На сайте появился текст законопроекта Зеленского «про изменения в Конституцию» касательно децентрализации (по сути, об ОТМЕНЕ децентрализации)
Похоже, что осознав. что на местных выборах им уже ничего не светит, — «слуги» решили попросту «обнулить» результаты следующих местных выборов.
Т.е. согласно «изменений»
1. Фактически ЛЮБОГО человека занявшего выборную должность (например, мэра) — сможет по своему желанию поменять «смотрящий от президента» (префект)
2. У местных властей исчезает ЛЮБАЯ мотивация делать что-либо для громады — т.к. от громады больше НИЧЕГО не зависит.
3. Появляется мотивация «собирать и отдавать дань» наверх (вот как на РФ или как во время Золотой Орды — делали князья «получив ярлык на правление»)
4. И еще много-много подобных «плюшек»
5. И да, условную «федерализацию» потом можно будет устроить «простым большинством» слуг в ВР (вот, как принимали «поправку Геруса», чтобы закупать электроэнергию через Белоруссию, или «поправку Дубинского» — чтобы «нагнуть» табачные компании)
Какова будет реакция гражданского общества? Сможет ли общество это остановить?
Какова будет реакция международных партнеров? Венецианской комиссии? И прислушаются ли к ней?
Но это точно НЕ «путь в Евросоюз». Это путь в РФ, Беларусь, Туркменистан — и прочие подобные «демократические государства».
Отдельный «ба-альшой привет» местным властям, которые усиленно топили «за Зе», т.к. думали «ну, все будет как при Порохе — только можно будет больше «мутить».
В очередной раз — «задавила жаба».
Теперь можно «мазать на хлеб» и приговаривать «хуже не будет».
P.S. Очень надеюсь, что эти «поправки» в Конституцию не пройдут. Очень.
Внесені зміни президента України Володимира Зеленського до Конституції України знищують органи місцевого самоврядування.
Дуже важко назвати цей законопроєкт європейським, те що я сьогодні побачив, це ледве не ліквідація місцевого самоврядування, це просто перетворення органів місцевого самоврядування на фейкові органи, діяльність яких може бути зупинена президентом. В нашому випадку виходить так, що префект, який призначається одноосібно президентом, за допомогою уряду, він зможе зупинити будь-яке рішення, діяльність органів місцевого самоврядування і навіть розпустити такий орган за допомогою президента України та за допомогою Конституційного суду. У тому як у нас судить Конституційний суд, у мене немає уже ніяких застережень, бо ми вже побачили, як влітку Конституційний суд визнав дострокові парламентські вибори абсолютно конституційними.
А вот это уже дно и ад!!! На сайте ВР появился проект изменений Конституции от Зеленского вместе со сравнительной таблицей.
В нем есть разные интересные пункты. Например там есть пункт 8-1, который позволяет людям президента, префектам, снимать с должности любого избранного мэра или главу громады. Правда типа временно. Но мы же помним, что в Украине нет ничего более постоянного, чем временное. А еще в этих правках есть возможность отменять решения местных советов. В общем, про свое право избирать и делегировать полномочия своим избранникам можете забыть. Президенту видимо лучше знать, что вам надо. И теперь деребан земли и бюджетов пойдет под контролем ОП. А противодействие этому ДБР, СБУ и ГПУ? Так их руководство фактически назначает президент. А значит это будет пчелы против меда. Ну, что можно об этом сказать? Чистая попытка узурпации от Зеленского, Богдана и Ермака. И привет из Эрэфии. Президент, который уже может назначать практически всех, даже главу ДБР, становится практически царем.
Милые юноши из ОП, хочу вам сказать извините, но засуньте себе это в табу. И вот против этого многие уже будут готовы выходить на Майдан. Или внесете правку, которой запретите Майдан?
А погрузиться в ад можно тут.
А й дійсно…
Закони про децентралізацію пишуть і приймають люди, які ніколи не мали відношення до неї, ніколи не мали відношення до людей на місцях.
Їм пофіг на людей.
Все заради влади і здачі держави.
P.S.
