Хроніка нашого дурдому

101

На фронті нескінчені обстріли. За 18 січня загинув один боєць і 10 отримали поранення в бою.

Січень «миротворця» Зеленського за бойовими втратами вже вдвічі перекрив січень «яструба» Порошенка. Проте, бентежить інше: на честь цих воїнів не будуть знімати помпезних кліпів, вишукуватись колони урядових машин, вести трансляції по TV. Бо це не вписується в концепцію 95-го кварталу про «мирні досягнення одного з найбільш впливових політиків сучасності». Показуха та відосіки, відосіки та показуха — квінтесенція цієї влади.

В оновленій Конституції РФ хочуть зафіксувати приєднання України та Білорусі. Про це заявив лідер громадської організації «Українці Росії» Богдан Безпалько.
РНБО презентувала Зеленському нову стратегію безпеки України, яка передбачає «заходи зниження напруженості у відносинах з РФ».

В інтерв`ю The Times of Israel Зеленський заявив, що взаємини з його російським колегою Путіним «перебувають на початковому етапі», а боротьба з корупцією «займе багато часу.»

Тобто, відступ від зайнятих позицій на Донбасі, повернення до формули Штайнмайєра, поновлення імпорту російської електроенергії та відкрите підняття голови вато-ригами — то тільки початковий етап? Боюсь подумати, що стане кінцевим. Та й боротьба з корупцією якось тихесенько відійшла на другий план — на перший вийшла боротьба з патріотами. Але ж головне відосік гарний «запилити», еге ж бо?

Конкурсна комісія ДБР не виявила у Олександра Бабікова, адвоката Віктора Януковича, конфлікту інтересів для призначення його заступником голови ДБР і не бачить застережень для не покладання на нього аудиту справ Майдану.

16 січня БПЛА СММ ОБСЕ середнього радіуса дії знову зафіксував щонайменше 650 протитанкових мін у полях на південь від залізничних шляхів, а також на схід і захід від автошляху Т1316 у межах ділянки розведення у районі н. п. Золоте, які розмістили російські окупаційні війська.

СБУ не знайшла причин не пускати в Україну російських артистів Марата Башарова, Сергія Колесникова та Ларису Удовиченко, які виступали в окупованому Криму. Але прикордонники їх не пустили, не в останню чергу завдяки осередку ДемСокира.Запоріжжя.

Юрист за освітою Гончарук подав заяву про відставку президентові, попри те, що тільки Рада має повноваження її задовільнити, а юрист за освітою Зеленський ту заяву прийняв.

В Україні різко виріс рівень безробіття. У грудні 2019 року зареєстровано 338,2 тис. безробітних, що на 17% вище, ніж минулого місяця. Це найвищий рівень, починаючи з березня 2019 року.

Myroslav Hai та Helgi Sharp

«Зелені» отримали «на блюдечку» країну через демократичні вибори не лише відремонтовану, але з ростом ВВП, обороноздатною армією, безвізом… Крім того, у «зелених» небачений ресурс підтримки суспільства і вся повнота влади…

І що? За півроку діра в бюджеті — 100 млрд. Прем’єр Гончарук сам про себе влучно сказав: «ухойдокали економику соросята». «При крепких хозяйствениках економика била 4 и 6. А пришли соросята и економика растет 2 и ВНИЗ…», — це з одкровень Гончарука на нараді в Кабміні.

— У вересні прем’єр Олексій Гончарук обіцяв 40% зростання ВВП за 5 років, зокрема 3,7%-4,8% зростання ВВП у 2020 році. Підставою для оптимізму прем’єра були результати 2 кварталу, коли за останній період президентства Порошенка ВВП зріс на 4,6%.

Однак господарювання урядовців, які прийшли за Зеленського викликало наростання кризових явищ.
Падіння промислового виробництва:
• Вересень -1,1%
• Жовтень -5%
• Листопад -7,5%

Спад у металургії, яка є основною експортною галуззю України:
• Вересень -5,4%
• Жовтень -11,9%
• Листопад -14,2%
• Грудень -20,5% (металопрокат за даними Укрметалургпрому)

Спад у легкій промисловості у листопаді -10,1%
Спад у деревообробній промисловості у листопаді -8,6%
Спад у машинобудуванні у листопаді -12,7%

Спад у вуглевидобутку через лобістське рішення про імпорт електроенергії з Росії в інтересах Коломойського:
• Вересень -1,5%
• Жовтень -2,3%
• Листопад -10,4%

Спад виробництва у сільському господарстві:
• Жовтень -6,7%
• Листопад -18,5%

Одночасно внаслідок непродуманої політики підвищення курсу гривні падають надходження від заробітчан, що зменшує купівельну спроможність населення на внутрішньому ринку і ще більше гальмує економіку.

• Розмова, записана у кабінеті прем’єра, була серйозною за змістом – урядовці вирішували як обдурити свого президента, подавши кризові явища в економіці, як позитив, видавши «зраду» за «перемогу».

• Несподіванкою для Зеленського стала зневага з якою ставляться до нього навіть всередині команди ті люди, яких він привів до влади.

Тетяна Чорновол

Що спільного між бабою на базарі та українськими топ-посадовцями, чому з приходом Зеленського до влади епоха бідності в Україні закінчилася лише для міністрів та інших чиновників — у щотижневому блозі Миколи Княжицького.

Приходить дядько на базар купити півня. А півня баба продає.

– Скільки півень коштує?» – питає дядько.

– Десять тисяч доларів, – відповідає баба.

– А чого ж так дорого?

– Гроші дуже треба.

Дуже життєвий анекдот. Тому що наші міністри, керівники державних підприємств, члени наглядових рад держпідприємств, тільки-но Зеленський прийшов до влади, так і поставили собі величезні зарплати.

Скільки вони отримують? Ну, від 250 до 500 тисяч гривень на місяць. Скільки це? Ну, від 10 до 20 тисяч доларів.

У сусідній Польщі політик чи міністр отримує приблизно 3–3,5 тисячі доларів чи євро. А керівник державного підприємства – 5 тисяч. Тобто, удвічі-втричі менше. І це при тому, що середня зарплата поляка втричі більша за середню зарплату українця. А внутрішній валовий продукт на душу населення – у шість разів більший у Польщі, ніж в Україні.

Чому ж так? Тому що ми – країна корумпована. Тому що люди, які називали себе «молодими новими обличчями» і антикорупціонерами, зайнявши посади керівників державних підприємств, членів наглядових рад, міністерські посади, ще раз підтвердили, що вони звичайні нефахові корупціонери.

Бо в таких країнах, де є велика різниця між зарплатами перших керівників і звичайних державних службовців, якраз і процвітає корупція. Тому що ми – 5, 10, 20 чоловік нагорі – можемо отримувати по 20 тисяч доларів щомісяця і називати себе чесними некорумпованими людьми. А там, унизу, хай і далі буде корупція.

Так і реформуємо Україну.

МИКОЛА КНЯЖИЦЬКИЙ

 

Поделиться:
Загрузка...