Комітет Ради з нацбезпеки висловив недовіру міністру оборони Тарану

62

Парламентський комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки висловив недовіру міністру оборони Андрію Тарану та направив відповідний лист президенту України.

Цю інформацію підтвердив член комітету, голова фракції «Голос» Сергій Рахманін, пише «Інтерфакс-Україна».

«Комітет висловив недовіру міністру оборони. Відповідний лист з підписом голови комітету, пана Олександра Завитневича, було направлено президенту як Верховному головнокомандувачу і як людині, яка офіційно вносить подання на призначення та звільнення міністра оборони з посади», — повідомив Рахманін.

Раніше фракція «Голос» та «Європейська солідарність» вимагали від Володимира Зеленського відправити Тарана у відставку. Нардепи заявили, що міністр несе відповідальність за зрив оборонних контрактів.

Відправити міністра у відставку може парламент за умови підтримки в сесійному залі принаймні 226 нардепів. Призначення та звільнення Міністра оборони та Міністра закордонних справ України відбувається за поданням Президента. Інші члени Кабінету Міністрів призначаються Верховною Радою України за поданням Прем’єр-міністра.

Нагадаємо, що Андрій Таран став міністром оборони у березні цього року. Його кандидатуру, яку запропонував президент Володимир Зеленський, підтримали 285 народних депутатів.

Таран є генерал-лейтенантом у відставці. У 1972-1977 роках навчався в Київському вищому зенітному ракетному інженерному училищі, спеціальність — «Військовий інженер-радіотехнік». У 1987 році закінчив Військову академію протиповітряної оборони Сухопутних військ у Києві.

З 1992-1995 служив у Центральному апараті Міністерства оборони України, де в 1994-му став співробітником Головного управління розвідки Міноборони. У 1996-1998 роках був експертом Центру стратегічного планування та аналізу в Раді національної безпеки і оборони України.

З 1999 по 2004 рік Андрій Таран був військовим аташе при Посольстві України в США. Наступні три роки — з 2005 по 2008 — був начальником управління Міноборони. З 2008 по 2011 рік Таран працював заступником начальника Головного управління розвідки Міноборони. З 2011 по 2014-й Андрій Таран був представником Міністерства оборони при Представництві України при ООН.

З вересня по листопад 2015 року Таран працював у робочій підгрупі з питань безпеки в Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі на переговорах у Мінську. Також у грудні 2015-го Таран зайняв посаду першого заступника командувача Сухопутних військ Збройних сил України, де пропрацював менш ніж півроку — до квітня 2016-го.

Тарана звільнили в запас, оскільки він досяг «граничного віку» генеральської служби.

Поделиться:
Загрузка...