Прості правила новообраним депутатам

168

У День пам‘яті нашого князя Володимира, який хрестив Русь-Україну і долучив її до європейської цивілізації хочеться побажати мудрості і державних вчинків.

Тож звернуся до нової влади і новообраних колег-депутатів, які от-от, вперше після «групи 239», створять у Верховній Раді однопартійну більшість.
На вас — відповідальність за країну. Постарайтесь не нашкодити.
Бо з цим же жити, і треба буде потім приводити до ладу.

Тож, згадуючи викладацьке минуле, спробую додати до інтенсиву, який зараз проходитимуть новообрані від «Слуги народу», прості правила:

1. Не вірте Росії. У її керівництва — свій порядок денний і своя візія майбутнього. У них існування незалежної України просто не передбачено. Це дуже звужує можливості для компромісів — якщо, звичайно, ви не готові позбавити незалежності свою країну. Бо на це вам мандату не давав ніхто.

Події у Москві освіжили в пам‘яті, що таке русскій мір і в яке майбутнє нас затягує Кремль. Суспільство вам цього не дозволить.

2. Не принижуйте армію. Не бійтесь її. Не намагайтесь її обібрати, не вертайте схем, які висмоктували з неї кров до 2014 року і залишили обеззброєною перед російським агресором.

Не бійтесь ветеранів, не намагайтесь втягнути їх частину до брудних ігор — це погано закінчиться.

Не намагайтесь демонтувати українські інститути і досягнення у гуманітарній царині — бо це те, що робить Україну Україною, а не малоросією.
Просто шануйте захисників. Бо див. пункт 1.

3. Не вірте власній пропаганді.
У вас не вийде підмінити змістовну, щоденну, кропітку роботу шоу. Навіть шоу про посадки папєрєдніков. Бо посадки не стануться, що б вам не розповідали ваші друзі з числа поплічників Януковича.

По-перше, тих злочинів, які ви вишукуєте, не було. Маніпулятивна картинка, яку нав‘язували суспільству, дуже далека від реальності. Будете здивовані, як розсипатимуться штучно зліплені «провадження».

По-друге, що б вам не казали портнови, корумпована репресивна машина даватиме збої. Розслідування НАБУ і ГПУ щодо ОАСК показує: створена за п‘ять років антикорупційна інфраструктура повільно, але вірно працюватиме. А демонтувати чи перепідпорядкувати її вам не дадуть. Краще не пробуйте.

Так що, колеги, доведеться працювати. Відпрацьовувати кредит довіри.
Це важко, це невдячно, але ви ж для того йшли до влади, правда?

Rostyslav Pavlenko

P.S.

Поделиться:
Загрузка...