Оснований для задержания моряков с российского танкера не было, — СБУ

125

Экипаж задержанного российского танкера, который блокировал украинские военные корабли в Керченском проливе в 2018 году, не нарушал нормы Морского права и законы Украины, поэтому оснований для задержания моряков установлено не было.

Об этом сообщает пресс-центр Службы безопасности Украины.

«Следуя украинским законам, не нарушая прав и свобод российских моряков последним предоставлена беспрепятственная возможность возвращения домой к своим семьям», — заявили в СБУ.

С спецслужбе подчеркнули, что Украина добросовестно соблюдает нормы Морского международного права и решений Международного трибунала ООН по морскому праву.

Напомним, вчера, 24 июля СБУ и военная прокуратура задержали российский танкер Neyma (сейчас называется Nika Spirit), который 25 ноября 2018 года блокировал украинские военные корабли в Керченском проливе, именно его действия привели к захвату украинских кораблей и пленению их экипажей.

После задержания, на танкере провели обыск и изъяли документы, записи радиопереговоров во время конфликта и бортовых журналов с целью установления фактических обстоятельств 25 ноября 2018 года. Судно РФ признано вещественным доказательством, готовится ходатайство в суд о его аресте.

Узнав об этом, Россия принялась снова угрожать Украинскому государству, обещая «последствия».

Экипаж задержанного в Украине танкера уже возвращается в РФ.

P.S.

Затриманий російський танкер Neyma зайшов в Ізмаїл під двома прапорами — українським на носі і російським на кормі

Про це написав у Facebook Юрій Бутусов.

«Neyma» зайшла в Ізмаїл під двома прапорами — українським на носі й російським на кормі. Тобто про те, що неприємності можливі, власники «Neyma» знали — і намагалися зовні дезорієнтувати спостерігачів. 10 членів екіпажу вже допитані, здійснено перевірку їх причетності до злочину. Виявилося, напередодні виходу з Керчі в Ізмаїл, Народицький (власник судна) змінив екіпаж, всі ці моряки — нові люди, поки що даних про їхню причетність до нападу на українських моряків у Керченській протоці немає», — написав Бутусов.

Він також додав, що перехід з Керчі в Ізмаїл судно здійснювало довго — протягом трьох діб, тривалий час танкер перебував поблизу територіальних вод України. Цілком ймовірно, російські спецслужби очікували силового захоплення судна поза територіальними водами й провокували таким чином. Але ніяких сигналів тривоги не було.

“»Neyma» зайшла на ремонт на судноремонтний завод, що належить Анатолію Урбанському — голові Одеської облради, який у неділю в цьому районі виграв вибори до Верховної Ради по 143 виборчому округу», — написав він.

За словами Бутусова, очевидно, це був просто привід, так як власник судна Народицький міг відремонтувати танкер і на своєму заводі в Керчі.

«Танкер прийшов без вантажу. Більш імовірна версія, що у такий спосіб росіяни і «ЮВАС ТРАНС» перевіряли, чи можна після зміни влади налагодити канал постачання контрабанди з Криму в Україну, і реакцію українських спецслужб”, — написав він.

Бутусов наголосив, що доки танкер йшов в Ізмаїл, військова прокуратура, департамент контррозвідки СБУ та управління СБУ в Одеській області отримали оперативну інформацію і підготували затримання «Neyma».

«Варто уваги — про операцію мали інформацію мінімум 20 осіб — і ніхто не «злив»! Це варто уваги, в наш час», — написав він.

Бутусов зауважив, що про значимість затримання «Neyma» свідчить миттєва реакція російських ЗМІ — за 20 хвилин після повідомлення про затримання СБУ, російське агентство РІА вже опублікувало коментар російського сенатора Володимира Джабарова, який заявив: «Якщо Київ хоче трохи покращити наші відносини, вони повинні негайно відпустити танкер».

Поделиться:
Загрузка...