Контрбатарейний радар 1Л220УК, який був розроблений КП «НВК «Іскра», що входить до складу ДК «Укроборонпром», перевищив задані тактико-технічні характеристики, що було зафіксовано у протоколах державних випробувань.
На основі цих протоколів, підписаних членами державної комісії, найближчим часом буде складено акт державних випробувань, у якому, за наявною інформацією, буде рекомендовано до прийняття 1Л220УК на озброєння Збройних Сил України.
Під час випробувань було проведено експеримент з можливості 1Л220УК працювати на теоретично максимальній допустимій дальності своєї дії. У ході нього було виявлено артилерію та реактивні системи на дальності, в залежності від типів снарядів, у 1,3-2 рази більшу за визначену завданнями державних випробувань.
Таким чином, 1Л220УК може знаходитись на більшій відстані від фронту, охопивши ширший сектор ворожих позицій. Це значно підвищує його бойову ефективність та дозволяє розташувати новітній контрбатарейний радар за межами можливого вогневого ураження противником.
Такі високі можливості 1Л220УК були досягнуті завдяки потужній цифровій фазованій активній решітці, яка працює у мікрохвильовому діапазоні та «бачить» навіть невеликі артилерійський снаряди, наприклад, мінометні міни, за десятки кілометрів.
Водночас потужна цифрова система «будує» траєкторії їх польоту, визначаючи точне місцезнаходження вогневих позицій противника. Окрім того, новітній контрбатарейний радар може використовуватись і для коригування вогню власної артилерії.
ukroboronprom
P.S.
У цьому році на закупівлю та модернізацію озброєння та військової техніки для Збройних Сил України виділений ресурс у розмірі 11,5 млрд. гривень
Про це під час брифінгу повідомив заступник директора Департаменту фінансів Міністерства оборони України Сергій Винник
Для потреб Збройних Сил України планується поставити більше 800 одиниць автомобільної техніки, 600 одиниць техніки зв’язку, понад 270 одиниць ракетно-артилерійського озброєння, більше 200 одиниць бронетанкового озброєння і техніки, 3000 одиниць стрілецького озброєння, а також іншого озброєння і військової техніки.
В інтересах Збройних Сил України заплановано проведення двадцяти дослідно-конструкторських робіт.
У поточному році під виділений ресурс у розмірі 4 млрд гривень планується відремонтувати більше 5 тисяч одиниць озброєння та військової техніки.