Українські військові чиновники та російські провоєнні націоналісти применшують здатність Росії розпочати широкомасштабний наступ у Донецькій області за нинішніх умов.
Представник ГУР України Андрій Черняк заявив, що Росія не має ресурсів, необхідних для початку широкомасштабної наступальної операції 24 лютого, присвяченої роковинам російського вторгнення в 2022 році. Черняк зазначив, що росіяни готуються посилити свої атаки на сході України протягом найближчих кількох тижнів і нині шукають слабкі місця в українській обороні. Раніше ISW оцінював, що російські війська перехопили ініціативу на лінії Світово-Кременна, але наступ ще не досяг свого повного темпу. Про це повідомив офіційний представник Східного угруповання військ України полковник Сергій Череватий.
Російські блогери продовжують виглядати деморалізованими перспективами Кремля провести великий наступ. Командувач ДНР Олександр Ходаковський поставив питання, чому російські сили витрачають свої обмежені ресурси на дрібномасштабні наступальні операції, а не накопичують бойові сили для початку більш масштабних наступів. Інший блогер посилив стурбованість Ходаковського, звинувативши чиновників адміністрації президента Росії у тому, що вони створюють невиправдані очікування щодо російського наступу.
Повідомлення про кульмінацію та тактичні невдачі російських військ у районі Вугледару в Донецькій області, ймовірно, ще більше послабили віру російської ультранаціоналістичної спільноти в те, що російські сили здатні розпочати рішучу наступальну операцію. Відомий блогер, пов’язаний з Кремлем, стверджував, що російські війська не змогли швидко просунутися в перші дні наступу на Вугледар і що російські війська втратили ініціативу до кінця січня через швидке перекидання резервів українських військ у цей район. Мілблогер зробив свою оцінку того, що російський наступ з метою захоплення Вугледара, ймовірно, завершився у відповідь на кадри, на яких українські сили знищують безладну колону російських механізованих військ в районі Вугледару. Російські блогери скористалися кадрами, щоб розкритикувати російське військове командування за повторення тих самих помилок, які переслідували російських військових упродовж усієї війни в Україні.
Невідповідність між обмеженим, але значним просуванням Росії в районі Бахмута та відсутністю значного поступу в інших місцях в Україні може підтвердити спостереження російських блогерів та українців про те, що російські сили не можуть забезпечити швидке просування за допомогою традиційних механізованих маневрених бойових дій. Російське військове командування розгортає свої найелітніші підрозділи в районі Бахмута невеликими формуваннями, використовуючи тактику проникнення в місто. Ця тактика, схоже, призводить до значного тактичного поступу Росії в районі Бахмута, що може призвести до оперативних успіхів, якщо українські сили вирішать піти з Бахмута. Російські наступальні операції в інших місцях Донецької області та вздовж лінії Сватово-Кременна призвели до незначного наступу, що не має оперативного значення. ISW спостерігав підтвердження обмеженої російської тактики в районах, не пов’язаних з Бахмутським напрямом, що дозволяє припустити, що російські сили використовують традиційнішу механізовану маневрену тактику бойових дій з використанням регулярних, а не елітних, мотострілецьких підрозділів, морської піхоти та танків. Всі з’єднання, задіяні в операціях, що спостерігалися, були виведені з боєздатності на більш ранніх етапах війни і, ймовірно, були відновлені за рахунок мобілізованого особового складу. Російські військові, мабуть, не змогли підготувати свій мобілізований особовий склад для проведення ефективних механізованих наступальних операцій за короткий період з моменту їхнього призову, як прогнозував ISW. Брак адекватних транспортних засобів, боєприпасів та інших матеріальних засобів, ймовірно, сприяє неефективності російської тактики механізованого маневру. Малоймовірно, що російські військові зможуть масштабувати свій підхід з району Бахмуту на ширший театр бойових дій, тому що тактика, яку вони використовують у Бахмуті, більше підходить для щільного міського середовища, а також тому, що російським силам не вистачає елітних формувань, необхідних для проведення більшої наступальної операції на сході України так само. Оцінка ISW щодо перспектив майбутніх російських механізованих наступальних операцій дається з низькою впевненістю через обмежену кількість доступних кадрів, що підтверджують тактику російських військ по всій лінії фронту.
