Передислокація 204 Севастопольської бригади тактичної авіації імені Олександра Покришкіна на Волинь – на фінішній прямій. Нагадаємо, раніше обласний військовий комісар Роман Кулик повідомляв, що на Волині з’являться нові військові частини, зокрема, до Луцька прилетять літаки морської авіації, виведені з окупованого Криму, а у Володимирі-Волинському базуватиметься зенітно-ракетний полк.
«Військовій частині у Луцьку бути», – заявив заступник командувача Повітряних сил Збройних Сил України Аркадій Вашутін на узгоджувальній службовій наради щодо передислокації військової частини на Волинь, повідомили у відділі інформаційної політики ОДА.
Позаяк далі питання розміщення на території фондів військового містечка, що в Луцьку, військової частини, розбудови інфраструктури зазначеного містечка та цивільного аеропорту, а також забудови житловими будинками вивільненого військового містечка порушуватимуть у Міністерстві оборони України, Кабінеті Міністрів та Адміністрації Президента України, мета цієї наради – ретельно обговорити найдрібніші деталі щодо зазначених вище процесів.
Нардеп Юлій Мамчур у 2014-му році був командиром Севастопольської бригади тактичної авіації Повітряного командування «Південь, котра розміщувалася на території Криму. На початку російсько-українського конфлікту військовослужбовці бригади мужньо тримали оборону військової частини.
Незважаючи на неймовірний тиск з боку агресора, вони залишилися вірними як військовій присязі, так і народу України. Після ж захоплення частини російськими військами, змушені були виїхати з півострову та розмістилися у Миколаївські області. Тому не дивно, що Мамчур чи не найбільше болить подальша доля колишньої 204-ї бригади тактичної авіації, якою йому випала честь командувати.
«На першому етапі планувалося вирішити це питання шляхом передислокації частини до Дніпропетровська, нині – Дніпро. Однак, у силу деяких причин ми не змогли цього реалізувати», – зауважив Юлій Мамчур.
Як з’ясувалося, пропозицій щодо потенційних місць дислокації бригади було безліч. Одна з них – переміщення до обласного центру Волині, де є військовий аеродром. До слова, в 2014-му році, як і зараз, летовище перебувало в доброму стані й активно експлуатувалося.
Відзначив народний депутат і той факт, що місцеві бізнесмени мають власні пропозиції щодо того, як найкраще вирішити питання щодо забезпечення житлом військовослужбовців. Позаяк у інших регіонах України нічого подібного не було запропоновано.
По тому, учасники наради прискіпливо обговорили, які кроки зроблені, аби бригада могла повністю передислокуватися на Волинь, та яких іще заходів слід ужити.