Катимся по наклонной

81
Юрій Луценко:
«Кінчайте, тату, торгувать, бо вже нема, чим здачі давати»
Новина про видачу Нацбанком 10 млрд рефінансу для Ексімбанку і ще 6 для інших банків означає початок емісії для перекриття 150-200 млрд дірки в бюджеті.
Економіка падає. МВФ у позиках давно відмовив. Зовнішні ринки не купують ОВДП. Тому почалося друкування гривні.
Насправді фізично ніякого друкувального верстата не використовують. Просто Нацбанк позичає одному з державних або «дружніх» комерційних банків скількісь млрд грн, на які вони купують ОВДП. Банки заробляють 3-5% маржі, Уряд отримує гривню для соціальних виплат. Бо затримка зарплат вже є навіть в СБУ!
Сьогоднішні 16 млрд рефінансу — пробна куля великої емісії.
Причому, виправдовувати це будуть необхідністю допомогти бізнесу (читай — Велюру) в часи карантину вихідного дня:(
Далі буде більше. Іншого виходу зелена дилетантура не має.
Падіння економіки, розвал управління, афери з « великим будівництвом» — все це вело до фінансової кризи. На жаль, вигрібати буде вся країна.
Лох – це коли весною голосуєш за дешевий газ, а зимою отримуєш дві платіжки.
Олекса Моцно Лютий:
Там ФОПи ставлять палатки, чуєте, вчителі по 4000 баксів, бляхарі, а вам нема що сказати вашому Бубочці?
Валерій Прозапас:
У «чувака» вже офіційно більше 10 тисяч померлих від ковіду — а воно у відосіках йуморіт про «попередню команду».
Ну нічого, МВФ схоже його жартів не розуміє і траншу не дасть, бо колись дав під антиковідний фонд, але Володимир Олександрович Свінарчук затіяв великий дерібан замість підтримки економіки та боротьби з пандемією, і тепер пітляє.
Весна прийде — аудити проводити будемо.
Дід Микола:
Пані і панове «хоть пасмєйомся»! Ви вже насміялися? Прикольно клоуни державою «керують»? Кажуть, найкраще зараз регочеться в реанімаціях, коли на всіх потребуючих ШВЛ чи кисню бракує.
Серый Кардинал:
Хорошо Зе лежать в больнице, можно официально принимать вещества і писати дурню у ФБ.
Oleg Helgiv:
Слова не хлопчика, а чоловіка.
Мій фонд, уклав угоду з Сполученими Штатами Америки на поставку кисневих концентраторів — Порошенко.
Кучерява кукурудза, зняв відосик — Зеленський.
Це показує, що справжній президент — таким залишається і після того як залишив посаду. А клоун — залишається безвідповідальним клоуном, навіть на посаді президента.

