Нацгвардія терміново бере під охорону українську газотранспортну систему

321

Зараз усі об’єкти критичної інфраструктури охороняються посилено, — розповіли у «Нафтогазі»

Правоохоронні органи взяли під охорону усі об’єкти критичної інфраструктури газотранспортної системи України. Про це під час брифінгу заявив головний комерційний директора групи «Нафтогаз» Юрій Вітренко.

«Ми вже це зробили (звернулись щодо посилення охорони ГТС — ред.). Зараз усі об’єкти критичної інфраструктури охороняються посилено, зокрема Національною гвардією. Ми розуміємо, всі ризики, з цим пов’язані», — підкреслив Вітренко.

Він нагадав ситуацію, яка раніше трапилася в Туркменістані, коли під час конфлікту з Газпромом на туркменських газопроводах сталися вибухи.

Як відомо, «Нафтогаз» нарахував «Газпрому» $2,5 мільйона пені. У свою чергу «Газпром» назвав «Нафтогаз» здирником.

Сьогодні 5 лютого «Нафтогаз» отримав від «Газпрому»повідомлення про розірвання контракту.

Після цього «Нафтогаз» заявив про закриття свого офісу в Росії.

Нагадаємо: 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги «Нафтогазу» за позовом до «Газпрому». «Нафтогаз» домігся компенсації у сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку «Газпромом» узгоджених обсягів газу для транзиту.

Також «Газпром» повинен сплатити 2,56 млрд доларів на користь «Нафтогазу». За заборгованість будуть нараховуватися відсотки — 526 тис. доларів в день, починаючи з 1 березня.

Російська енергетична компанія «Газпром» заявила, що не згодна з рішенням Стокгольмського арбітражу виплатити НАК «Нафтогаз України» компенсацію в 4,63 млрд дол. за недопоставку газу.

Російська сторона також заявила про неможливість відновити постачання газу Україні через відсутність додаткових угод.

Компанія «Нафтогаз» розцінює відмову «Газпрому» від постачання оплаченого газу як порушення договору та невиконання рішення арбітражу. «Нафтогаз»планує вимагати від «Газпрому» компенсації збитків, понесених в результаті цього порушення.

P.S. Компания считает нецелесообразным дальнейшее существование отделения НАК «Нафтогаз Украины» ликвидирует свое представительство в Российской Федерации, расположенное в Москве по улице Академика Пилюгина, 24. 

Об этом сегодня на брифинге сообщил главный коммерческий директор компании Юрий Витренко, передает корреспондент РБК-Украина. «Это технический вопрос, он не заслуживает внимания публики.

Мы давно хотели закрыть это представительство в виду не каких-то рабочих или не рабочих отношений с «Газпромом», а виду агрессии Российской Федерации», — заявил Витренко.

Также соответствующее сообщение содержится в системе раскрытия информации эмитентов Национальной комиссии по ценным бумагам и фондовому рынку.

«Решение о ликвидации (закрытии) представительства принимается в связи с отсутствием целесообразности дальнейшего существования представительства», — говорится в сообщении.

Поделиться:
Загрузка...