Экономике тапки палюбому

14 069

Танцор самбы, временно исполнявший обязанности министра экономики, неожиданно нашел в кармане калькулятор, обнаружил в нём цифры и посчитал.

В 18-м году рост ВВП стал максимальным за семь лет, несмотря на постоянно всё пздящих барыг. Но вот когда пришли честные и небарыги, ВВП показал пятнадцатиквартальный минимум, потому что П- профессионалы.

Помните, Милованов говорил, что экономика «замедлилась» из-за тёплой весны? Видимо, он таки понял, что ещё более тёплое лето не за горами. И тут ещё вирус окаянный.

Оказываецца, если всех разогнать по домам, наступит пздец сначала в этих самых домах, а потом и в бюджете.

Оказываецца, экономика таки должна работать, чтоб люди могли оплатить еду, жильё, заплатить налоги, и что массовая, тотальная и бездумная остановка предприятий – это самоубийство.
Кто бы мог подумать….
Вот смотри, танцор.
Есть наша семья, например.
Нам ежемесячно нужно заплатить аренду, потому как хозяйке квартиры на карантин плевать, она благотворительностью не занимается. Нам нужно кушать и оплачивать коммунальные услуги. И как только один из нас теряет возможность зарабатывать, в нашей отдельной семье наступает пздец.
Я бы предпочла всё же вируса перспективе жить под мостом и питаться кошками.
Но нет.
Наши безудержные борцуны с эпидемией не продумали ничего, не разработали никаких механизмов помощи гражданам и предприятиям, денег на свою завзяту боротьбу выделили МЕНЬШЕ, чем на содержание партии «Слуга народа», и чтоб создать видимость деятельности тупо позакрывали всё и ниипёт. Отличная идея, да.

«Швидкість відновлення економіки буде головним викликом після кризи», говорит экс-министр Милованов. А я вот думаю, что если они умудрились без всякого вируса за 8 месяцев угондонить растущую и работающую экономику, то виклик у них будет всего один: договориться с Аваковым о контроле голодных толп, которые придут громить Банковую. Потому что зелёные идеи хороши ровно до тех пор, пока есть чё пожрать.

В Чехии, например, оставили персоналу возможность оставаться на работе, просто сократив часы и зарплаты. Меньше – лучше, чем ничего, а Корея вообще не закрывала ничего.

Но дело даже не в этом. Дело в том, что вы, мелкие обосранцы, сначала трындите про деолигархизацию и про то, как вы олигархат сажать будете. Хомячки апплодируют стоя, рейтинги летят вверх. А сейчас растеряшка-Зеленский ПРОСИТ олигархов окаянных взять «под опёку» целые области, признаваясь, что сам может чуть меньше, чем ничего.

Знаете, пупсики, нас под опёку Ахметов уже брал. Раздавая гуманитарную кильку и крупу в оккупированном городе.
Так вот я манала такую опёку.
Дайте нам жить и работать. Если вы не можете помочь, то хотя бы не мешайте. Потому что никакой Аваков вам не поможет, когда четырёхмиллионный Киев проголодается.
А экономике тапки палюбому.
И не потому что к нам вирус пришел, а потому что к нам пришли вы.
Тупые криворукие е*бланы. У которых хватило наглости подумать, что они способны управлять чем-то сложнее самоката.

Таня Адамс

P.S. Меморандум дій

Починаючи з січня поточного року вищі посадові особи держави бадьоро рапортували щодо готовності України до епідемії, яка насувається.

Тим часом під пусту балаканину були продані складські запаси захисних засобів, залишились без масок і елементарних антисептиків навіть медичні заклади.
Не можна заперечувати необхідність запровадження у всіх регіонах нашої держави карантину, але відсутність елементарного моделювання ситуації, прогнозування наслідків обмежувальних заходів, що запроваджуються безсистемно та хаотично, може призвести до руйнівних результатів, набагато гірших за летальні втрати від коронавірусу.

У мене немає бажання обговорювати нескінченний перелік прорахунків. У країні зараз і без мене досить публічних експертів з критичного осмислення ситуації. В нинішніх умовах найбільш актуальними є питання — “що робити?”, а не “хто винен?”.

Час і так втрачено. Подальше зволікання щодо заміни управлінського хаосу на осмислену систему забезпечення захисту громадян і держави може призвести до трагічних наслідків. Безсистемність і некерованість не можна компенсувати посиленням заборонних заходів.

Спробую коротко викласти пріоритети, реалізація яких необхідна в умовах епідемії, війни та масштабної економічної кризи.

1. Створення штабної вертикалі.

В умовах необхідності оперативного ухвалення рішень в центрі і на місцях повинна бути створена жорстка штабна вертикаль, що включає в себе штаби центрального, обласного, міського (районного) рівня.
В регіонах, де фіксують наявність хворих на COVID-19, роблять заяви про створення штабів у складі десятків чиновників. Але цей піар не має нічого спільного із побудовою єдиної штабної вертикалі, яка охоплює всі регіони в рамках реалізації програм і задач, затверджених Центральним штабом. Потрібні чіткий алгоритм дій і підпорядкованість з визначенням повноважень і сегмента відповідальності, з конкретизацією завдань і необхідних для їх виконання ресурсів. Без такого управлінського стержня робота в центрі і на місцях буде розбалансованою і неефективною.

2. Розподіл пріоритетів і відповідальності центральної влади і органів місцевого самоврядування.
Необхідно виключити дублювання, відсутність координації, взаєморозуміння і взаємозв’язку органів місцевого самоврядування і центральної влади. Основне навантаження в ситуації, що склалася, ляже на місцеву владу, їх штаби і муніципалітети. Недопустимо в умовах фінансової кризи і обвалення бюджетних надходжень штучно скорочувати дохідну частину місцевих бюджетів. Втрати місцевих бюджетів від податкових пільг повинні бути компенсовані ресурсами держбюджету.

