Путін більше не поїде на Афон

149
В своїх безглуздих спробах стати «Третім Римом» Росія може покарати лише саму себе

Володимир Путін, який гордовито сидить на троні, що його до нього мали право займати лише візантійські імператори. Ця картинка зі Святої Гори обійшла всі світові ЗМІ і дала можливість спостерігачам говорити про серйозні психологічні проблеми президента Російської Федерації.

Віктор Янукович, який намагається дізнатися у афонських старців, якою має бути його політична поведінка. Коли Янукович був президентом України, до його паломництв на Афон в оточенні колишнього глави держави ставилися приблизно з такою ж увагою, як до його вояжів до Путіна.

Сотні інших високопоставлених політичних православних, для яких поїздки на Афон стали таким самим елементом «витонченого життя», як яхти, дорогі машини і подруги-переможиці конкурсів краси.

Синод РПЦ одним своїм рішенням позбавив їх «духовного життя». Згідно із рішенням російських церковників, євхаристійне спілкування священиків і мирян РПЦ з Константинопольським патріархатом припинено.

Уже після того, як голова відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату митрополит Волоколамський Іларіон повідомив про рішення синоду, його заступник протоієрей Микола Балашов спеціально підкреслив: на Афон більше не можна.

«Все сказане в заяві Священного синоду у повній мірі стостується монастирів Святої Гори Афон» — зазначив церковний чиновник. І не випадково: це щоб у високопоставлених православних та іншої паломницької братії не було ніяких сумнівів. Щоб не було ніяких розмов про «російські монастирі на Афоні». Тому що ніяких «російських монастирів» на півострові немає. Є тільки монастирі Константинопольського патріархату. Звичайно, в них служать і ченці — росіяни за національністю. Але всі вони пов’язані зі Вселенським престолом, всі є громадянами Греції.

Так що якщо захочеться на Афон, порадитися зі старцями про прибутки і вибори — доведеться обманювати рідну Російську церкву і прикидатися прихожанином іншої юрисдикції. Краще, звичайно, переодягатися в жіночу сукню, але жінок на Афон не пускають. Зась!

Історія з Афоном — звичайно, окремий випадок. Але вона показує, що в своїх безглуздих спробах стати «Третім Римом» Росія може покарати лише саму себе і представників власної еліти.

Загострення відносин із Заходом призвело до того, що Путін відібрав у багатьох представників свого оточення, від політиків і бізнесменів до пропагандистів, можливість жити в Англії, лікуватися в Америці і засмагати у Франції, де-небудь в околицях Ніцци — і цей процес ще не закінчено. А тепер патріарх Кирило, розраховуючи якомога болючіше зачепити Вселенський престол, відібрав у «політичних православних» їхню «духовну Ніццу».

І все це — через вперте небажання помітити, що Україна існує і це починає усвідомлювати весь інший світ — від патріархів до політиків.

Віталій Портников

P.S.

В Фонде Андрея Первозванного сообщили о возникающих у россиян трудностях с получением виз для посещения греческого полуострова Афон, передает Telegram-канал радиостанции «Говорит Москва».

«Проблема уже есть, и она даже не церковная. Министерство иностранных дел Греции не ставит визы не только служителям Русской православной церкви, но и паломникам на Афон», — уточнил представитель фонда. «Для того чтобы поехать на Афон, паломникам приходилось ставить итальянские визы — католики давали шенгенскую визу», — добавил он.

Ранее 15 октября сообщалось, что прихожане РПЦ не смогут молиться и причащаться в храмах на горе Афон в Греции из-за разрыва общения между Московским и Константинопольским патриархатами. Пресс-секретарь Патриарха Московского и всея Руси Кирилла священник Александр Волков пояснил, что верующие РПЦ не смогут участвовать в богослужениях, причащаться, молиться и принимать участие в других таинствах, которые будут проводиться в храмах под юрисдикцией Константинополя.

15 октября в Минске прошло заседание Синода Русской православной церкви, на котором священнослужители признали невозможным продолжение евхаристического общения с Константинопольским патриархатом. Руководитель отдела внешних церковных связей митрополит Волоколамский Иларион подчеркнул, что такое решение Синод вынудили принять последние действия Вселенского патриархата.

На горе Афон расположено 20 православных монастырей, которые с 1312 года находятся под юрисдикцией Константинопольского патриархата. Это место считается крупнейшим в мире средоточием православного монашества и почитается как земной удел Богородицы — земля, которая находится под особенным покровительством Божией Матери.

 

Поделиться:
Загрузка...