Названо головні причини, чому військові йдуть із ЗСУ

198

Із лав Збройних сил України продовжують звільнятися військовослужбовці. До того ж не молоді бійці, а досвідчені офіцери, за плечима яких – роки служби й участь у війні на Донбасі.

Про це йдеться у спецпроєкті «Донбас Реалії» від «Радіо Свобода». У сюжеті ексвійськові розповіли про «закручування гайок» у ЗСУ, заборону стріляти й абсурдні перевірки.

«Команда, з якою ми працювали найбільш ефективно, – пішла, це офіцери. В армії ж важливим є не статут, а те, хто з тобою працює. Ця обстановка всередині йде від командування», – пояснив причини свого звільнення військовий Тимур Абубакаров.

Він служив у ЗСУ із 2012 по 2017 рік, пішов із їхніх лав у званні старшини. За його словами, офіцери ж почали звільнятися з багатьох різних причин: частина отримали поранення, а хтось пішов на підвищення й був переведений до інших військових підрозділів.

Тимур Абубакаров

«Можна було іти з ними, але тоді потрібно було б починати все спочатку. Я ж відчув, що можу зробити більше для країни тут, у цивільному житті», – додав Тимур.

Його колега Олексій Проскурін, який прослужив у ЗСУ із 2015 по 2020 рік і звільнився майором, розповів про інші проблеми, які виникали на рівні командування. Прикметно, що чоловік у 2016-му отримав поранення у війні на Донбасі й повернувся служити після лікування. Однак згодом обстановка в ЗСУ змусила його покинути військову службу.

Олексій Проскурін

За його словами, у 2019-му воїнам почали все більше забороняти відкривати вогонь у відповідь на обстріли окупантів у зоні Операції Об’єднаних сил. Водночас у ЗСУ почали влаштовувати безглузді перевірки.

«Комбат приїздить і каже: комбриг попросив не стріляти… два тижні. Потім іще тиждень. І ці гайки все більше закручувалися. Так, ми менше стріляємо, натомість паралельно більше приїздить перевірок. І таких дурних», – пояснив Олексій.

Він додав, що групи контролю перевіряли на опорних пунктах те, як швидко бійці вміють збирати й розбирати зброю. Були перевірки і щодо «не/правильного» розташування продуктів, зберігання документації тощо.

«Тобі не дають воювати, а просто компостують мізки. Для мене це якось чуже», – пояснив він те, чому звільнився.

Інші військові зазначили, що на звільнення бійців нерідко впливає «тиск» із боку рідних: або сім’я, або служба. Але у більшості кажуть, що «винна вся військова система, що створює атмосферу нагнітання». А ще залишки радянщини в лавах ЗСУ, бюрократія, барське ставлення керівника до підлеглих, абсурдний пошук винних задля того, щоб був документ про якусь «неприємну» подію, натомість замовчування реальних проблем тощо.

 

Поделиться:
Загрузка...