Фінансист групи Вагнера Євген Пригожин намагається врятувати свій падаючий вплив у Росії, тоді як Кремль продовжує відтісняти його та його найманців. Пригожин спробував поліпшити репутацію своїх вагнерівських найманців, що погіршується, в інтерв’ю відомому прокремлівському блогеру Семену Пегову (відомому під псевдонімом Wargonzo) 10 лютого. Пригожин відповів на низку питань про Вагнера, таких як великі втрати та неефективність завербованих зеків, розстріли дезертирів, поводження з завербованими військами як з гарматним м’ясом, жорстка критика Пригожиним Міністерства оборони Росії (МО) та його передбачувані політичні устремління, а також щодо найманців Вагнера, які використовують «символіку Третього рейху», незважаючи на боротьбу за «денацифікацію України. Пригожин, зокрема, підтвердив, що Вагнер припинив вербування у в’язницях через закінчення терміну дії угоди, яка дозволяє таку вербування, ймовірно, з Міноборони Росії. Пригожин хибно заперечував, що колись критикував російські регулярні збройні сили, і представив свою критику як аналогічну розчаруванню поганим зв’язком між російським військовим командуванням і російськими підрозділами, що часто виражається російськими блогерами. Пригожин також заперечував наявність політичних устремлінь та нападав на свого давнього ворога губернатора Санкт-Петербурга Олександра Беглова.
Кремль продовжує гасити популярність Пригожина, позбавляючи права вербування у в’язницях і заглушуючи його вплив в інформаційному просторі. Крім інтерв’ю Wargonzo, пов’язаний з Вагнером мілблогер отримав документ, в якому викладено правила висвітлення війни в Україні з явними вимогами утриматися від згадки Вагнера та Пригожина у ЗМІ. У документі також міститься заклик до представників ЗМІ та блогерів утриматися від похвали заступника командувача Об’єднаного угрупування військ Росії в Україні генерала армії Сергія Суровікіна, який, як повідомляється, пов’язаний з Вагнером. Мілблогер зазначив, що не впевнений у справжності документа, але Міноборони Росії та Кремль вже навмисно уникали згадки Вагнера та Пригожина, як раніше зазначав ISW.
Пригожин, ймовірно, намагався відвернути увагу від своїх розбіжностей, підриваючи нереалістичні цілі Кремля щодо війни в Україні. Пригожин прогнозував, що російським силам буде потрібно до двох років, щоб вийти до адміністративних кордонів Донецької області, і три роки, щоб просунутися до Дніпра зі сходу. Пригожин додав, що російське суспільство має бути радикально мілітаризовано, щоб Кремль зміг дістатися Ла-Маншу, ймовірно, або перебільшуючи цілі Росії зі знищення НАТО, або посилаючись на військові плани часів холодної війни, спрямовані на проведення швидкого бліцкригу до узбережжя Ла-Маншу. Пригожин, ймовірно, прагнув зробити свій внесок у нинішню стурбованість у російському інформаційному просторі здатністю російського військового командування витримати великий наступ у Донецькій області, щоб відновити свою репутацію порівняно з російським МО. Саме інтерв’ю Wargonzo, ймовірно, було кремлівською пасткою для Пригожина, спрямованої на привернення уваги громадськості до полеміки довкола Вагнера. Пригожин, мабуть, побачив у цьому інтерв’ю можливість підняти своє ім’я, але натомість постійно займав оборонну позицію.
Критика Пригожіним воєнної кампанії Кремля нагадує риторичний підхід колишнього російського бойовика Ігоря Гіркіна. Гіркін раніше допомагав Кремлю, очолюючи проксі-озброєні формування у Криму та на Донбасі у 2014 році, поки Кремль не позбавив його будь-якого впливу після його здачі Слов’янська у липні 2014 року. Гіркін став запеклим критиком Кремля та російського військового командування, прагнучи реабілітувати свою репутацію в екстремістськи налаштованих російських націоналістичних колах. Нехарактерно нігілістичний прогноз Пригожина щодо російських наступальних перспектив близько відображає прогнози Гіркіна, і, можливо, Пригожин також перетворюється на запеклого фанатика, який втрачає здатність використовувати свої паралельні збройні сили для здобуття політичного впливу. З іншого боку, якщо нинішній російський наступ швидко зупиниться, зірка звичайних російських збройних сил може знову згаснути.
