Про зустріч Зеленського і Макрона в Парижі

60
Рівно 2 роки тому, 12 квітня 19 , в розпал президентської кампанії, тоді ще кандидат Зеленський зустрівся з Макроном. Французький президент не випадково першим з європейських лідерів влаштував ці оглядини.
Макрон любить історіі успіху, бути в центрі позитивних новин , й в контексті прогнозованої зміни влади в Україні прагнув посилити лідерські позиціі Франції в тому ж нормандському форматі, сподіваючись на перезагрузку з РФ, можливу зміну її позицій і риторики. Кандидат Зеленський за мить до всеукраїнського тріумфу тішився увагою високого перемовника, французькі медіа рясніли комплементарними замітками про «українського Макрона», соцмережі облетіла фотка « команди мрії « на Єлисейських полях.
Сьогоднішня зустріч Зеленського і Макрона в Парижі буде набагато важливішою і важчою. Медовий місяць Зеленського з Європою давно закінчився, команда розкололася і розійшлася по опозиційних квартирах, інфантильна політика умиротворення Путіна і заглядання в очі в пошуках миру закінчилася послабленням наших позицій на фронті( бездумне розведення військ, відведення мінометних , контр снайперських груп дали перевагу ворогу). Нормандський формат фактично зруйновано, мінський процес переживає повну деградацію, й нерідко за ці два роки , завдяки заявам Фокіна і ко впадав в повний маразм… Франція і Німеччина — напередодні власних виборів, з непростими економічними і соціальними проблемами через пандемію, їм потрібно говорити своїм виборцям про здобутки в міжнародній сфері, в тому числі в контексті взаємин з РФ і ситуації з Україною. Берлін і Париж занепокоєні агресивними діями РФ на наших кордонах, вони бояться повторення 14-15 . Так, вони непохитно підтримують нашу територіальну цілісність і суверенітет, але воювати за нас не будуть. А от вимагатимуть мудрості, обережності, не реагувати на провокації. Це правильно. Головне, аби не вимагали поступок за рахунок України. Водопостачання в Крим. Виборів на окупованих територіях. Інших речей, які можуть розірвати і розколоти українське суспільство . Сьогодні в Зеленського важкий і важливий день. Щиро бажаю йому сил і мудрості. Це потрібно Україні.
P.S. Шуми в 18 звільнили НЕ ДАРМА. Пам’ятайте про це, пане Верховний Головнокомандуючий . Кожен метр української землі звільнено не дарма і дуже важкою і дорогою ціною.
Поделиться:
Загрузка...