Радник керівника офісу президента Олексій Арестович заявив, що однією з причин повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну стало закріплення колишньою владою в Конституції курсу на членство в НАТО.
Про це він сказав у п’ятницю, 18 березня, в ефірі телеканалу «Прямий«.
«Порошенко, коли вносив це, то була його особиста передвиборча піар-технологія. Він тоді вже знав, що НАТО нас ніколи не прийме. І зараз не остання доля провини за військову агресію проти України лежить на тих, хто приймав і просував цю норму в Конституцію», – заявив Арестович, який з початку великої війни став одним із речників Банкової.
P.S.
Здивований заявою речника офісу президента, що ніби-то конституційна норма про членство в НАТО спровокувала війну і ніби-то була піар-технологією екс-президента Порошенка. Спікер парламенту Стефанчук взагалі не виключив перегляд Конституції щодо НАТО.
1. Ці заяви речника ОП повністю протирічать заявам президента Зеленського за останні три роки. Адже саме Зеленський 31 жовтня 2019 року на зустрічі з генсеком НАТО Столтенбергом вимагав надання Україні статусу розширеного партнерства з НАТО, і 12 червня 2020 року, коли Україна отримала цей статус, Зеленський подякував за надання цього партнерства. Це не був піар, це було розумне державне рішення.
2. Згідно статті 157 Конституції України внесення змін в Конституцію під час війни неможливе. «Конституція України не може бути змінена, якщо зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина або якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України». Навіть обговорення цієї теми не має законодавчої перспективи.
3. Підтримка країн НАТО для нас є ключовою ознакою незалежності, державного суверенітету. Наприклад, Швеція та Фінляндія не є членами НАТО, але вони теж мають статус розширеного партнерства так само як Україна, і вони повністю інтегровані у військові та військово-промислові структури НАТО. Нейтральний статус не є перешкодою для співробітництва з НАТО, оскільки це головна структура світової безпеки. І відрікатись від НАТО і щось десь змінювати у Конституції, позбавлене якогось практичного сенсу. Росія може висувати багато абсурдних вимог, які робляться не для перемовин, а для імітації перемовин, і які є заздалегідь нездійсненними.
Висновок: державним керівникам в такий час треба не гарячкувати, а думати про наслідки своїх заяв, і припинити гратись словами.
Юрій Бутусов
Кілька цитат з гебельсовського телебачення Zaporebrika:
«Неможливо провести денацифікацію без встановлення контролю над Україною».
«Обов‘язково треба мати військові бази на захоплених територіях».
«Потрібні кілька сотен трибуналів». «Списки мають включати мільони прізвищ».
«Хтось просто щезне, хтось буде в таборах…». «Дивіться — це вже починає працювати на окупованих територіях».
.
Ще є питання, що мається на увазі насправді під «денацифікацією»?
Це — звичайний фашизм.
Або вони нас, або ми їх.
Третього варіанту просто немає!