Це якась клініка — в новому відосіку Зеленський через штрафи спортклубу «5 елемент» погрожує Порошенку «повернути все, що було вами вкрадено з бюджету».
Країна несеться в прірву — а воно продовжує озвучувати методички Коломойського-Портнова ніби не президент, а пріма Кварталу95.
У тебе ж вся влада вже півтора року — ну хоч ОДИН факт зловживань п’ятого Президента можна вже пред’явити, рослідувати та до суду передати, нарешті?
Він точно в Феофанії, а не десь в дурці на реабілітації?
Ніколи Україна ще не мала жалюгідного президента.
Були різні: комуністичний годуванець, батько всього олігархату, президент несправджених надій і кривавий російський ворюга. Потім був президент-шанс на вихід з післясовкового болота, але країна шансом не скористалася сповна. І обрала жалюгідного нікчему.
У нього тепер валиться економіка, наступає крах державних фінансів, у нього через ковід накривається система охорони здоров‘я, бо півроку лише крали і крали на «Великому будівництві» замість купувати і купувати обладнання для лікарень і готуватися до другої хвилі, як робили притомні керівники інших країн, коли навесні всі виявилися безпорадними — і багаті, і бідніші.
Не готувалися. Зате тирили на дорогах в космічних масштабах, вертали старі схеми в армію, нищили новостворену антикорупційну систему, створили конституційну кризу. Наробили дурниць на 10 років наперед…
…він пише відосик про спортклуб Порошенка.
Навіть кавування в Хмельницькому в «Велюр» йому згадувати не хочеться. Жодних емоцій, крім презирства. Рівень дешевого паяца.
Тьху.
ЯК КРАДУТЬ НА ДОРОГАХ?
Чому країна виявилася неготова до другої хвилі КОВІД-19? Відповідь тепер знає кожен – 2/3 ковідного фонду були спрямовані на будівництво доріг. Версія ця, як не дивно, дуже вигідна Офісу президента. Версія – падлюча. Мовляв, так, витратили не туди. Але ж – на діло витратили! Не розкрали!
А правда як раз у тому, що гроші розікрали. І не просто розікрали. За гроші бюджету нашої країни ми гарантовано отримаємо не дороги, а чорти зна що. Сицилійська мафія, як відомо, найбільші прибутки має з наркотиків і будівництва. Доріг – у тому числі.
Вже колишній радник голови ОПУ Ігор Уманський звинуватив уряд у розкраданні 40% ковідного фонду. Схема розкрадання стала можлива через зміну тендерних вимог, після чого найбільші частки робіт отримали лише 6 компаній. Дивина й годі, про те саме у травні цього року розповіли «Бігус-інфо» — за їхніми даними цей «обмежений контингент» компаній завищував ціни на асфальтобетон і відповідно – ціни на виконання робіт. «Укравтодор» тоді назвав розслідування «Бігус-інфо» замовним, пообіцяв передати докази правоохоронцям і роз’яснити все до останньої коми. Не зробив нічогісінько. А нині…
Зміна умов тендерів за словами голови «Укратодору» Кубракова сталася для підвищення якості доріг, мовляв – аби дороги робили фірми, здатні будувати великі обсяги водночас. Уманський стверджує – це все різдвяні казочки. Компанії-переможці перепродавали підряди субпідрядникам з дисконтом до 40%. Тобто – реально дороги робили ті самі фірми, що й до всіх «ВеликБудів», тільки тепер не напряму, а під «правильними марками». Переможці тендерів виступили як звичайні «прокладки».
За Уманським, якщо скласти всі ці дисконти, в грошах вийде біля 36 мільярдів грн. – практично стільки, скільки забрали на «Велике будівництво» з ковідного фонду. Доречне питання – а де поділися гроші з Дорожнього фонду і Державного фонду регіонального розвитку, з яких будівництво доріг фінансували в часи президента Порошенка? Чому брали гроші ковідного фонду? Часом не тому, що вартість доріг проти часів Порошенка зросла на 57%, як стверджує екс-міністр Омелян? Відповіді – нема.
Синхронно з заявою Уманського вийшло розслідування програми Watchdogs на каналі «Прямий», присвячене використанню на будівництві доріг металургійних шлаків. Ідея така. З подачі голови комітету з питань транспорту і інфраструктури, нардепа від «Слуги народу» Юрія Кісєля і помічника нардепа Володимира Кияшка у будівництві доріг замість щебеню стали використовувати відхід металургійного виробництва – шлак. Виключно для економії державних коштів! Проте.
Журналісти з’ясували, що створене для цього держпідприємство за бюджетний кошт замовляє подрібнення шлаку, а потім через фірму-прокладку знову за бюджетні кошти шлак купує компанія «Автомагітсраль-Південь». За ціною… щебеню. Тобто ніякої економії там нема й близько. Натомість держава на пустому місці втрачає 700 мільйонів грн. А дрібнить шлак фірма бізнес-партнера дружини нардепа Кісєля. А хто такий нардеп Кісєль і помічник нардепа Кияшко? Кияшко – це ТЕСТЬ Володимира Зеленського. А подружжя Кісєлів – це люди які придбали будинок Зеленського перед переїздом президента до державної резиденції. Слабо?
Але й це не фінал. На Заході, де відходів не менше нашого, шлак у виробництві доріг ніхто не використовує, бо термін експлуатації таких доріг сильно скорочується. Ба-більше! Експертиз щодо доцільності використання шлаку на «Великому будівництві» ніхто не проводив.
Тобто. За 40 мільярдів грн. державних грошей, замість підготовки до пандемії, Україна здобула НЕ дороги, а повне лайно, яке невідомо скільки простоїть бо будують його з казна чого. Натомість на цьому лайні (яке проти доріг часів Порошенка подорожчало на 57%) на асфальтобетоні, шлаку, дисконтах, тощо, збагатилася група цікавих осіб, аж до близьких родичів Зеленського!
А ми? А ми втрачаємо кошти на карантині вихідного дня, самі рятуємося від Ковід і морально готуємося потерпати від локдауну. Ми всі на цьому зеленому святі життя – чужі.

Поделиться:
Загрузка...