Хто відповість за вбитих хлопців?

262
Заява Залужного за вчора і заява Данілова — за лютий.
Якщо військовим тільки тепер ДОЗВОЛИЛИ, значить раніше була заборона. Це не питання — це твердження.
Питання — хто відповість за вбитих хлопців?
Віктор Уколов

Два роки наших бійців впритул розстрілювали ПТУРами на ВОПах, вбивали снайпери та ворожі ДРГ, обстрілювалися цивільні будинки — а нам розповідали про «стале перемир’я».
.
Проводилися «розведення», були зняті СП, заборонена аеророзвідка, платилися «премії за невідкриття вогню» — а посадовці брехали, що обмежень немає.
.
На очах всього світу біля своїх позицій помирав поранений сержант, бо не було команди на його порятунок — а нас переконували, що «он нє туда полєз».
.
Колективний Арєстовіч розпинався про «войовничу меншість», яка «залишилась в камуфляжі та не хоче міра», армію загнали в борги, військових показово переслідують….
.
…. і от тепер нове командування знову констатує загрозу загострення з боку окупанта та заявляє про повернення всіх спроможностей ЗСУ — чим повністю підтверджує наявність обмежень, які були введені «новимі ліцами».
Це обернулося безглуздими втратами наших, яких на довгі місяці фактично перетворили на мішені, а якого удару отримала боєздатність ЗСУ ми навряд чи дізнаємось.
.
Відбувся злочин проти армії та держави, і він триває брехнею про справу «вагнерівців», військовими в клітках, мовчанням влади про втрати — на очах втомленого народу, проклятого сліпотою.
Валерій Прозапас

Після понад року ганебного так званого «перемир’я» від Зеленського та Хомчака, коли наші військові перетворилися на мішені в тирі, їм дозволили відкривати вогонь у відповідь без погодження. Цю директиву видав Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний. Це справді важливо. Бо до цього процедура передбачала запит на вогонь у відповідь, погодження й підтвердження. А за цей час рашисти абсолютно безкарно відстрілювали по наших позиціях, комунікаціях чи населених пунктах свій боєкомплект та спокійно відходили в укриття. А наші бійці, нарешті отримавши соізволєніє, мали обстрілювати порожні позиції ворога.
.
Тепер командири на власний розсуд можуть скомандувати про вогонь у відповідь усім доступним озброєнням без погодженням з вищим керівництвом. Звільнили військових і від обов’язку заповнювати зайву документацію з приводу кожного свого пострілу у відповідь. Це, загалом, не архи-яке рішення. Проста норма із Статутів та підручників із воєнної справи. Але ж досі це було заборонено через зрадницьку позицію Зеленського-Хомчака!!!
.
Ще один позитив: за словами Залужного, уддарні безпілотники Bayraktar покинули склади, переміщені до лінії фронту й почали виконувати бойові завдання. Наскільки розумію, також знято заборону Зеленського-Хомчака на розвідку, в тому числі й з квадрокоптерів і безпілотників, та повернуто на фронт контр-снайперські пари.
.
Це справді добре. А весь трагізм ситуації в тому, що ми в такій ситуації, коли ухвалюється єдино правильне та логічне рішення, змушені прораховувати всю конспірологію — чому воно могло появитися на фоні безперервного ланцюга зрадницьких дій. Ми вже щось нормальне не сприймаємо, як само собою зрозумілий факт. Отака в нас «чудова» влада…
.
Насправді, з моменту призначення Залужного на посаду Головнокомандувача було зрозуміло, що він, як бойовий генерал, не перейшов би на стратегічний відтинок із тактичного, якби не отримав певних запевнень щодо можливості повноцінно керувати військами згідно Статутів. Але чому Зеленський віддав такий нетиповий для себе наказ про призначення зразу кількох адекватних військових на важливі посади? Якраз тут і виникають сумніви в незворотності цих дій. Зєпрідєнт явно демонструє інфантильні образи на весь світ. І, як не дивно, він зараз має свої претензії не лише до Байдена, Меркель, ЄС, НАТО, але й до Путіна. Не через те, що той і далі вбиває українців, а через категоричну відмову Пуйла спілкуватися із ним. Якби Путін хоч поманив пальчиком та дарував надію на особистий контакт та якісь зустрічні поступки, якими можна було б козиряти перед країною, поведінка «найвелічнішаво» була б кардинально іншою. І не виключено, що такий розворот може знову відбутися — он як Зеленський зі своєю Опою випрошують переговори в Четвірці ще до кінця цього року. Але й Пуйло має свої збочені принципи. Я вже багато писав і говорив про свій давній досвід спілкування з цим кремлівським недомірком. Він мислить плацдармами. Зеленський йому багато понаобіцював у Парижі ще в кінці 2019-го. І зараз Путлєр вимагає виконання, без якого знову спілкуватися не бажає. Тому якийсь час адекватна відповідь на лінії фронту буде реальною.
А ще в мене враження, що Залужному за право нормально й гідно виконувати свої військові обов’язки доводиться платити певним власним виглуплюванням та приниженням. Не знаю, що там відбувається при особистому спілкуванні, але свіжий виступ Залужного із типовими фразами Зе-каманди, як ми вже на 100% готові до НАТО, а нас туди не пускають якісь погані дяді й тьоті — це теж може бути доважком до ціни за хороші рішення. Якщо б тільки цим обмежилося, то це ще не найгірше. А поки можемо вітати наших бійців з поверненням їм гідних прав на виконання свого обов’язків. А реальний і прицільний вогонь у відповідь непогано протвережує.

 

Поделиться:
Загрузка...