На бойове чергування поставлять три дивізіони “Нептунів”

141

На державному підприємстві “НВО “Павлоградський хімічний завод” найближчим часом планують запустити масштабне виробництво компонентів для вітчизняних крилатих ракет Р-360 протикорабельного комплексу “Нептун”.

За словами директора Леоніда Шимана заплановано постачання ракет для трьох дивізіонів РК-360МЦ “Нептун”.

Передає Defence Express.

Я думаю, що у найближчі тижні ми почнемо заново виробляти ракетні комплекси для потреб Міністерства оборони… Це стосується й “Нептуна”, тому що дано доручення поставити три дивізіони на бойове чергування”, – заявив Леонід Шиман

За попередніми даними, до складу дивізіону берегового протикорабельного комплексу “Нептун” входить 6 пускових установок УСПУ-360 з 24 крилатими ракетами, та відповідна кількість транспортно-заряджальних (ТЗМ-360) й транспортних машин (ТМ-360). Загалом, один дивізіон озброєний 72 крилатими ракетами Р-360 (по 4 ПКР на кожній з 6 машин – УСПУ-360, ТЗМ-360 та ТМ-360). Отже, заплановано виробництво шонайменше 216 ракет для берегової версії комплексу.

Нагадаємо, на цей час наземний варіант ракетного комплексу “Нептун” проходить Державні випробовування з практичними пусками ракет по морськім мішеням. За попереднім планом, вони мають бути завершені у другому кварталі цього року.

Крилата ракета Р-360 та її прискорювач

Зокрема, за останні два місяці (квітень-травень) на Державному полігоні Збройних Сил України «Алібей» було проведено три льотних випробування, на яких здійснили пуски семи крилатих ракет Р-360.

Були перевірені можливості ураження морської цілі на відстані близько 100 км, випробування зі створенням радіоперешкод для головки самонаведення ПКР та одночасний пуск двох ракет по різним мішеням, що знаходились на відстані понад 20 км одна від одної.

P.S.

На Одещині успішно й результативно тривають державні випробування вітчизняного ракетного комплексу Р-360 «Нептун». Пуски здійснюються на полігоні Збройних Сил України «Алібей».

Головною особливістю випробувань комплексу крилатих ракет наземного базування «Нептун» цього разу була стрільба з бойовою частиною.

Для того, аби протидіяти російській агресії в акваторії Чорного та Азовського морів, розроблено РК-360 МЦ «Нептун». Це комплекс крилатих ракет наземного базування з протикорабельною ракетою, призначений для ураження бойових кораблів класів крейсер, есмінець, фрегат, корвет, десантних, танкодесантних кораблів та транспортів, які діють як самостійно так і в складі корабельних груп і десантних загонів, та берегових радіо-контрасних цілей, у простих і складних метеорологічних умовах у будь-який час доби і року, при активній вогневій та радіоелектронній протидії противника.

Ракети проекту «Нептун» є перспективною українською розробкою і в разі запуску серійного виробництва можуть стати вагомою зброєю стримування, адже вони здатні знищувати не тільки корабельні цілі, а й наземні. Крім того, дані ракети є сучасним видом озброєння, вони керовані і практично непомітні для ворожих радарів.

Поделиться:
Загрузка...