У ніч із 10 на 11 лютого російські війська завдали ударів по півдні України з повітря, ракет, а також повітряних та морських безпілотників. Українські офіційні особи повідомили, що за ніч українські сили перехопили 20 із 24 російських БПЛА та одну ракету Х-101. Російські сили здебільшого завдавали ударів по енергетичній інфраструктурі у містах Запоріжжя, Миколаїв, Дніпро, Кривий Ріг та Хмельницький. На кадрах із геолокацією видно, що російські війська використовували морський безпілотник для удару по автомобільному та залізничному мосту в Затоці на Одещині (28 км на південь від міста Одеса на узбережжі Чорного моря). На кадрах видно, що міст, можливо, отримав серйозні ушкодження, але справжній ступінь ушкоджень нині невідомий. Російські сили також завдали авіаударів островом Зміїний, а начальник Українського об’єднаного координаційного прес-центру Південних військ Наталія Гуменюк припустила, що російські війська завдали цих ударів, щоб продемонструвати, що російські війська не забули про наступальні дії на півдні України. ISW продовжує вважати, що російські сили нині не в змозі загрожувати півдні України повномасштабним наступом. Українське оперативне командування «Південь» заявило, що російські сили намагаються сіяти паніку в районах, що межують із Молдовою.

Мета Росії № 1 — Луганська область (мета Росії: захопити частину Луганської області, що залишилася, і продовжити наступальні операції в східній частині Харківської області і північній частині Донецької області)
Повідомлялося, що 11 лютого російські війська продовжували наступальні операції на північний захід від Сватового на тлі суперечливих повідомлень про настання російських військ. Російський блогер заявив, що бої в районі Гряниківки (53 км на північний захід від Сватового) продовжуються і що російські сили встановили контроль над Дворичною (55 км на північний захід від Сватового). Міністерство оборони Росії (МО) заявило, що російські війська повністю захопили Дворичне (53 км на північний захід від Сватового) 10 лютого, і, можливо, цей milblogger переплутав два населені пункти. Інший відомий milblogger стверджував, що було передчасно оцінювати, чи захопили російські війська Дворичне, оскільки воно знаходиться помітно далеко від російських позицій, але інший milblogger зазначив, що цей milblogger, ймовірно, прийняв Дворичне за Дворичну. ISW не спостерігала візуальних підтверджень того, що російські війська перебувають у Дворичному, а також того, що російські війська просувалися ближче до Дворичної. Російський milblogger також стверджував, що російські війська безуспішно атакували Стельмахівку (15 км на захід від Сватового).
11 лютого російські війська продовжували наступальні операції у районі Кремінної. За повідомленням Генштабу України, українські війська відбили атаки російських військ у районі Кремінної, Шепилове (8 км на південь від Кремінної) та Білогорівки (12 км на південь від Кремінної). Український Генштаб також повідомив, що російські війська посилюють своє угруповання військ у районі Кремінної. На кадрах, опублікованих 10 лютого, нібито видно російські підрозділи 98-ї гвардійської повітрянодесантної дивізії в районі Кремінної. Геолокаційні кадри, опубліковані 10 лютого, вказують на те, що російські сили, ймовірно, здійснили незначний поступ на захід від Шепилового. Російський milblogger стверджував, що російські сили вели наступ з Діброва (5 км на південний захід від Кремінної) у напрямку Зарічного (17 км на захід від Кремінної).

Мета Росії № 2 — Донецька область (мета Росії: повністю захопити Донецьку область, територію, на яку претендують російські проксі на Донбасі)
Російські сили продовжують надавати пріоритет наступальним операціям у Донецькій області. Український головнокомандувач генерал Валерій Залужний повідомив 11 лютого голові Об’єднаного комітету начальників штабів США генералу Марку Міллі, що російські сили щодня проводять до 50 обстрілів у напрямку Донецька та ведуть постійні обстріли навколо Бахмута. Залужний заявив, що в районі Вугледару та Мар’їнки тривають запеклі бої, а українським силам вдалося відновити раніше втрачені позиції на Донеччині. Залужний додав, що ефективна артилерія є ключем до успіху на полі бою на цих ділянках лінії фронту, і зазначив, що для цього потрібні як знаряддя, так і боєприпаси.
