Посадовцю ТЦК на Тернопільщині та чотирьом його спільникам оголосили підозру у переправленні військовозобов’язаних за кордон
Про це повідомили в Офісі генпрокурора.
За даними слідства, підозрювані для бажаючих ухилитись від мобілізації жителів області виготовляли фіктивні документи, які надають право на безперешкодний перетин держкордону. Свої послуги вони оцінили від 3000 доларів з людини.
«Правоохоронці викрили підозрюваних під час отримання 6000 доларів та передачі «замовнику» тимчасових посвідчень військовозобов’язаних і довідок військово-лікарських комісій. Під час більше десятка санкціонованих обшуків у помешканнях та автомобілях підозрюваних виявлено та вилучено документи, штампи, печатки, грошові кошти та інші речові докази, які скеровані на експертизу», — йдеться у повідомленні.
Усім підозрюваним оголосили підозру. Їм інкримінують незаконне переправлення осіб через державний кордон України (ч. 2 ст. 332 КК України). Крім того, трьом з них обрали запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою із правом внесення застави, а посадовця ТЦК звільнили із займаної посади та перемістили по службі до військової частини бойового складу на сході України.
Викрито начальника Голосіївського військкомату, який разом з керівником відділу КМВА за гроші переправляв військовозобов’язаних через кордон.
Про це повідомляє пресцентр Офісу генпрокурора.
Як зазначається, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора затримано і повідомлено про підозру начальнику Голосіївського районного у місті Києві територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Йому інкриміновано незаконне переправлення осіб через державний кордон України (ч. 3 ст. 332 КК України).
За даними слідства, підозрюваний разом з начальником одного з управлінь штабу командування Сухопутних військ Збройних Сил України організували незаконне переправлення через державний кордон трьох громадян. За таку послугу вони отримали 30 тис доларів США.
Наразі тривають невідкладні слідчі дії, вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу та відсторонення від займаної посади.
«Напередодні начальнику управління штабу командування Сухопутних військ ЗСУ, який також обіймає посаду начальника відділу у Київській міській військовій адміністрації, повідомлено про підозру за фактом незаконного переправлення чоловіків призовного віку через державний кордон України (ч. 3 ст. 332 КК України)», — йдеться у повідомленні.
Йому обрано запобіжний захід — тримання під вартою з альтернативою внесення застави у сумі понад 1, 8 млн грн.
Досудове розслідування — ГСУ ДБР, оперативний супровід — ГОУ ДБР та ДПСУ.