Показ фільму “Слідства.Інфо” про офшори Зеленського намагалися зірвати

61
У неділю, 3 жовтня керівництво Малої опери за 5 годин до прем’єри скасувало показ фільму-розслідування «Слідства.Інфо» «Офшор 95» про президента Володимира Зеленського через нібито ремонтні роботи. Зрештою, через суспільний розголос комунальний заклад змінив своє рішення, і прем’єра таки відбудеться у Малій опері. Показ заплановано на 19-00.

У день показу фільму директор Малої Опери Олексій Прасол повідомив «Слідству.Інфо», що прем’єра не відбудеться — попри підписаний договір і оплачене приміщення. Чоловік назвав кілька причин, чому неможливий показ стрічки. Зокрема, він сказав що начебто у приміщенні відбувається ремонт, а потім — що там відімкнули світло. Журналісти навідалися до Малої опери та з’ясували, що світло там є, а ремонтні роботи ніхто не проводив.

Варто зазначити, що фільм-розслідування «Офшор 95» — це частина міжнародного проєкту Pandora Papers – глобального витоку документів, з яких стало відомо про секретні активи, таємні угоди та приховані статки найбагатших людей з усього світу.

Журналісти з усього світу одночасно публікуватимуть свої матеріали, присвячені проєкту Pandora Papers. Саме тому «Слідство.Інфо» не могло перенести прем’єрний показ фільму-розслідування.

Після скасування показу фільму «Офшор 95» у Малій опері команда «Слідства.Інфо» повідомила про цю ситуацію усіх зареєстрованих на прем’єру, а також попросила у соцмережах про допомогу у пошуку нової локації для показу. Про скандальне скасування прем’єри масово повідомили українські медіа. Зокрема, “Українська правда” зазначила, що, за її інформацією, у Малій опері вирішили скасувати показ фільму після дзвінка у Київську міську держадміністрацію від людини, який назвалася “працівником СБУ”. Той погрожував службовцям “проблемами”, якщо ті не скасують показ фільму.

Зрештою, за дві години до прем’єри в адміністрації Малої Опери «Слідству.Інфо» повідомили, що показ фільму таки відбудеться, про що і було домовлено раніше.

Pandora Papers — це глобальний витік документів, з яких стало відомо про секретні активи, таємні угоди та приховані статки найбагатших людей з усього світу.

У Pandora Papers зібрана інформація про активи і таємні угоди 130 найбагатших людей світу, серед яких понад 30 топ-політиків.

У цих секретних документах також фігурують втікачі, засуджені, знаменитості, зірки футболу, судді, податківці та очільники найбільших міст світу.

Над документами з проєкту Pandora Papers працювала команда з понад 600 журналістів зі 117 країн світу — члени The International Consortium of Investigative Journalists (ICIJ).

ICIJ — незалежна міжнародна мережа журналістів-розслідувачів, які спільно викривають транскордонну злочинність та міжнародну корупцію. Вони працювали над глобальним витоком документів Panama Papers, Paradise Papers та FinCEN.

Марія Горбань

UPD У «Малій опері» розставляють стільці до нашого показу — керівництво передумало, прем’єра «Офшору 95» буде там, де й планувалося. Їдемо вішати зірвані постери!
Отже, 19.00 «Мала Опера» на Лук’янівці.
За кілька годин до показу фільму «Офшор 95» директор МАЛА ОПЕРА Олексій Прасол подзвонив нам і сказав, що показу не буде — «ми не будемо показувати фільм про президента» (фільм про офшори Зеленського).
Згодом Олексій написав, що у них немає світла і взагалі ремонт. Я приїхала, переконалися, що світло є, а ремонту немає. Однак постери з нашим фільмом з приміщення познімали, працівникам сказали, що короткий день — опера закривається о 17.00. Олексій сказав мені телефоном, що нічого не знає про наш фільм і кинув слухавку.
Угода у нас укладена, локація оплачена.
До прем’єри — 5 годин, у нас зареєстровано майже 250 людей. Допоможіть, будь ласка, знати нову локацію для показу!!!
Все має відбутися сьогодні о 19.00. Пишіть або дзвоніть мені чи у повідомлення Слідство.Інфо
Anna Babinets

Поделиться:
Загрузка...