Російські війська продовжили наступальні дії у районі Бахмута 11 лютого. Представник Східного угруповання військ України полковник Сергій Череватий заявив, що минулої доби в районі Бахмута сталося 39 бойових зіткнень між російськими та українськими військами. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили атаки російських військ у районі Бахмута, Червоної Гори (6 км на північ від Бахмута) та Івановського (6 км на захід від Бахмута). На кадрах із геолокацією, опублікованих 11 лютого, видно, як російські війська вільно пересуваються східною частиною Червоної Гори, і, ймовірно, це вказує на те, що українські війська залишили населений пункт. Російські блогери стверджували, що російські війська оточили українські війська у Червоній Горі та що бійці групи Вагнера нині займають позиції у південно-східній частині Парасковіївки (7 км на північ від Бахмута). Російський блогер також стверджував, що бойовики групи Вагнера вели штурми у напрямку н. п. Федорівка (18 км на північ від Бахмуту). Кадри з геолокацією, опубліковані 11 лютого, показують, що бійці групи Вагнера, ймовірно, забезпечили незначний наступ на північно-східних околицях Бахмута. Російський milblogger стверджував, що російські війська вели штурми на східній околиці Бахмута. На кадрах з геолокацією, опублікованих 11 лютого, видно зруйнований міст через Сіверський Донецький і канал уздовж траси Т0504 на захід від Івановського, а російське джерело стверджувало, що українські сили зруйнували міст, щоб створити умови для відходу з Бахмута. Малоймовірно, що українські сили зруйнували міст і, напевно, мають намір підтримувати критично важливі наземні комунікації з Бахмутом, продовжуючи обороняти місто. Народне ополчення ДНР заявило, що 132-а бригада 1-го армійського корпусу ДНР наступала у напрямку м. Торецьк (23 км на південний захід від Бахмута).
Малоймовірно, що російські сили докладуть скоординованих зусиль із захоплення Сіверська в найближчі тижні, всупереч попереднім заявам російських блогерів. Відомі російські блогери нещодавно відреагували на наступ групи Вагнера на північ від Соледара (20 км на південь від Сіверська) та заяви Росії про захоплення Білогорівки Луганської області (13 км на північний схід від Сіверська), припустивши, що російські війська докладають зусиль по оточенню Сіверська. За оцінками ISW, російським силам потрібно буде зробити набагато більш узгоджені зусилля у напрямку Сіверська з півночі, сходу та півдня, щоб наступити на населений пункт. ISW зауважив, що наступальні операції групи Вагнера на північ від Соледара в попередні дні пішли на спад, припускаючи, що ці операції служили спільним зусиллям росіян по оточенню Бахмута, а не були орієнтовані на Сіверськ. Російські мілілогери також не згадали про російський наступ на Сіверськ, оскількиросійські заяви про взяття Білогорівки виявилися помилковими .
11 лютого російські війська продовжили наступальні операції на західній околиці Донецька. За даними Генштабу України, українські сили відбили атаки російських військ у районі Парасковіївки (36 км на південний захід від Авдіївки). Російський milblogger стверджував, що російські сили вели штурми поблизу Красногорівки (21 км на південний захід від Авдіївки) та самої Авдіївки.
Повідомлялося, що російські сили продовжували наступальні операції у західній частині Донецької області 11 лютого. Російський блогер заявив, що запеклі бої ведуться у дачному районі на південь та південний схід від Вугледару (30 км на південний захід від Донецька). На кадрах із геолокацією, опублікованих 11 лютого, видно наслідки удару російської термобаричної артилерії в районі Вугледару. Термобаричні артилерійські системи є активами військового округу і можуть свідчити, що російські сили віддають пріоритет операціям навколо Вугледару. Російський milblogger також заявив, що російські війська провели наземну атаку у напрямку Пречистівки (35 км на південний захід від Донецька).

Південна вісь (мета Росії: зберегти позиції на передовій та убезпечити тили від українських ударів)
11 лютого російські війська не проводили підтверджених наземних атак на півдні України. Окупаційний чиновник Запорізької області Володимир Рогов заявив, що українські сили посилили диверсійно-розвідувальні операції вздовж лінії фронту у Запорізькій області. Рогів також висловив постійне занепокоєння тим, що українські сили готуються до можливого майбутнього контрнаступу.
Російські сили, ймовірно, осушують Каховське водосховище в окупованій Запорізькій області. NPR повідомив, що російські війська навмисно відкрили шлюзові ворота Каховського водосховища одразу після того, як 11 листопада підірвали бруківку під час відходу із західного (правого) берега Херсонської області. Рівень води у Каховському водосховищі знизився з 16,1 метра на 1 грудня 2022 року до 14,1 метра на 6 лютого. Запорізьке обласне військове управління повідомило, що рівень води у Каховському водосховищі неконтрольовано знижується та загрожуватиме безпеці Запорізької області: ЗАЕС може втратити здатність забирати воду з резервуару для своїх систем охолодження реактора, якщо рівень води падає нижче 13,2 метра. Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі підтвердив цю заяву, зазначивши, що поточний рівень води не становить загрози для ЗАЕС, але може загрожувати безпеці ЗАЕС, якщо рівень води продовжить падати.

