Ввечері 30 серпня Патрульна поліція України оприлюднила кадри із камер спостереження та нагрудних камер поліціянтів — учасників стрілянини в Дніпрі 29 серпня.
Про це повідомляється у телеграмі Патрульної поліції.
У повідомленні зазначається: «Повага — суб’єктивна позиція однієї людини щодо іншої, визнання гідності особистості, почуття пошани до будь-кого.
Повага є однією з найважливіших вимог моральності, що має на увазі таке ставлення до людей, у якому практично визнається гідність особистості.
Взаємна повага це дуже важливо для співіснування з іншими людьми (батьки, брати та сестри, партнер), і ми повинні чесно практикувати це все життя, щоб мати гармонійне життя в суспільстві.
Повага — це цінність, яку вивчають вдома, під час батьківства та впродовж усього навчального етапу. Характеристиками поваги є уважність, вдячність, визнання, чесність і ввічливість щодо іншої людини.
Взаємна повага є фундаментальною цінністю в сучасному суспільстві, особливо в суспільстві, заснованому на таких суттєвих цінностях, як демократія та свобода: воно передбачає повагу різноманітності ідей, думок, ідеологій, вірувань тощо».
29 серпня правоохоронці у Дніпрі зупинили для перевірки автівку, через що між чоловіком та поліцейськими стався конфлікт. Патрульний застосував проти порушника табельну вогнепальну зброю, завдавши йому смертельного поранення.
Дніпропетровська обласна прокуратура затримала поліцейського, який застрелив п’яного водія, що чинив опір правоохоронцям.
Про це повідомляється у офіційному фейсбуці обласної прокуратури.
У повідомленні зазначається: «За процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури розпочато досудове розслідування у кримінальному проваджені за фактами умисного вбивства та перевищення службових повноважень працівниками правоохоронного органу (ч. 1 ст. 115, ч. 3 ст. 365 КК України).
За даними слідства, в одному із районів м. Дніпра двоє патрульних поліцейських зупинили авто, в якому перебували неповнолітні діти.
На вимогу вийти із авто водій та пасажири відмовились.
Правоохоронці почали силою витягували потерпілих із авто та використали газовий балончик.
Під час бійки поліцейський застосував табельну зброю та здійснив три постріли у спину пасажиру.
Від отриманих вогнепальних поранень потерпілий помер на місці.
Наразі причетного до перевищення службових повноважень правоохоронця затримано в порядку ст. 208 КПК України. Вирішується питання про повідомлення про підозру.
Слідство триває, наразі з’ясовуються всі обставини справи.
Досудове розслідування здійснюють слідчі територіального управління ДБР, розташованого у місті Полтаві, оперативний супровід – співробітники Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції України».
І щоб поставити крапку.
Хто не в курсі,
ст. 16 Закону України «Про дорожній рух» зобовʼязує водія, якого зупинили, тримати руки в полі зору поліцейського і не виходити з транспортного засобу без дозволу; ст. 18 того ж закону зобовʼязує пасажира вийти з машини на вимогу поліцейського.
Закон «Про Націонльну поліцію» (ст.44) дозволяє застосування сили для забезпечення особистої безпеки або/та безпеки інших осіб, припинення правопорушення, затримання особи, яка вчинила правопорушення, якщо застосування інших поліцейських заходів не забезпечує виконання поліцейським повноважень, покладених на нього законом.
Отже, застосування сили як метод заохочення виконання законних вимог поліцейського (крім вимоги припинити активну протиправну дію) є незаконним.
Частина 4 ст 46 того ж закону дозволяє у виняткових випадках застосовувати вогнепальну зброю, зокрема, для відбиття нападу на поліцейського або членів його сім’ї, у випадку загрози їхньому життю чи здоров’ю.
Поліцейський уповноважений застосовувати вогнепальну зброю тільки після попередження про необхідність припинення протиправних дій і намір використання вогнепальної зброї.
Виконання попереджувальних пострілів законом не передбачене.
Застосування вогнепальної зброї без попередження допускається, зокрема, при спробі особи, яку затримує поліцейський із вогнепальною зброєю в руках, наблизитися до нього, скоротивши визначену ним відстань, чи доторкнутися до зброї, а також для припинення спроби заволодіти вогнепальною зброєю.
Через відсутність законодавчого врегулювання обігу зброї і поводження з нею, невиправдані заборони і слабку обізнаність громадян у переважній більшості випадків народ у нас не має страху перед вогнепальною зброєю і озброєними особами (хоч копами хоч бандитами). Широкий розголос наслідків такої поведінки буде на користь.
Корисний лайфхак, відомий усім військовим: завжди поводився зі зброєю так, нібито вона заряджена.
У США є корисний лайфхак: під час сутички поводитись з незнайомцем так, нібито він озброєний. Ще один лайфхак — поводись з озброєною особою так, нібито вона запальна і неадекватна.
Щодо загиблого пана Силогави.
От пішов би на фронт і загинув — був би герой. А так спроба дешевого героїзму — і премія Дарвіна. Займався ритуальними послугами — додав своєму бізнесу нового клієнта. До речі жінка — не матір хлопців, що були в авто.
(с) Леонід Клавдійович, адвокат
РОЗШИРЕНЕ відео з натільних камер патрульних:
як в Америці pic.twitter.com/Wo8EscZ80Z
— Fill (@fill_feaouill) August 30, 2023