МЗС пропонує призупинити або скасувати Договір про дружбу з РФ

125
Міністерство закордонних справ України підготувало різні пропозиції щодо Договору про дружбу з Росією, серед яких передбачається призупинення угоди частково або повністю

Про це повідомила речник МЗС Мар’яна Беца, інформує УНІАН.

«МЗС підготувало низку пропозицій і аналіз щодо можливого призупинення самого Договору, або частково, або повністю. Це дозволяється міжнародним правом і самим договором. Тобто можна призупинити повністю або частково, або його денонсація», — заявила Беца.

При цьому вона сказала, що цим переліком можливі варіанти не вичерпуються.

«Ми не прийняли якогось остаточного рішення, бо остаточне рішення приймає президент. Це договір від імені України», — підкреслила дипломат.

Також вона сказала, що МЗС працює над можливими опціями щодо цього договору та «здійснює подальший аналіз». Окремо, говорячи про Співдружність Незалежних Держав, дипломат нагадала, що Україна не є членом цієї організації, бо не ратифікувала статут СНД.

Вона сказала, що Україна не бере участі зараз у засіданнях вищих органів СНД.

«І ми завжди виходили з того, що наша мета — це вихід з СНД. Це пострадянська модель, яка вичерпала себе. Але ми робимо інвентаризацію також договорів, які для нас важливі. Вихід з СНД не означає автоматично вихід з багатосторонніх угод. Для нас важливі деякі угоди», — зазначила Беца.

Зазначимо, що Договір про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Російською Федерацією був підписаний у 1997 році в Києві президентом України Леонідом Кучмою та президентом Росії Борисом Єльциним. Цей договір залишається чинним і в Україні, і в Росії, попри те, що РФ визнано агресором.

Поделиться:
Загрузка...