Я чи не єдиний народний депутат 9 скликання, який до того як стати парламентарем очолював місцевий орган влади. Я знаю, що таке децентралізація і для чого вона потрібна людям на місцях.
Чого не скажеш про тих депутатів, на яких розраховує Офіс Президента для підтримки нового закону про так звану «децентралізацію».
Люди, які прийшли до влади, які не знають чим живуть громади на місцях, нічого не зробили для людей на місцях, взялися узурпувати владу на місцях.
Успішність громад, успішність розвитку міст були наслідком успішності влади на місцях, яка мала і кошти, і повноваження.
Від кого тепер залежить успішність громад, якщо всім керуватиме зовсім «ліва» людина з широкими повноваженнями. Точніше не керуватиме, а заважатиме громадам.
Про яку децентралізацію ви кажете, якщо тепер все вирішуватиме якийсь «смотрящій» з кварталу, призначений корупційно, кулуарно, який все вирішуватиме замість органу місцевого самоврядування.
Цей закон нагадує Путінські закони, де з безправних і багатих ресурсами територій викачують гроші для Кремля, а люди на цих багатих ресурсами територіях живуть в хлівах з туалетом на вулиці.
Щось подібне реалізовує і ця влада, яка прийшовши на короткі терміни, нічого не зробивши для людей за пів року, взялася перекроювати Конституцію за Путінськими лекалами.
Чомусь «випадково» назвавши райони округами (за моделлю з Росії), чомусь «випадково» передбачивши наділення особливим статусом територій голосами монобільшості, чомусь «випадково» виключивши Севастополь з Конституції України.
Чи не випадково?
І як трактувати цю всю вакханалію, згідно з Кримінальним Кодексом, якщо Україна в межах законопроекту втрачає Севастополь, а статус окремих регіонів визначатиметься механічним натисканням кнопок?
ЗМІНИ ДО КОНСТИТУЦІЇ: округи, префекти, необмежена влада президента та можливий ОСОБЛИВИЙ СТАТУС.
Щойно з‘явився текст змін до Конституції, які подав Зеленський. Особливого статусу там немає, проте є багато іншого, що встановлює необмежену владу президента та робить органи місцевого самоврядування підконтрольними Офісу президента.
1. Теритоіальний устрій України змінюється. Тепер будуть ОТГ, округи, області. Зміною є поняття «округ». Це так званий великий район, який буде складатися з певної кількості ОТГ. Округ буде мати свого префекта та раду. Дивним є формулювання «округ». Таке є на Росії.
2. Префекти. Це так званий представник президента в області та округах.
Префекта призначає президент. Президент за поданням префекта може зупинити будь-яке рішення органів місцевого самоврядування та зупинити діяльність такої ради взагалі, а також призначити перевибори за рішенням Конституційного Суду.
3. Місцеві вибори можуть відбутися раніше ніж ввосени 2020 року. Таким чином «Слуги народу» намагаються отримати контроль над місцевим самоврядуванням поки рейтинги остаточно не впали.
4. НАЙГІРШЕ. ОКРЕМИМ ЗАКОНОМ ВР МОЖЕ ВИЗНАЧАТИ ПРАВОВИЙ СТАТУС ОКРЕМИХ АДМІНІСТРАТИВНИХ ОДИНИЦЬ!
Тобто 226 голосами можуть надати особливий статус для ОРДЛО.
Відверто не подобаються узурпаторські повноваження так званих «префектів» та президента. Під шапкою «порушень» від органів місцевого самоврядування префект та президент можуть одноосібно зупиняти дію будь-яких рішень місцевих рад та мерів міст, а також через кишеньковий Конситуційний Суд оголошувати перевибори в непідконтрольних обласних радах чи радах округів чи ОТГ.
Ми ж знаємо зрештою чим це закінчується в нашій державі.
Також є дивним що голови рад округів та областей ротуються кожен рік. Тобто не підконтрольну владі фігуру можна буде швидко замінити на більш лояльну.
Таким чином нівелюється місцеве самоврядування. Адже в нашій державі на жаль, Закон для влади не є указом. Законом можна вертіти так, як це вигідно офісу президента та вищим посадовцям.