Кабул під контролем талібів

1 809
Президент Афганістану складає повноваження.
«Після сірих завжди приходять чорні» . Б. Стругацькі.
Історія сирійських курдів і Афганістану мають навчити нас деяким речам.
1. Ніхто воювати за нашу країну не буде. Ми маємо розраховувати тільки на себе.
2. Трільйони долларів допомоги ніколи не замінять бажання народу битися за власну країну.
3. Оркам з калашами можуть протистояти тільки люди, що готові убивати за свою країну, а не помирати.
Позиція «Просто перестати стріляти» рано чи пізно приводить до руйнування держави. Ви можете зменшити на деякий час втрати, але згодом отримаєте більшу війну, більше смертей та геноцид.
P. S. Афганістан має статус основного союзника США поза НАТО.
ПРО АФГАНІСТАН
Таліби заявили про взяття під контроль всієї території Афганістану. Президент Афганістану зрікся влади. Буде сформований тимчасовий уряд за участі лідерів «Талібану». По-факту, «Талібан» здобув практично все озброєння, залишене американцями для армії Афганістану.
Що це все означає і чому американці пішли? Для початку, що таке «Талібан». Аби просто, таліби – це ісламські більшовики. Фанатики, що марять новим «новим миром» — лише не за Марксом, а за шаріатом. Зараз ці дивовижні люди, які всі останні 20 років не училися нічому крім як воювати, захопили величезні запаси зброї і територію з чималим мобілізаційним ресурсом. Що станеться далі?
Те саме що сталося з більшовиками у 1917 р. Вони почали експансію на землі які вважали своїми – Україна, Дон, Урал… Таліби зараз стануть грандіозним гемороєм для країн-сусідів. Для Ірану, Пакістану, і навіть для Китаю – через Ваханський коридор. Тепер таліби будуть не американським, а їхнім спільним гемороєм. І вже повірте, приходу Талібану до них, керівники Ірану та Пакістану не хочуть так само, як польські соціалісти у 1920 р. не хотіли приходу більшовиків.
Але особливий геморой почнеться зараз у Туркменістану, Узбекістану та Таджикістану. І фокус в тому, що всі вони – союзники Росії. Ба-більше, Узбекістан, Таджикістан і Росія щойно провели біля кордонів с Афганістаном спільні навчання. Як раз через загрозу талібів. От тільки проводити навчання і реально воювати з талібами – речі принципово різні. Один раз Москва ув’язалася в війну проти афганських ісламських фанатиків, для неї це завершилося руїною імперії.
Москва це розуміє, і тому намагається з талібами порозумітися вже зараз – саме через те у Москві нещодавно приймали делегацію Талібану, на секундочку – членів організації, визнаної в Росії терористичною. Москва намагається з талібами домовитися. А це приблизно… Ви собі уявляєте році щось так у 1919-му, угоду між більшовиками і країною, керівництво якої більшовики зневажають? От приблизно це й буде.
І відкрутитися Москва не зможе, бо в країнах Середньої Азії ударно посилює свою присутність Китай. У Казахстані китайців уже дуже багато. Відмова Росії виступити проти талібів кине ці країни в обійми китайців… США цілком влаштує, якщо Китай захопиться з війною з талібами через свій вплив у Середній Азії. Що при цьому станеться в стосунках Китаю і Росії – від перспектив голова обертом.
Я вже бачив пости окремих блогерів різної міри зеленості, мовляв – Байден програв в Афганістані. Шановні, при чому тут Байден? Вивести війська з Афігану було рішенням президента Трампа. А якщо чесно – то взагалі до лампочки хто був би президентом. Американська система вибудувана так, що персоналія президента принципового значення не має. Якщо США вирішили вивести війська з Афгангу, це тому що так вирішила більшість політичної еліти США, з усіх партій.
Це – реальна політика, ласкаво прошу. У ній нема вічних друзів, є лише вічні інтереси. Аби США з тобою дружити, треба бути для них або дуже потрібним, або правильно їх до дружби примушувати. Петру Порошенко це вдавалося. Президентам Афганістану (вже колишньому) і України (наразі чинному) вдається не дуже. Таке до них і ставлення.
Хоча траур грантожерів я чудово розумію – їхніх афганських колег щойно злили в унітаз. Когось евакуювали разом з американцями, а більшості помахали ручкою і сказали «Гуд лак!» Це найбільший для них удар, після того як вірменські грантожери ущент програли війну Азербайджану. Ну, нічого не поробиш. Якщо афганські грантожери обростали садибками і земелькою як наші, і так само гнобили своїх керівників-державників – не дивно що таліби захопили Афганістан аж так швидко. Далі – наслідки.
Дмитро «Калинчук» Вовнянко
Кабул зараз… Режим Талібану забороняє зображення жіночих облич, тому власник магазину зафарбовує свої вітрини.
Відсьогодні на всій території Афганістану жінки зобов’язані носити паранджу чи бурку — інший одяг для них не передбачено. Виходити на вулицю без супроводу чоловіка або іншого члена родини чоловічої статі — заборонено.
Вчителі в університеті Кабулу попрощалися зі своїми студентками, адже жінкам заборонено отримувати освіту — допускається лише вивчення Корану.
Також жінкам заборонено працювати.
Відтепер жінок будуть видавати заміж починаючи з 14 років без врахування їх власної думки чи бажання.
Окрім того вже зачинені кінотеатри, салони краси та заборонена вся музика, окрім мусульманських релігійних мотивів…

Приклад Білорусі має продемонструвати українцям, що було б з Україною, якби не перемога Майдану.
У сусідів тепер режим кривавого диктатора та жодної мови про права людини.
Приклад Афганістану — що відбувається, коли зникає підтримка західних союзників, а суспільство аморфне та безвольне.
Там тепер будуть закони шаріату та влада зброї.
Так що розмови про «майдани-банани» та «внєшнєє управлєніє» при таких прикладах звучать дивно, правда?
Але низькопробна пропаганда продовжує пічкати українців «державним переворотом», «Запад нас прєдал» та «поворотам на Восток» — і це смертельно небезпечно, як бачите.
Бо у нас є і свій талібан в ОРДЛО, і свій «бацька», тільки поки що не настільки найвеличніший, хоча людей вже викрадає та за грати кидає.
Тому повернення народа до здорового глузду стає не політичним питанням — а виживання.
Поделиться:
Загрузка...