Московський патріархат наносить підступний удар

147
Керівництво УПЦ Московського патріархату просить вірян направляти листи Вселенському патріарху Варфоломію з проханням не надавати томос про автокефалію Української православної церкви

Про це з посиланням на власні джерела повідомляє Укрінформ.

До єпархій УПЦ МП надійшли десятки тисяч бланків листа Вселенському патріарху, які треба заповнити за наданим зразком. Вірянам пропонується звернутися до патріарха з проханням «не узаконювати розкол» і висловити протест проти створення Єдиної помісної на основі «розкольницьких угруповань УПЦ КП і УАПЦ».

Тільки на одну єпархію надійшло 20 тисяч бланків, які мають заповнити протягом вихідних.

Фактично, таким чином керівництво УПЦ МП хоче зірвати надання томосу,  наголошується у повідомленні.

Разом із запропонованою формою вірянам видають пам’ятку, в якій їх переконують, що надання томосу УПЦ КП і УАПЦ нібито є порушенням їхніх конституційних прав.

За даними джерел агенції, священики, підкоряючись начальству, такі форми почали заповнювати в Запорізькій єпархії, проте відмовилися заповнювати в Хмельницькій.

P.S. 

Керівництво УПЦ Московського Патріархату розсилає по своїх епархіях стандартні бланки-звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія із закликом не підтримувати надання автокефалії Українській православній церкві.

У цій ситуації, як на мене, кожний свідомий громадянин України — поза залежності від свого віросповідання й воцерквленості — має право підтримати свою державу і тих своїх співвітчизників, що прагнуть до створення самостійної церкви.

Я пропоную кожному звернутися із власним листом до Його Всесвятості Вселенського Патріарха і підтримати прохання про надання автокефальності. Адреса Вселенського Патріархату — Rum Patrikliği, 342 20 Fener-Haliç, Istanbul, Turkey. Електронна скринька офісу Патріарха — [email protected] Електронна скринька офісу Синоду, що буде ухвалювати рішення — [email protected]
Напишіть від серця, не від бланку.

Віталій Портников

Поделиться:
Загрузка...