Про інтерв’ю Зеленського для ВВС HARDtalk

121
П’ять моїх копійок про інтерв’ю Зеленського для ВВС HARDtalk.
Перше. Коли Юля Мендель розповідала про свій досвід роботи в іноземних ЗМІ, я думала, вона трішки краще розбирається в специфіці ЗМІ, в які тягне свого шефа.
Пригадуєте березневе інтерв’ю The Guardian, де Зеленського порвали як Тузік грєлку?
А ось ВВС HARDtalk зі Стівеном Сакуром? Коли дивишся це інтерв’ю, то розумієш, що у нас нема жодного хардтокера. Ну може, Скрипін. У Іванова є цікаві речі. А те, що називає себе хардтокерами як Наташа Влащенко чи Гордон, чи телезірки нульових з претензіями на сучасність — це піти і насолодитись золотим дощем.
Повернемось до інтерв’ю.
Перше, що кидається у вічі — це підкованість Сакура. Він чітко вказує Зе, що мирні фрікціі накритись мідним тазом. Що режиму тиші на Донбасі нема.
Що не можна заглядати в очі Путіну, шукаючи там миру.
Про справу Гантера Байдена.
І самий смак — про Олега Татарова, на що наш през заявляє, що «ця конкретна людина нікого не розганяла. Я б ніколи — я поважаю Майдан, ми поважаємо пам’ять загиблих, я патріотична людина, я президент України — ніколи не призначив людину, яка розганяла людей на Майдані».
Але мені найбільше посмакувало питання про НАТО, де Зеленський показує дуже чітко, яке він жлобеня. Яке лишилось десь на рівні жартів у Юрмалі.
Ось, що каже Зе на питання співробітництва з НАТО:
«У нас сім’ї були, де люди з Росії та України, ми жили багато років у Радянському Союзі, жили пліч-о-пліч, і дійсно — країни поважали одна одну.
А зараз у нас війна, зараз у нас ненависть, зараз українці не хочуть спілкуватися з росіянами, тому — НАТО. Якщо хтось каже, що це фантастика — ну, побачимо».
Тобто ОПУ якось зі скрипом дотримується курсу на ЄС і НАТО, бо «люди не хочуть спілкуватися із РФ, тому — НАТО».
Поставила себе на місце серйозного британського урядовця чи інвестора, який побачить це інтерв’ю. І «Господи! Що це за папуаси»? Не дивно, що Британії цікавіше працювати з Африкою, аніж нашими жлобами.
Забавнее, чем поток сознания во время посещения университетов и перерезания ленточек могут быть только интервью Владимира Зеленского зарубежным изданиям. В лучших традициях детских сочинений, причем в том возрасте, когда еще верят в деда Мороза. Это набор наивных фраз, очень добрых и светлых, и совершенно оторванных от реальности.
Так, в телеинтервью BBC наш президент признался, что, оказывается, не только до сих пор верит, что Россия вернет нам захваченные территории, но и в то, что он станет президентом, который положит конец войне. Ну да, ну да. Мы это уже слышали не раз. Как и то, что он не цепляется за власть, и его не интересуют рейтинги. А потом оказалось, что одним сроком дело не ограничится.
А еще в этом интервью Зеленский заявил, что «не играется в эти мелкие вещи», которые могут повлиять на выборы в США. Ага, и именно поэтому он своим заявлением на пресс-конференции фактически легитимизировал пленки Деркача-Кулика, заявив, что их нужно расследовать.
Ну и вишенка на торте! Даже когда ведущий BBC прямо ткнул украинского президента, что у него почти вдвое упал рейтинг с момента выборов, Зеленский ответил в таком же наивном до идиотизма ключе: рейтинг остался таким же, как и был в первом туре – 33%. Интересно, что же он скажет, когда уровень поддержки скатится до 10%?

Реакция Зеленского на утверждение британского журналиста, что за полтора года Нелох растерял свою электоральную поддержку.Зеленский говорит, что его выбрали, потому что страна летела в пропасть. В 2019 году.

Видимо, постоянный рост экономики (4 года подряд), доходов населения (средняя зарплата выросла в 2 раза в долларах с 2016 по 2019 г.г.) и снижения гос долга (с 80% от ВВП к 50% от ВВП) Зеленский считает путем в пропасть. И пытается это исправить.

