На Одесчине снова испытали ракеты «Ольха» с увеличенной дальностью поражения

162

В Одесской области провели испытания ракет реактивной системы залпового огня «Ольха» с увеличенной дальностью поражения.

Об этом сообщил замсекретаря СНБО Сергей Кривонос, передает пресс-служба ведомства.

Кривонос принимал участие в проверке технических решений и результатов попадания в цель на максимальном расстоянии. По его словам, испытания прошли успешно.

В СНБО добавили, что было принято решение по обеспечению скорейшего принятия на вооружение и поставках новых ракет для реактивных систем залпового огня.

Отметим, что «Ольху» разработали на ГП «Киевское конструкторское бюро «Луч»» в сотрудничестве с другими государственными и частными предприятиями оборонно-промышленного комплекса Украины.

Напомним, что модернизированные ракеты «Ольха» уже испытывали на юге Одесской области 13 июля. Тогда в испытании принимали участие секретарь СНБО Александр Данилюк и министр обороны Степан Полторак.


facebook.com/kbluchua

P.S. «Вільха-М». Випробування дальністью
Сьогодні повернувся з чергового етапу випробувань нашого нового зразка ракетного озброєння – комплексу «Вільха-М». Тут – коротеньке відео і трохи сухого тексту, бо ключові деталі – поки за лаштунками. Хіба що скажу так: є помітний прогрес, який усіх задовольнив. І розробників, і військових.

Отже…

Державне підприємство «Київське конструкторське бюро «Луч» в рамках державного оборонного замовлення продовжує реалізацію проектів, скерованих на оснащення Збройних Сил України новими ракетними засобами враження.

24 липня відбувся черговий етап заводських випробувань високоточної системи залпового вогню «Вільха-М». У ході випробувань відпрацьовувались чергові завдання з перевірки та вдосконалення низки технічних та технологічних рішень. Пуски проводилась штатними розрахунками 107-ї реактивної артилерійської бригади. Саме ця бригада буде першою в ЗС України, арсенали якої будуть посилені новими розробками.
«Вільха-М» є логічним продовженням робіт по темі вже прийнятої на озброєння ЗС України високоточної системи залпового вогню «Вільха».

Як відомо, «Вільха» є глибокою модернізацією РСЗВ «Смерч» — так воно зафіксовано в документах. Хоча по суті йдеться про створення нової системи залпового вогню з можливостями високоточної зброї – в габаритних параметрах реактивного снаряда для РСЗВ «Смерч». Маса ракети «Вільха» – в межах 800 кг. Максимальна дальність стрільби – 70 км. Швидкість ракети на кінцевій ділянці траєкторії – близько 3,4 М. За результатами державних випробувань високоточна система залпового вогню «Вільха» у кінці 2018 р. була прийнята на озброєння ЗС України.

Проект «Вільха-М» спрямований на поліпшення характеристик «Вільхи». У квітні і травні 2019 р проходили випробування «Вільхи-М» зі стрільбою на максимальну дальність у 120 кілометрів. На черзі – підготовка до проведення державних випробувань. Орієнтовно це відбудеться у вересні-жовтні. До цього часу, ймовірно, відбудеться ще декілька пусків системи «Вільха-М».

В кооперацію з виготовлення нової системи озброєнь «Вільха» та її модифікацій включені лише українські підприємств. Їх близько п’ятнадцяти. Поставка у війська систем «Вільха», а також «Вільха-Р» та «Вільха-М» — швидкий шлях підвищення боєздатності полків РВіА, оснащених РСЗВ «Смерч».

Сергій Згурець

Поделиться:
Загрузка...