26 лютого уряд Німеччини відзвітував про відправлення чергової партії військової допомоги Україні, до якої увійшли, серед іншого, артилерійські снаряди, дрони й машини розмінування.
Про це повідомляється на сайті німецького уряду.
Україна за останній час отримала:
- 14 тисяч боєприпасів калібру 155 мм
- 4 машини розмінування WISENT 1;
- 3 мобільні дистанційно керовані і захищені системи розмінування;
- матеріали для знешкодження вибухонебезпечних предметів;
- 250 наборів для розмінування;
- 10 розвідувальних БПЛА Vector із запасними частинами;
- 22 системи виявлення та придушення проти дронів;
- 12 терміналів SatCom;
- 4 автомобілі для охорони кордону.
Також уряд Німеччини оновив перелік допомоги, яку планує надати Україні в майбутньому. Там з’явились 10 додаткових броньованих ремонтно-евакуаційних машин Bergepanzer 2 і 20 систем датчиків та глушилок проти безпілотників.
Нагадаємо, раніше цього місяця німецький канцлер Олаф Шольц під час візиту Володимира Зеленського до Берліна заявив, що Німеччина готується виділити Україні новий пакет військової допомоги на суму 1,1 млрд євро.
Загалом Німеччина виділила чи прийняла зобов’язання на військову допомогу Україні на суму 28 мільярдів євро, з них 7 мільярдів – протягом 2024 року. ФРН є другим найбільшим постачальником військової допомоги Україні.
Виробництво 155-мм артилерійських снарядів DM121. Фото: Rheinmetall
Wisent 1
Wisent 1 – це гусенична броньована інженерна машина створена на базі основного бойового танка Leopard 1, що призначена для розмінування.
Головне її завжання це створення проходів у мінному полі. Вона здійснює автоматичну розмітку розмінованої ділянки, щоб нею змогли пройти піхотинці та інша техніка.
Wisent 1 MC оснащенна мінним плугом шириною у 3,5 метри, система розмітки смуги руху, допоміжна лебідка та кран вантажопідйомністю 30 тонн.
Vector
Безпілотник Vector – це безпілотний авіаційний комплекс з вертикальним зльотом та посадкою, та оптико-локаційною станцією HD-40LV з лазерним далекоміром.
Цей тип БПЛА надає дані повітряної розвідки в реальному часі в ефективній і зручній для користувача формі завдяки вбудованому штучному інтелекту, також система звільняє оператора від постійного відеоконтролю.
Вбудовані алгоритми дають змогу автоматично ідентифікувати об’єкти та негайно передавати ключову розвідувальну інформацію на землю.
Зашифрований пористий IP-зв’язок відправляє відеопотоки на відстань до 15+ км. Час польоту до 120 хвилин. Все це поєднано в компактному та надійному електричному БПЛА вертикального зльоту та посадки.
mil.in.ua