Конституційний удар по російській піратській банді

2 884

Президент України Петро Порошенко сьогодні підписав закон про конституційні зміни, яким закріплюється курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію нашої країни.

Але цей закон має ще один важливий складник, не настільки помітний. Він усуває конституційну суперечність, згідно з якою в перехідних положеннях до Основного закону дозволялося базування російського Чорноморського флоту на нашій землі – в той час як сама Конституція України забороняла створення іноземних військових баз.

Сам факт цього конституційного парадоксу краще, ніж тисячі слів, демонстрував політичну залежність України від Росії. І водночас спростовував вічні міркування російських пропагандистів, що розповідали своєї аудиторії – і  нам також – що якби не ми, то американці. Ніякі американці не могли б створити ніякої військової бази на території України без зміни відповідних статей Конституції країни. Не випадково саме тому український парламент змушений був регулярно давати згоду навіть на проведення банальних військових навчань за участю чужих військ.

Тому наша Конституція гарантувала існування тільки однієї військової бази на території України – російської. І ця гарантія була результатом не стільки нашої доброї волі, скільки російського тиску. Варто вкотре нагадати, що навіть державний візит російського президента Бориса Єльцина до Києва, запланований відразу ж після перемоги проросійського кандидата Леоніда Кучми на виборах голови держави, відкладався рівно доти, доки Україна не погодилася на довгострокове базування Чорноморського флоту Росії в Севастополі. А коли навіть термін цього довготривалого базування почав спливати, іншому проросійському ставленикові – Віктору Януковичеві – нав’язали Харківські угоди.

А для чого? Для того, щоб уесь цей склад дешевого металобрухту нагадував росіянам про «місто російської слави», яке незмінно здавалося будь-якому ворогові? Так ні ж! Щоб дочекатися миті, коли «обмежений контингент» російських моряків можна буде використовувати як окупаційний корпус. Тільки для цього – й ні для чого іншого – Кремлю потрібен був Чорноморський флот у Севастополі. Для агресії проти Грузії. Для окупації України. Це – ніякий не флот, це піратська банда.

І ми в нашій Конституції записали: банда має право. Ось що означали ці перехідні положення, записані в епоху Кучми під тиском Єльцина й використані Путіним для здійснення російських загарбницьких планів. І ось чого в нашій Конституції більше ніколи не повинно бути.

Віталій ПОРТНИКОВ

Поделиться:
Загрузка...