Про дефолт, держборг і МВФ

178

Дефолт — це невиплата державою своїх зобов’язань перед кредиторами.

Державний і гарантований державою борг (скорочено далі буде «держборг») України станом на 01.01.2008 року (момент приходу до влади Юлії Тимошенко) становив 17 мільярдів доларів.
Держборг України станом на 01.03.2010 року (момент приходу до влади Віктора Януковича) становив 40 мільярдів доларів.
Держборг України станом на 01.03.2014 року (момент втечі Януковича) становив 73 мільярди доларів.
Держборг України станом на 01.05.2019 року (момент приходу до влади Зеленського) становить 80 мільярдів доларів.
З них 116,8 млрд. грн. — ОВДП Міністерства фінансів в статутному фонді розкраденого Приватбанку + ОВДП в розмірі 30-40 млрд. грн. (не знайшов точної суми, з пам’яті) Фонду гарантування вкладів. Разом 150-160 мільярдів гривень, або близько 6 мільярдів доларів.
Тобто, з 80 мільярдів доларів державного і гарантованого державого боргу на даний момент — приблизно 6 млрд. — це борги, які виникли внаслідок розкрадання банків, в першу чергу Привату.

Підсумуємо:
Чисте збільшення державного і гарантованого державою боргу за час урядування Юлії Тимошенко (2 роки і 2 місяці) склало 23 мільярди доларів. І на кінець правління борг склав 40 мільярдів доларів.
Чисте збільшення державного і гарантованого державою боргу за час правління Віктора Януковича (4 роки) склало 33 мільярди доларів. І на кінець правління борг склав 73 мільярди доларів.
Чисте збільшення державного і гарантованого державою боргу за час правління сьогоднішньої влади (5 років) склало 7 мільярдів доларів. З яких 6 мільярдів доларів — це борги розкраденого Привату та інших банків. І на кінець правління борг склав 80 мільярдів доларів.
——-

Тепер про структуру державного боргу на даний момент і заборгованість перед МВФ.
Станом на 01.05.2019 року заборгованість держави Україна перед МВФ становить:
— 3,10 млрд. доларів за кредитами
— і 7,52 млрд. доларів за гарантіями.
— 0,11 млрд. доларів (щось інше)
Тобто, 10,73 млрд. доларів. сукупний борг України перед МВФ станом на 01.05.2019 року. З 80 мільярдів. боргів.

Ще раз. Заборгованість України перед МВФ становить менше 11 мільярдів доларів з 80 мільярдів доларів боргів України.
Це все що треба знати про «кабалу МВФ».

————

То чому тоді важливо співпрацювати з МВФ. Бо МВФ дає гроші взамін на реформи, які приведуть до можливості виздоровлення економіки і повернення боргів. Це сигнал для інвесторів і кредиторів. А серед кредиторів у нас: ЄС, 6 країн, 6 міжнародних інституцій з розвитку на кшталт ЄБРР, МБРР, 10 іноземних банків ітд.

І не треба розказувати комуністичну дурню на новий лад про те, що МВФ ще нікому не допоміг. МВФ підняв всю постсовкову центральну Європу.
————-

Тепер про дефолт, який почав розкачувати Коломойський, який не має жодного відношення до Зеленського))
Борг називається «державний борг і гарантований державою борг», тобто, сама назва свідчить про те, що він і його виплата — це не проблема олігархів, а проблема держави з усіма наслідками для держави.
І як тільки МВФ заявить, що реформ немає, то всі інші держави та інституції нам грошей не дадуть. Дасть тільки одна держава в обмін на рабство.
Це вже було при Янеку. Хочеться повторити і піти в расіюшку? Але на цей раз ще й відчувши справжній треш і харчування зі смітників, яке ви описували і яке тепер стане реальністю?

Mason Lemberg

Поделиться:
Загрузка...