Генерал-лейтенант Ігор ПАВЛОВСЬКИЙ про державне оборонне замовлення на 2019 р

136

Пріоритетними напрямами державного оборонного замовлення на 2019 р. буде завершення розробки новітніх та модернізованих зразків озброєння та військової техніки, прийняття їх на озброєння та постачання для Збройних Сил України. Розповідає заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Ігор Валентинович ПАВЛОВСЬКИЙ.

– Пане генерале, як би Ви оцінили підсумки 2018 р. з точки зору задоволення потреб родів та видів Збройних Сил, а також виконання ДОЗ-2018?

– За результатами виконання заходів ДОЗ-2018 до військ поставлено близько 8 тис. од. основних зразків озброєння та військової техніки, декілька тисяч керованих засобів ураження, понад 500 тис. боєприпасів та інших виробів, а також відремонтовано майже тисячу одиниць техніки. Укомплектованість озброєнням та технікою бойових частин становить 95 %, а коефіцієнт технічної справності ОВТ – 86 %. Я думаю, що це гарні показники.

190131 tank

Також у 2018 р. прийнято на озброєння та постачання понад двадцять зразків озброєння та боєприпасів, а в рамках виконання дослідно-конструкторських робіт виведено на завершальні етапи в державних випробуваннях більше десятка новітніх зразків озброєння. Це ракетні комплекси, самохідні артилерійські гаубиці, реактивні системи залпового вогню, засоби розвідки та наведення артилерії. Саме завершення розробки новітніх та модернізованих зразків озброєння та військової техніки, прийняття їх на озброєння та постачання для Збройних Сил України буде пріоритетними напрямами державного оборонного замовлення на 2019 р.

– Але цифри свідчать, що за фінансовими показниками на 2019 рік ДОЗ є меншим, ніж у 2018 р. Як це вплине на кількісні показники нової техніки та озброєння, яке надійде до Збройних Сил у цьому році? Чи буде його менше?

– У 2018 р. на розвиток озброєння та військової техніки було виділено 17,3 млрд грн. На 2019 р. на ці потреби передбачено скерувати 16,3 млрд грн. Левова частина коштів буде скеровано на підтримку бойового потенціалу Сухопутних військ, надалі за обсягами коштів, що виділяються, йдуть Військово-Повітряні та Військово-Морські Сили. Також відповідний ресурс передбачено для створення єдиної автоматизованої системи управління Збройних Сил України, створення інформаційної інфраструктури. Понад 1 млрд грн передбачено скерувати на забезпечення живучості об’єктів зберігання ракет і боєприпасів.

До цього варто додати, що наприкінці минулого року для задоволення потреб війська в новому озброєнні та техніці було додатково виділено 4 млрд грн, які надійшли до бюджету в рамках конфіскату фінансових ресурсів. На 80% відсотків від цих 4 млрд було здійснено авансові проплати на підприємства вітчизняної оборонної промисловості для закупівлі значної кількості основних зразків озброєння та військової техніки, які будуть поставлені у Збройні Сили цього року.

Також у 2019 р. для виконання програм підвищення обороноздатності держави Міністерству оборони України був визначний ресурс у розмірі 3,15 млрд грн під державні гарантії. Тож з огляду на загальний фінансовий ресурс та терміни постачання зразків, які передбачені закритою частиною ДОЗ, ми знаємо, що у 2019 р. армія отримує більшу кількість зразків нової й модернізованої техніки, ніж у 2018 р. При тому, що підсумкові показники 2018 р. були кращими, ніж у 2017 р.

– Які проблемні питання у ході виконання контактів по ДОЗ виявив 2018 рік?

– Державне оборонне замовлення було виконано в обсягах запланованого і виділеного фінансового ресурсу, за певним винятком. Зокрема, йдеться про постачання нових БТР-3 та БТР-4 до війська з огляду на недостатні потужності для виготовлення корпусів для цих бронетранспортерів. Також було відтерміновано постачання за окремими імпортними контрактами, які не були виконані або з огляду на затримки з наданням дозвільних документів у країнах, де знаходяться потенційні постачальники потрібних нам виробів. Або через те, що номенклатура, наприклад, потрібних нам боєприпасів, вже майже відсутня. Це, зокрема, стосується 152-мм та 100-мм боєприпасів.

– Якщо найбільша увага в ДОЗ за обсягами коштів та кількістю замовлених зразків приділяється саме Сухопутним військам, на яких лежить основне навантаження у протидії російській агресії, то хотілося б більш детально дізнатися про те, за рахунок чого буде посилено потенціал наших військ?

– З метою оснащення Сухопутних військ передбачено підвищити спроможності насамперед Ракетних військ і артилерії шляхом закупівлі та постачання реактивних систем залпового вогню «Вільха» та «Вільха-М», реактивних систем залпового вогню «Верба-1», самохідних артилерійських установок калібру 155-мм «Богдана», самохідних мінометних систем «Барс-8ММК», систем «Штурм-СМ», комплексів артилерійської розвідки «Зоопарк», комплексів управління артилерією «Оболонь-А».

190131 Raketa

Для нарощування бойового складу артилерії передбачено закупити певну кількість артилерійського озброєння та техніки тих типів, які вже знаходяться у штаті наших артпідрозділів. Йдеться про самохідні артилерійські установки, міномети різних калібрів, автоматичні гранатомети. Також планується закупити протитанкові ракетні комплекси – як для постачання до військових частин, так і для укомплектування військових запасів. Зокрема, йдеться про вітчизняні вироби «Стугна» та «Корсар» та ракети до них.

Також ми будемо закуповувати боєприпаси до новітнього озброєння та боєприпаси критичної політичної номенклатури. Йдеться про реактивні снаряди калібру 300 мм, які серійно виготовляє ДержККБ «Луч», боєприпаси до артсистем великого калібру. Як відомо, вітчизняні підприємства налагодили виготовлення снарядів калібру 152-мм, як і боєприпасів до мінометів та гранатометів. У 2019 р., до речі, будемо проводити випробування 120-мм та 100-мм боєприпасів.

У поєднанні з потенціалом Міністерства оборони здійснюється постачання боєприпасів для відновлення запасів на сховищах та арсеналах. Передбачені кошти й заходи для нарощування можливостей для ремонту та складання боєприпасів на арсеналах та базах Збройних Сил.

– Чи передбачається закупівля боєприпасів для стрілецької зброї ?

– Так, це постійний процес. Будемо закуповувати боєприпаси до автоматичних гармат, потреба в яких є постійно, та до новітньої стрілецької зброї, до снайперських гвинтівок. Снайперські підрозділи також будуть оснащуватися новітніми гвинтівками вітчизняного та закордонного виробництва, антиснайперськими системами, приладами спостереження та прицілювання – як закордонного так і вітчизняного виробництва.

Сергій ЗГУРЕЦЬ

Поделиться:
Загрузка...