Парада не будет: Зеленский (чтобы не портить настроение Путину)

2 251

Президент Владимир Зеленский решил вместо парада на День независимости выделить 300 млн гривен на премии военнослужащим.

Об этом он заявил в видеообращении.

«Обычно 24 августа, в День независимости Украины, у нас проходит военный парад, такой помпезный и точно недешевый. Мне кажется, что в этом году вместо парада лучше эти деньги выделить нашим героям», — сказал Зеленский.

Президент отметил, что премию получат солдаты срочной службы, курсанты, сержанты, офицеры, а также военные, которые пребывают в зоне проведения Операции объединенных сил.

Зеленский подчеркнул, что празднования ко Дню независимости «не отменяются, а приобретают новый формат».

Напомним, в прошлом году на День независимости в Киеве прошел военный парад «Марш новой армии». В нем приняли участие более 4 тысяч военнослужащих и около 250 единиц военной техники, в том числе 17 основных боевых танков, 40 БМП, БТРов и бронированных машин, более 50 артиллерийских систем, около трех десятков зенитно-ракетных комплексов, в том числе высокоточное ракетное оружие «Ольха». Кроме того, во время парада над Киевом пролетели 29 вертолетов и самолетов.

P.S.

Зеленський скасував військовий парад на День Незалежності.

Майданом пройде шеренга повернених заробітчан янека, за нею шеренга повернених заробітчан олігархів. Після неї пройде зведений взвод суддів Баришівського районного суду, Київського окружного апеляційного суду і Печерського районного суду, слідом послідує колона смокталок на нових авто зі спецсигналами. Завершить парад карнавал клоунів в рангу депутатів Верховної ради Україні.

Ви зробили це разом!

П.С. Страх.
Він його і погубить.

Mason Lemberg

Зеленский отменяет военный парад в День независимости и отдаёт организационные средства военным.

Вместе с тем, он не отменяет дорогостоящий ремонт и переезд своего офиса по новому адресу. Не отменяет повышение зарплат своим сотрудникам.

Почему слуга народа не экономит на себе, но экономит на Независимости?

Армия после 2014-го возродилась, как Феникс из пепла, военные снова пользуются авторитетом и доверием.

И вдруг — по 30 сребреников каждому, чтобы не мешали в «новом формате»…

Андрей Нофенко

На 24 серпня я промарширую Хрещатиком до Майдану. Невикористаної відпустки за цей рік — весь термін, так багато роботи, тому всі можливості присутні. Не на морько, додому, побачити мати, а в Київ поїду. І буду крокувати. І точно знаю що буду не один. І нас ніхто не спинить. Парад — то про військову честь. Про гідність. Про звитягу. Кажуть, що премію дадуть? Я сподіваюсь на квиток війна-столиця-війна вистачить. Побачимось, брати і сестри, як завжди, на Майдані.

Олександр Моїсеєнко

Політики, громадські діячі та пересічні громадяни критикують у соцмережах ідею президента Володимира Зеленського замість військового параду до Дня Незалежності виділити 300 млн грн на премії військовим

Еспресо.TV зробило добірку дописів і коментарів користувачів у Facebook.

Так, активіст, волонтер і член Демсокири підрахував, що розмір такої премії становитиме 1200 грн і назвав це ціною капітуляції.

«Параду не буде, тому що таке рішення прийняли у Євросоюзі вже давно, ще при Порошенку, і нас не спитали, просто поставили перед фактом. Зеленський просто нічого не міг з цим зробити, тому що звідки ж парад у країні, яка готується до капітуляції? Як можна показувати військову техніку по телевізору? Це може побачити Путін, і він розлютиться, і це завадить мирному процесу порозуміння між нашими народами. Це можуть побачити сєпари на Донбасі, і тоді вони розплачуться, а вони ж, як ми чули недавно, такі самі українці, тому не можна ображати їхні сєпарські почуття. Це побачить неозброєним оком космонавт з МКС і це дуже завадить нашому дипломатичному процесу в ПАРЄ. Тому ми просто візьмемо ці 300 млн грн і роздамо воєнним. Вийде в середньому трохи менше за 1200 грн. Це капітуляція. Це її вартість. Вартість капітуляції — трохи менше 1200 грн кожному військовослужбовцю», — написав Нойнец.

Екс-радник п’ятого президента України Петра Порошенка, партієць «Європейської солідарності» Юрій Бірюков наголосив, що премії військовим платили і раніше, а запропоновані Зеленським премії замість параду назвав «ціною честі».

«Я брав участь в підготовці парадів з 2015 року. І щороку же були розмови про «дорожнечу» параду, що завжди було брехнею. Форма, грошове утримання, харчування — це ж і так дається. За рахунок того, що частина учасників перебували в режимі відрядження — додаткові витрати можна було б оцінити в кілька мільйонів гривень. І то, з великим запасом. А паливо для техніки — бойова підготовка, з відпрацюванням для водіїв режиму пересування в колоні, в міських умовах і так далі. І ось премії. Всі ці роки премії і так платилися. Я спілкувався з великою кількістю учасників парадів. І завжди чув слово «честь». Честь — пройти з побратимами по головній вулиці країни. Честь — бути на параді з нагоди головного свята. Честь — чути овації всіх глядачів. Тепер цього не буде. Будуть премії. Як і були раніше — тепер, можливо, всім військовим. А параду не буде. 1000 гривень на ніс. Ціна честі?» — написав Бірюков.

У коментарях користувачі також розкритикували Зеленського.

«Капітулянтам парад не потрібен», — написав Ярослав Матюшин.

«Ви уявляєте зе в ролі головнокомандувача? Мені здається, там все від сміху ляжуть) І військові, і всі, хто прийде на парад))) Він потрібен, але в цей раз без головнокомандувача (Ну немає його)», — написала Тома Левищенко Шкребень.

«+300 млн скасувати парад, — 300 млн на переїзд у музей Леніна», — написав користувач Олександр Бронзов.

Крім того, користувачі висунули ідею організувати парад силами волонтерів.

«Здається мені, цьогоріч буде перший парад, організований волонтерами. І 73% офігеют», — написав Олександр Стовбчатий.

Поделиться:
Загрузка...