ОПУ почала загравати з Москвою

272
Все цікавіше і цікавіше. Виявляється Вселенського патріарха Варфоломія не пустили на спільний молебен за Україну у Софії Київській, бо Офіс президента піддався на шантаж попів Московської церкви.
.
Зеленський спершу Варфоломія запросив, а потім скасував запрошення. Замість молебну патріарху Варфоломію влаштували урочистий сніданок з прем’єром Шмигалем.
Шанувальниу Москви, митрополит Антоній (Паканич) навіть похвалився, що «влада їх почула».
👉🏻Сталося це на вимогу УПЦ-МП та її лоббістів в ЗЕкоманді, а їх там чимало. Трофімова в ОПУ вже нема, але справа його живе. На чому зловили Зеленського? Думаю УПЦ-МП погрозила йому, що проти нього почне агітувати вся їхня поп-братва, від архиєпископа до сільського попа. А враховуючи, ПЦУ створена за Порошенка и Варфоломій не приховував свого дружнього ставлення до п’ятого президента, в ОПУ ПЦУ сприймають як противників.
☝🏻Тобто — Офис президента Зеленського відверто крениться в бік Москви. Власне, призначити лояльного до Московської церкви і олігарха Новінського, Юрія Решетнікова на посаду заступника Голови Державної служби з етнополітики та свободи совісті (явно з перспективою аби він очолив службу) ОПУ намагається вже давно.
Вселенського патріарха Варфоломія до Києва запросили явно з метою перехопити у Порошенка тему помісної української церкви. Але зараз, коли Варфоломій чітко дав зрозуміти що в ігри ОПУ він грати не буде, ОПУ почала загравати з Москвою.
Дмитро «Калинчук» Вовнянко

P.S. Стало відомо, чому Онуфрій прийшов на спільний молебень і парад 

Московська церква вимагала від влади не запрошувати Варфоломія, інакше вона проігнорує заходи до Дня Незалежності

Президент України Володимир Зеленський запросив Вселенського Патріарха Варфоломія взяти участь у традиційному молебні за Україну у Софії Київській до Дня Незалежності, але в останній момент скасував своє запрошення. Про це повідомив історик, релігієзнавець Андрій Ковальов на своїй сторінці у Facebook.

«Сталося це на вимогу ділків Російської Православної Церкви в Україні. Натомість на молитву до Софії припхалися неканонічні діячі РПЦ в Україні: «Онуфрій» Березовський, «Антоній» Паканич, а також «Іона» Черепанов», – написав Ковальов.

За словами релігієзнавця, особливий тиск на президента чинив олігарх Вадим Новінський. «Кажуть, що Зеленського ніби-то особливо активно шантажував протодиякон РПЦ і олігарх Вадим Новінський, який останнім часом не вилазить з Офісу Президента, де часто зустрічається з Єрмаком, Подоляком і очевидно часу-від-часу особисто з Зеленським.

А зараз всі діячі РПЦ навипередки кічаться, що мовляв «влада їх почула і не пустила на молитву Патріарха Варфоломія». Навіщо Зеленський запрошував в Україну Всесвятійшого Патріараха Варфоломія, щоб потім не запросити його на молитву до Софії і на урочисте засідання до Верховна Рада України?

Не секрет, що в оточенні Зеленського дуже багато адептів і лобістів Московського Патріархату, як наприклад його близький друг – лейтенант Баканов. Але хіба Зеленський не розуміє, що загравання з Московським Патріархатом не піде йому на користь?», – зазначив Ковальов.

Пропагандисти РПЦ уже встигли повідомити, що до їхніх вимог дослухалися і не покликали Вселенського Патріарха Варфоломія на молебень за Україну.

Поделиться:
Загрузка...