Сергей Фурса

Зеленський, висловив готовність скласти повноваження, якщо він не зможе закінчити війну на Донбасі. Ну так іди вже!!

Про перемир’я президент каже «Це наша перемога». Також Зеленський заявив, що за 75 днів перемир’я на Донбасі загинув тільки один військовий і назвав це перемогою. В мене немає слів..

А інші від чого загинули, впали та вдарилися?? Ні, ну як можна брехати на всю страну, знаючи, що загинув не один воїн!! А ті, що підірвалися? А ті, що від поранень померли в шпиталі?? Мало того, что немає мізків, так ще совісті зовсім немає. Перемога буде в нас, коли не буде окупантів на нашій землі! Брехун та потвора, більше не маю , що сказати (

Звичайно ж, ми у редакції читаємо всі інтерв’ю та дивимося публічні виступи Зеленського. І давно вже робимо це без особливих емоцій; так лікар незворушно дивиться розшифровку аналізів чи розглядає плівку рентгену.
Ми вивчаємо цю хворобу і шукаємо слабкі місця для атаки.
Ефір ВВС HARDtalk був найскладнішим пунктом програми перебування Зеленського у Британії. Ні попередні офіційні переговори, ні підписання пролонгованої угоди, ні навіть візит до подружжя Кембриджів в очах Зеленського не порівнянний з інтерв’ю одній із найбільш рейтингових програм світу.
Що ж ми побачили, розуміючи, що ефіру передували багатогодинні репетиції та підготовка зі залученням усього, прости господи, інтелектуального потенціалу ОП?
На жаль, не злетів.
Він поплив на другому питанні. Бадьоро стартонув з переліку досягнень своєї каденції – їх у нього всього три, вже від зубів відскакують. Це закон про імпічмент, земельна реформа та антикорупційний суд. Лишаємо за дужками оцінку цих «досягнень» всередині країни, просто приймемо до уваги, що він ними хвалиться.
І далі заговорив про режим припинення вогню і мирне врегулювання на Сході.
Власне, на цьому все, інтерв’ю можна було завершувати.
Співрозмовник одним реченням зрізав Вову і повернув його із паралельної планети у нашу реальність. Яке припинення вогню, що ти несеш? 1400 порушень режиму тиші, починаючи з липня, зафіксовані ОБСЄ. Ти взагалі адекватний?
«Пане президенте, це не зовсім так. Миру немає, тиші немає. … Ви стверджуєте, що обмін полоненими та припинення вогню змінили ситуацію. Насправді цього немає».
Вова здувся фізично, прямо в кадрі. Не знаю, як це можливо, але він поменшав, навіть щоки опали. Почав затинатися, йорзати, хіхікати, розмахувати руками, хапати себе за носа, косити поглядом… Подарунок для фізіономіста, жива ілюстрація до мови жестів і тіла, еталонний брехун.
Тоненька плівка, яка відокремлює Вовине свідоме від несвідомого, порвалася. І далі він уже говорив інстинктами. Про те, що вірить путіну. Про те, що ненавидить Порошенка. Про те, що страшенно боїться і крутиться як вуж на сковорідці, що молиться усім богам, аби тільки не заглиблюватися у тему американських виборах.
Треба сказати, що Стівен Сакур повівся досить компліментарно, він не став добивати лежачого.
Під час інтерв’ю не прозвучало питання про «плівки Деркача» і знамениту прес-конференцію, на якій Вова підтримав цього московського агента. Не згадали про справу вагнерівців. Не зачепили особу Єрмака. Нічого не запитали про справу Шеремета і про Ріфа, який уже майже рік сидить за гратами з прямої подачі Зеленського.
Є два пояснення такій поблажливості. Можливо, славетна медіа-акула просто злякалася, що Вова намочить крісло під собою, а меблі там добротні, заміна обійдеться недешево.
Або це продовження європейської політики по відношення до Зеленського персонально: ми все бачимо, все знаємо, тримаємо на гачку, при потребі вдаримо з усіх калібрів. Час для удару іще не настав, тому будь чемний, не дратуй нас.
І наостанок. Ми не раз зауважили: пряму брехню Зеленський завжди починає словами «чесно кажучи».
Поделиться:
Загрузка...