«Газпром» взяли за горло

3 662

Через арешт активів у «Газпрому» реальні проблеми, яких ще не було ніколи

Міністр енергетики Росії Олександр Новак пригрозив Україні проблемами з подальшим транзитом газу через нашу територію у зв’язку з ситуацією з арештом активів «Газпрому» на Заході. «Ми вважаємо, що для подальших партнерських відносин від цих дій дуже негативний ефект» — сказав Новак.

У його заяві зворушливо все: і те, що відносини між «Газпромом» і «Нафтогазом» після десятиліть шантажу з боку Росії, її звернень до арбітражу і гарячкового будівництва газопроводів в обхід України виявилися «партнерськими». І те, що ці дії «Нафтогазу» можуть мати «негативний ефект» — так, ніби досі відносини «Газпрому» і «Нафтогазу» були дуже хорошими і керівники російської монополії не розповідали б на всіх перехрестях про ненадійність України як партнера і необхідності будівництва «Північного потоку-2» заради стабільності і безпеки російських поставок.

Втім, якщо весь час брешуть господарі Новака Путін і Медведєв, то чому не може брехати міністр енергетики?

Новак правдивий тільки в одному: через арешт активів у «Газпрому» реальні проблеми. Серйозні. Таких не було ніколи. Інакше міністр енергетики не говорив би про можливість підтримки «Газпрому» у зв’язку з арештом його активів. Задумайтесь тільки — російський уряд має намір допомагати компанії, основне завдання якої — фінансувати Росію.

Все це означає тільки одне: «Газпром» міцно взяли за горло, а розуміння, що робити в цій ситуації, у російського керівництва немає.

Гальмується вся діяльність російського газового монополіста, всі його проекти, саме існування на ринку. Можливості натиснути на Україну за допомогою західних лобістів своїх інтересів у Кремля в даному випадку немає просто тому, що Україна діє в логіці права, вона виконує рішення міжнародного арбітражу, яке Росія ігнорує.

Можна, звичайно, влаштувати війну — Росія тільки це і вміє. Але можливості воювати перед горезвісним чемпіонатом світу з футболу у Кремля немає — адже цей ганебний захід має стати черговим доказом особистої значущості Путіна і його держави. А кожен день зволікання приносить «Газпрому» збитки, ускладнює його ситуацію на ринку.

Звичайно, можна було б вчинити чесно: просто заплатити, виконати рішення арбітражу. Але робити щось чесно — це не по-путінськи.

Віталій Портников

Поделиться:
Загрузка...