Хто дивився прес-конференцію? Зібрала для вас головне.



















Популізм і пустослів’я. По-перше, зрозуміло, що такої домовленості Україна в НАТО, якщо Зеленський залишить посаду Президента нема і не буде. По-друге, на своїй першій прес-конференції він вже казав «Якщо я коли-небудь в житті порушу закон, я піду сам». ..По-третє, не Зеленському вирішувати, що і як він готовий обміняти. У разі завершення воєнного стану, проводяться вибори — і тоді народ Украіни вирішує. Ну і оці всі підтримки Зеленського протягом останнього тижня свідчать, що ві насправді таки «абідився».




Багато чого прозвучало, але ми не почули все таки чесного діалогу з суспільством: що складно, але треба об’єднуватись, акумулювати зусилля, показати план дій і що ми маємо робити, як нація, щоб встояти… Зеленський таке враження, що або не усвідомлює, або приховує загрози, які наближаються через відносини з Трампом, а точніше, їх відсутність..
Якось тут про «мільярд дерев, мільйон дронів» і мовчанка про полпущені шанки і знищення демократії…
Sofiya Fedyna
.
Вперше за 20 років на прес-конференції президента не дали слова Українська правда.
Як назло, цього разу представляла її я.
Навіть Янукович вислуховував питання від УП!
Загалом прес-конференцію Володимира Зеленського можна охарактеризувати як теплу ванну з питаннями, загальний сенс яких — що у вас з Трампом і як же світ до такого докотився?
Вважаю, що замість цього театру кабукі президент міг би продемонструвати, що він — не «прострочений диктатор», а легітимний і демократично обраний лідер.
Тим більше, що питань — саме питань, а не компліментів — накопичилося дуже багато.
Наприклад:
— чому президент України співпрацює з росіянами? Вже за період війни за виживання з Росією де-факто створена коаліція з проросійською ОПЗЖ, ведеться співпраця з Портновим (уряд відкрито глумиться на питання про це), проросійським політикам надається сприяння щодо вільного вʼїзду-виїзду через кордон. На Порошенка накладені санкції за співпрацю з росіянами і Медведчуком. А ОПЗЖ з росіянами та Медведчуком не повʼязані ніяк?
— Чи будуть покарані міністри Камишин і Сметанін за постачання неякісних боєприпасів на фронт?
— Чи вписав Зеленський питання свого політичного виживання в порядок денний «мирних переговорів»?
— Чи вважає провальним трек відносин з консервативними республіканцями і хто за це понесе відповідальність?
— Якщо Зеленський готовий пожертвувати владою заради миру, чи готовий він публічно прогарантувати, що виконає передвиборну обіцянку і не піде на другий термін? Якщо так, кого (можливо зі своєї команди) підтримає на посаду лідера держави? Зрештою, чому, на його думку, Трамп хоче підписувати угоду не з ним?
— Яких чеченців голіруч різав Татаров і навіщо президент дезінформував іноземні медіа щодо висадки десанту на Банковій? Може в публічних проявах не варто озвучувати більш ніж сумнівні цифри про окупацію 50% України?
Не особливо напружуючись, можна накидати ще кількадесят питань, які накопичилися ні, не в журналістів, у суспільства. Кількадесят — це якщо без фронту. Там їх нереальна кількість.
Впевнена, Зеленський міг би відповісти і це було б корисно йому також.
Але замість чесної комунікації він знову покупався у теплій ванні і світлі софітів.
Справді жаль.
