанке.
Но есть один момент, который в этом банкире мне нравится. На его странице в ФБ стоит мудрый текст христианского богослова Августина Аврелия: «Когда поднимается вода, рыбы едят муравьев, когда вода уходит — муравьи едят рыб. Пусть никто не полагается на своё сегодняшнее превосходство».
Зелёные, перечитайте эту сентенцию 10 раз, если не дойдёт — перечитайте 100. Да и нет у вас никакого превосходства — так, временный прилив человеческого невежества.
Скрин из тви. Просто в тему.

Ігор Бураковський, голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій:

Зараз голова Національного банку перебуває у такому двоїстому становищі — з одного боку, є зобов’язання, які Україна взяла перед Міжнародним валютним фондом (МВФ) та іншими міжнародними фінансовими організаціями. І ці зобов’язання треба виконувати. При цьому мова йде не тільки про макроекономічні параметри. Керівник Нацбанку повинен і надалі захищати незалежність НБУ, що є однією із передумов співробітництва між Україною та МВФ.

З іншого боку, ми розуміємо, що кандидатура нинішнього голови Національного банку стала результатом різного роду політичних і навколополітичних домовленостей. І в цьому сенсі матиме велике значення, яку особисту позицію займе новий керівник Національного банку. Зараз важко сказати, якими саме будуть перші кроки керівника Національного банку. Для мене буде показовим, що трапиться із нинішнім складом правління. З моєї точки зору, це досить професійний склад правління. І якщо напрацювання цього правління будуть втрачені для української банківської системи, то це буде дуже й дуже погано.

Я думаю, що керівник НБУ мусить бути здоровим консерватором. Різного роду пропозиції стосовно накачування грошей в економіку, я б сказав, якісь такі екзотичні способи залучення Національного банку до відновлення економічної активності не працюють і не можуть працювати.

Загалом ситуація навколо керівника Національного банку в політичному плані нікуди не поділася. Є певні лобістські інтереси, тому яку б сторону не займав керівник НБУ, він завжди буде стикатися з певним політичним тиском.

Михайло Демків, фінансовий аналітик групи ICU:

На ринку пана Шевченка знають як керівника Укргазбанку, який за попередні кілька років більш аніж вдвічі наростив портфель кредитів на фоні низьких темпів кредитування в банківському секторі загалом. Тому з такого боку внесення його кандидатури президентом, який жалівся на недоступність кредитів, виглядає логічною.

З іншого боку, поки не ясно, якою буде його політика, як Голови НБУ. У ринку поки не сформувалася думка щодо його бачення монетарної політики, питання повернення боргів екс-акціонерами збанкрутілих банків, зокрема Приватбанку.

Тараc Козак, президент інвестиційної групи “Універ”:

Голова Нацбанку, яким би він не був розумним та мудрим, не може визначати політику нацрегулятора. Тому що за новим законодавством політику НБУ визначає правління, яке складається з шести членів — голова плюс п’ятеро заступників. І поки що більшість цих заступників — це представники команди Гонтаревої-Смолія. Тому не думаю, що до зміни членів правління щось зміниться. Тобто ще протягом тривалого часу політика буде такою, як вона була до цього, тобто політика інфляційного таргетування, політика плаваючого курсу, політика невтручання у курсоутворення, політика дуже обережних кроків.

Кирило Шевченко не зможе змінити політику НБУ, навіть якщо дуже захоче, без зміни членів правління. Вже вичерпався термін повноважень Олега Чурія, заступника голови Нацбанку, який відповідав за валютну, курсову політику, за операції з ОВДП тощо. І був скандал, коли пан Смолій вніс його кандидатуру повторно на посаду заступника, а рада Нацбанку спочатку не стала його розглядати, а потім відхилила. Питання, чи внесе Кирило Шевченко ще раз кандидатуру Чурія, чи він внесе якусь іншу кандидатуру. Якщо це буде інша кандидатура, тоді вже можна буде зрозуміти, якою він бачить цю політику — це буде залежати від кандидатури на посаду заступника, який буде займатися валютною і курсовою політикою.

Сергій Фурса, представник інвесткомпанії Dragon Capital:

Наразі невідомо, якою буде політика Нацбанку за керівництва Кирила Шевченка. Бо ми нічого не знаємо про його погляди. Скоріше за все, Національний банк вже не буде незалежною інституцією. Але вони не будуть це демонструвати принаймні в певний проміжок часу.

Щодо заяв Кирила Шевченка депутатам — він же не може казати нічого іншого, правильно? Ми б здивувалися, якщо б він сказав: “Зараз надрукуємо грошенят і всім роздамо”. У той же час він каже на комітеті, що Нацбанк має допомагати економічному зростанню. А це вже якраз відсилка до того, що “давайте друкувати кошти і допомагати уряду вирішувати його проблеми”. Це не задача Національного банку.

Буде дуже показаво, чи перепризначить Шевченко Чурія. Якщо ні — це значить, що ми рухаємося в бік керованого Національного банку. Скоріш за все, Чурія не перепризначать.

Дмитро Боярчук, виконавчий директор CASE Україна, економіст:

Я думаю, що політика Нацбанку тепер буде визначатися в Офісі президента. Для того, щоб зрозуміти, якою вона буде, треба читати заяви. Президент хоче більше дешевих кредитів, менше обмежень для кредитів, емісію гривні з певною девальвацією. Я думаю, що у нас немає причин сумніватись у цих кроках. Скоріш за все, у найближчі місяці, зокрема до жовтня, я так розумію, що орієнтир — місцеві вибори, — економіка отримає багато свіжонадрукованої гривні і, скоріше за все, будуть ослаблені критерії видачі кредитів. Це, очевидно, матиме наслідком підвищення інфляції.

Ще одним фактором буде процес виходу нерезидентів. Зрозуміло, що вони будуть виходити, не зрозумілі тільки масштаби. Скоріш за все, левова частка гошей, які зайшли до нас минулого року, будуть виведені з країни. Тому що це замороження співпраці з МВФ через порушення незалежності інституції. В меморандумі з МВФ чітко сказано, що сильний Нацбанк — це досягнення, і відходження від цього досягнення є порушенням меморандуму. Зараз я думаю, що принаймні до кінця року програма буде заморожена, далі будуь дивитись по ситуації.

Можливо, Кирило Шевченко вразить всіх своєю незалежністю і зможе сказати президенту “ні”. Хоча враховуючи, як знімали Смолія, я не думаю, що будуть якісь сюрпризи.

Дарина Марчак, керівниця Центру аналізу публічних фінансів та публічного управління KSE (заявила під час онлайн-заходу KSE):

Мені б хотілося зробити два зауваження: перше — Кирило Шевченко останні роки працював у конфігурації, коли Міністерство фінансів було його керівником. Бо він був керівником державного банку, повноваження власника якого виконує міністерство фінансів. Мені здається, що вкрай важливо, щоб він, перейшовши на роботу в Національний банк, зрозумів, що тепер він зовсім в іншій ролі.

Колись у 2010-2013 роках була теза, що Міністерство фінансів заходило у Національний банк, не стукаючись. Тобто могло приходити і давати вказівки. Мені дуже хочеться вірити, що ситуація не повториться. Що Міністерство фінансів та Національний банк будуть партнерами, які поділяють спільні цінності, в тому числі цінність забезпечення фінансової незалежності, стійкості в країні.

Поделиться:
Загрузка...