На Івченко-Прогрес розробили унікальні моделі авіадвигунів

149

Запорізьке конструкторське бюро Івченко-Прогрес – вкотре розробило унікальні моделі авіадвигунів, які економніші, потужніші та, найголовніше, дешевші закордонних аналогів.

Угоди щодо їхнього продажу закордонним авіабудівельникам вже укладені, втім, зацікавлені національною високотехнологічною продукцією і українські компанії.

Про це повідомляють «Факти ICTV».

Однією з таких розробок являється вітчизняний турбовальний двигун АІ-450М. Саме такими моторами потужністю 465 к.с., оснащений український гелікоптер МСБ-2 «Надія», який вперше піднявся в небо цьогоріч у квітні.

«Ми провели дуже гарний маркетинг ринку, побачили нішу, що зараз дуже потрібні легкі вертольоти та легкі літаки, й почали розробку цього двигуна. На сьогодні вже продано більш як 50 моторів, укладені контракти», — розповів директор та генеральний конструктор ДП «Запорозьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес» Ігор Кравченко.

Запорізький двигун припав до душі й австрійським авіабудівникам. Вони вже вклали угоди та встановлюють їх на свої легкі літаки DART-450 (версія двигуна AI-450С)

180911 ivchenko 1Двигуни серії AI-450С/СD/СР для легких літаків DART-450 та DA50-JP7

На даний момент компанія проводить іспити нової модифікації двигуна АІ-450 для легких літаків. За словами запорізьких інженерів, нова модель вдалася найекономнішою та найпотужнішою з усієї серії. Так потужність нового мотора складає 750 к.с., а витрати палива — 132 кг в час. Уже укладені перші контракти на постачання цих моторів.

180911 ivchenko 2Кадри з відео випробувань нового двигуна серії AI-450. Івченко-Прогрес

Зі своїми новими двигунами запорізькі моторобудівники наступного тижня вирушать до Дніпра на головний інженерний фестиваль Східної Європи – Interpipe TechFest 2018, що відбуватиметься вже втретє.

Прогресівці розраховують знайти нових партнерів, втім, зізнаються, охоче приймали б замовлення і від наших компаній. Адже, в Україні їхня продукція поки не надто затребувана.

Поделиться:
Загрузка...