Знаєте, яка головна їхня якість? Підлість.
Підлість це не образа і не лайка. Це протилежність благородству.
Люди благородні завжди мають кодекс честі та еталони поведінки. З жінками не воюють. Слово своє, яке дав навіть ворогу — тримають. До полонених ставляться з повагою. Побратимів рятують ціною власного життя.
Вони цього всього не знають і знати не хочуть. Їхня еліта є нащадками т. з. «князів-вигнанців». Це наймолодші, або такі, хто в силу особливостей характеру не уживався на Руси. А потім прийшли монголо-татари й під їхньою владою виріс цілий народ, який у підлості, тобто відсутності усіляких принципів, вбачав шлях до виживання та успішності. Підлий — це той, хто лежить на долівці.
Зрадити рідного брата й видати його завойовникам в обмін на його князівство, як це зробив князь Ярослав ІІІ Всеволодович, батько Олександра Невського? Будь ласка.
Повзати на карачках перед ханом, як це робив сам Невський? Без проблем.
Перевдягтися у звичайного ратника, підставивши замість себе під удар у бою боярина, одягнувши у свої обладунки, як зробив Дмітрій Донський (ганебний для благородних королів-князів вчинок) — запросто.
А вже отруїти гостя, запевняючи його у своїй дружбі — то взагалі не дивина.
Вони усі були не благородними. Що відзначали іноземці, які побували у тамтешніх краях. Опустимося з висот їхньої еліти на загальний рівень.
«Цей народ більш схильний до рабства, ніж до свободи… хитріші і брехливіші за решту… Якщо вони почнуть клястися й божитися, знай, що це прихований обман. Вони клянуться з метою обдурити…
Ця нація народилася й вихована в рабстві…
Вищі стани, хоча самі раби, ставляться до нижчих, як до худоби. Не маючи елементарної культури … вважають обман найбільшою мудрістю. У брехні вони не знають ні меж, ні найменшого сорому. Елементарні людські чесноти настільки чужі, незрозумілі … що підлість вони вважають за високу чесноту» (Сигізмунд Герберштейн, дипломат Священної Римської імперії).
Неодноразово іноземці відзначали, що обман та обкрадання батька сином і навпаки там було звичайнісінькою справою, яка нікого не дивувала і не обурювала.
Загадкова душа, кажете?
Ви таких «загадкових» душ знайдете у нетрях будь-якої країни світу. Там, де тхне помийкою і панують пацюки…