Українські офіційні особи повідомили, що російські сили продовжують нагромаджувати живу силу на східному (лівобережжі) Херсонської області. Радник Херсонської обласної військової адміністрації Сергій Хлан заявив, що російські сили продовжують стягувати сили для забезпечення діяльності правоохоронних органів та не готуються до наступу. ISW продовжує вважати, що російським силам на півдні України, особливо на східному березі Херсонської області не вистачає необхідної концентрації військ для спроби повномасштабного наступу.

Зусилля щодо мобілізації (мета Росії: збільшення бойової могутності без проведення загальної мобілізації)
Фінансист Групи Вагнера Євген Пригожин підтвердив 11 лютого, що Група Вагнера припинила вербування у російських в’язницях у зв’язку із закінченням терміну дії домовленості між Вагнером та, ймовірно, Міністерством оборони Росії (МО). Пригожин заявив, що невказані військові формування за межами його юрисдикції, які, ймовірно, мають на увазі звичайні збройні сили Росії, продовжать вербування засуджених. Російський блогер, пов’язаний із групою Вагнера, також заявив, що Міноборони Росії активізує свої зусилля щодо вербування у російських в’язницях. 11 лютого Міноборони Великобританії оцінило наростаючий конфлікт між Міноборони Росії та групою Вагнера, який, ймовірно, став основним чинником припинення дії угоди між групою Вагнера та Міноборони щодо вербування ув’язнених.
Напруженість між російськими нерегулярними формуваннями наростає у міру того, як російське військове командування намагається інтегрувати мобілізованих солдатів до підрозділів ДНР, які з 2014 року діють частково незалежно. Родичі мобілізованих з Татарстану опублікували звернення до губернатора Татарстану, в якому стверджувалося, що російське військове командування хоче відправити загін їхніх родичів назад у бій, незважаючи на те, що командири ДНР погано поводяться з мобілізованими та використовують їх як гарматне м’ясо. Міноборони Росії перекинуло підрозділ із передової 8 лютого через скарги від особового складу. Мобілізовані солдати з Калінінградської області поскаржилися губернатору Калінінградської області, що командири ДНР намагалися відправити їх для проведення штурму без попередньої підготовки. Глава Тувінської Республіки Владислав Ховалиг заявив 8 лютого, що Міноборони Росії дало згоду на перекидання групи тувінських мобілізованих солдатів з передової після того, як вони також поскаржилися на те,
10 лютого російська влада порушила кримінальну справу стосовно жителя Омська за статтею про умисне знищення або пошкодження майна за підпал Омського міського військкомату. Російська влада зазвичай висуває звинувачення в тероризмі за подібні дії. Група російських активістів заявила 10 лютого, що російська влада внесла жителя Казані до списку «терористів та екстремістів» Федеральної служби спостереження (Росфінмоніторинг) після його затримання 19 грудня за звинуваченням у підготовці теракту проти військкомату в Ставропольському краї.
Діяльність на окупованих Росією територіях (мета Росії: зміцнити адміністративний контроль над анексованими територіями; насильно інтегрувати українське громадянське населення до російських соціально-культурних, економічних, військових та управлінських систем)
11 лютого віце-прем’єр Росії Марат Хуснуллін обговорив соціально-економічний розвиток окупованих територій України з окупаційною владою Херсонської та Запорізької областей. Голова окупаційної адміністрації Херсонської області Володимир Сальдо та голова окупаційної адміністрації Запорізької області Євген Балицький заявили, що окупаційна влада планує зосередити зусилля на інтенсивному будівництві інфраструктури та промислових підприємств, відродженні агропромислового комплексу Херсонщини. Сальдо наполягав на тому, щоб землевласники, які залишили Херсонщину, повернулися і працювали до невстановленого терміну, інакше окупаційна влада перерозподілить їхню землю.
Глава Луганської області Сергій Гайдай заявив 11 лютого, що українські партизани знищили автоматизований залізничний диспетчерський пункт під Щастям Луганської області на ділянці залізничного сполучення між Щастям та Старобільськом. Ця атака може завадити російським силам перекинути сили, техніку та запаси в тилові райони окупованої Росією Луганської області.
Значна активність у Білорусі
Нічого суттєвого, про що можна було б повідомити.