Коли церква стане автокефальною, московського духу в Україні не буде — Філарет

3 202

Безбожне радянське керівництво, яке сиділо в Москві, у 1932-33 вирішило знищити українців, щоб вони не переважали російський народ. Це – одна з головних причин Голодомору, сказав з трибуни Верховної Ради Патріарх Філарет під час засідання, присвяченого вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні.

“Причина Голодомору та, що перепис населення Радянського союзу засвідчив, що українців у Радянському Союзі — 85 млн, а росіян — 65 млн. Тому безбожне радянське керівництво, яке сиділо в Москві, вирішило знищити українців, щоб вони не переважали російський народ. Це — одна причина”, — сказав Філарет.

За його словами, перепис населення у 1939 році свідчив уже про те, що українців стало 65 млн, а росіян, навпаки стало більше

“Друга причина — слова Бухаріна, який сказав: хто володіє хлібом, той має владу”, — зазначив священнослужитель.

За його словами, хлібом володіли українські селяни, тому у них фактично була влада. Тому почався процес колективізації для того, щоб хліб передати в руки радянської влади. А українські селяни не хотіли йти в колгоспи.

“Це була друга причина знищення українців — щоб заволодіти хлібом” , — заявив він.

«Я хочу відзначити, що у цьому процесі боротьби за утвердження Української держави велику роль відіграє Українська православна церква Київського патріархату, так само як і інші християнські церкви, які також активно дбають про нашу рідну українську землю.

І ми зараз чекаємо від Вселенського Патріарха Варфоломія визнання Української православної церкви автокефальною церквою, тобто незалежною не тільки від Москви, а й від самого Константинополя.

Ми будемо незалежними від усіх центрів і отримаємо Томос, що приводить буквально у тремтіння Москву. Тому що, якщо українська церква стане визнаною автокефальною, то це значить, що Москви в Україні не буде, не буде московського духу, а буде панувати українство», — зазначив Філарет.

Поделиться:
Загрузка...