3. Терміновий секвестр бюджету, перерозподіл бюджетних пріоритетів на центральному і регіональних рівнях.
В умовах повністю розбалансованого бюджету і різкого скорочення його дохідної частини необхідне скорочення і перерозподіл бюджетних ресурсів з капітального будівництва (його доведеться обнулити в поточному році), з роздутого забезпечення держапарату, також з інших незахищених статей на медичні і соціальні програми, на підтримку суб’єктів економічної діяльності, які понесли колосальні втрати. Корекція бюджету не повинна послабити фінансування пріоритетів, пов’язаних з національною безпекою і обороною країни.

4. Забезпечення безперебійної роботи об’єктів критичної інфраструктури.
Список цих об’єктів, який і досі не затверджений Кабінетом Міністрів України, потрібно значно розширити. До нього необхідно включити всі об’єкти енергетичної інфраструктури, металургійні і хімічні підприємства з неперервним виробничим циклом, стратегічні підприємства, в тому числі підприємства оборонно-промислового комплексу, підприємства зв’язку та харчової промисловості, підприємства і служби, що забезпечують життєдіяльність і санітарний стан міської інфраструктури (нам тільки нових епідемій не вистачало), а також транспортну інфраструктуру, необхідну для обслуговування всіх цих об’єктів.
Даний неповний перелік охоплює більшу частину суб’єктів економічної діяльності, що превалюють в питомій вазі всіх податкових надходжень. В умовах епідемій, війн і катаклізмів завдання держави — не паралізувати роботу цих підприємств, а забезпечити безпечний режим їх функціонування (забезпечення засобами захисту і гігієни, медичний контроль тих, хто працює, знезараження виробничих приміщень і транспорту, санітарний контроль продуктів харчування тощо).
Зупинка окремих підприємств з наведеного вище переліку (ядерних електростанцій, хімічних виробництв тощо) може призвести не тільки до соціально-економічної катастрофи, але і до найстрашніших техногенних і екологічних наслідків.

5. Створення стратегічних резервів засобів захисту і гігієни, ліків і медичного обладнання, продуктів харчування.
Терміново необхідно сформувати державне замовлення для створення стратегічних резервів. Перепрофілювання і підтримка підприємств, що виробляють критично важливу продукцію, необхідну для захисту і забезпечення громадян. Встановлення жорсткого контролю за цінами на засоби захисту, медикаменти, продукти першої необхідності. Забезпечення цією продукцією малозабезпечених і постраждалих громадян.
Саме ці завдання керівництво країни повинно було реалізувати ще в січні поточного року, рапортуючи про готовність протистояти епідемії.

6. Забезпечення проведення весняно-польових робіт у повному обсязі.
Держава повинна забезпечити контроль за зниженням цін на паливо і добрива в умовах різкого падіння котирувань на енергоносії на світових ринках. Забезпечити аграріїв необхідними кредитами і засобами захисту.
Заборонні заходи, у тому числі обмеження на переміщення транспорту, не можуть стосуватися аграрної інфраструктури в умовах активного проведення сільськогосподарських робіт. Нерозуміння важливості цього питання може стати причиною гострого дефіциту продуктів харчування (голоду) вже восени поточного року.

7. Пріоритетне фінансування і матеріально-технічне забезпечення медичних закладів.
Окрім забезпечення у повному обсязі медичним устаткуванням, медикаментами, засобами підвищеного захисту, а також значного збільшення фонду оплату праці медперсоналу інфекційних відділень, необхідне запровадження гарантій повноцінних фінансових виплат медичним працівникам у випадку зараження, втрати працездатності та смерті при виконанні своїх професійних обов’язків.
Для недопущення зараження населення в медичних закладах необхідно створити мобільні групи з експрес-тестування поза приміщеннями лікарень і поліклінік, за місцем проживання і роботи громадян.

8. Відновлення обороноздатності, захист армії та силових структур від епідемії.
Забезпечення армії і силових структур, а також сімей військовослужбовців засобами захисту і гігієни.Розгортання мобільних військових госпіталів в умовах загострення епідеміологічної ситуації. Для зміцнення обороноздатності країни і забезпечення протиепідеміологічних заходів, в разі необхідності, — проведення мобілізації, в першу чергу, серед дорослого населення, що втратило роботу.

Припинити відвід військ вздовж лінії розмежування.

Закрити всі контрольно-пропускні пункти з окупованими РФ територіями до закінчення карантинних заходів.

Враховуючи військові провокації з боку РФ, які не припиняються, посилити потенціал і бойові спроможності підрозділів, що забезпечують реалізацію ООС.
Посилити контроль за державним кордоном для запобігання несанкціонованого проникнення на територію країни і незаконної міграції.

9. Забезпечити об’єктивне інформування громадян країни щодо дій влади з протидії соціально-економічній кризі і организації карантинних заходів без нагнітання паніки, відчаю та страху.
Більше оптимізму, віри і впевненості в перемозі. Досить демонструвати на всіх каналах “європейські новини” у вигляді колон машин, що везуть померлих до крематорію. Страх і депресія не тільки призводять до дестабілізації і хаосу, але і стрімко знижують імунітет людського організму, що неприпустимо в умовах епідеміологічної загрози.
Цей невеликий перелік пріоритетів повинен доповнюватися і деталізуватися, але його не можна підміняти пустим піаром і залякуванням. Жорсткі, але детально пропрацьовані карантинні заходи повинні захистити громадян, не зруйнувавши при цьому економіку і обороноздатність країни, не позбавляючи Україну перспектив розвитку, а громадян — майбутнього.

Олександр Турчинов
Поделиться:
Загрузка...