По вулиці слона водили

130

Журналісти УП провели два дні у прес-турі з Зеленським. Ми навіть не будемо зараз проводити аналогії «було-стало». Це якось – не знаю, не спортивно?

Очевидно? Порох, чиї робочі будні та відрядження нагадували зубодробилку. Безкінечна, безупинна серія нарад і переговорів. Незамовкаючий телефон. Червоно-чорна команда, коли червоне – це капіляри в очах, а чорне – це мішки під очима від недосипу.
Це було на межі можливостей. Це було нецікаво. Не видовищно.

А зараз, дякувати Богу, з видовищами все владналося. Тепер у нас найкрасивіша картинка у світі, тепер у нас найбільш професійне ріаліті-шоу у Європі.
Колись, зовсім дитиною, я була свідком чудесної сцени у Києві. У зоопарк по проспекту Перемоги вели слона. Поняття не маю, звідки – може з аеропорту своїм ходом доставляли у нове місце проживання. Може вивели прогулятися по столиці. Але тоді я вперше у житті побачила живе втілення мему «по вулиці слона водили».

Ну а сьогодні це відбулося вдруге.
Вже не команда, а обслуга. Водять найдорожчого в Україні туриста по родзинкам і місцевим принадам. Поїли, селфі, випили, селфі, стрельнули з лука, селфі.
«Добрий день, май нейм Іван. Це є сентрал наш майдан. Він є символ індепеденс, зіс іс б’ютіфуль фонтан.» (С)

Я дуже уважно переглянула репортаж, правда. Навіть всі фотки завантажила з сільського мобільного інтернету.

Сміялася тричі. По-перше, всі заходи з організації прийому на місцях були покладені на місцеву адміністрацію. Можу уявити, як вони шукали ці автобуси, фарбували траву і гуртожитки, в яку загалом копієчку влетіла розважальна програма для сюзерена.

Сміялася до сліз із шалави у червоному, яка кинулась цілуватися до Зеленського, а він терпів. Хіба хочеш – мусиш. Любов власного електорату така, пролетарська, як самогонка з часником.

І втретє – знову із Зе-виборців, коли вчиталася у його відповіді. Знаєте, яка найбільш актуальна тема для вашого президента? Як похудіти. Найбільш тригерна, болюча тема для президента воюючої країни – калорії, дієти, пробіжки. «Я не набрав за час президентства жодного кілограма» — повідомляє Зеленський.

Угу, звичайно. Який молодець. Ура тобто.
А всі інші питання, ці ваші політики-шмалітики, війна, Крим, Донбас, путін, економіка, це все вклалося у ємку категорію «пропетляємо».
«Это будет ком, – погоджується Зеленський. – Этот ком будет, если мы, дай бог, пробежим как–то экономический кризис. Как–то пропетляем. Я в это верю.»

…петляєм … петля… петля… відгукнулося луною в українських колодязях.

Тамара Горіха Зерня

P.S. «Два дні уЗеленського» — це апогей того що маємо в державі.

Ставлення до Бандери, коронавірусу, «ботів» Порошенка у Фейсбук лише яскраве тому підтвердженням.
Сама поїздка з луками і наїдками тхне диким популізмом, а безідеологічні висловлювання, що не мають спільного з державотворенням показують в яке провалля опустилася Україна на державному рівні.

Завершуючи новими висловлюваннями Ткаченка стає зовсім сумно. Хто абсолютно правильно сказав — насправді вони вже давно визначились. Їх ідеологія це втягування нашої держави в культурний «русскій мір». Де немає місця Героям, перемозі, українській мові чи кіно, руху до цивілізованого світу. Там є «русскіє» серіали, які гарно продаються кремлівським каналам, там «перегляд» мовного закону, там популізм та чергова брехня перед виборами.

Зрештою, навіть немає бажання коментувати те, що вже давно зрозуміло. Просто, це ще один плювок українству. Черговий, але не останній.

Андрій Смолій

Поделиться:
Загрузка...