Це все смердить

185

Україна залишається ізольованою країною, зацикленою виключно на внутрішніх проблемах. Звичайно, якщо порівнювати з Україною десяти- і двадцятирічної давнини, прогрес колосальний, але якщо озирнутися довкола – мало, друзі, мало. Ми критично відстаємо від світу.

Це Вашингтон Пост може вийти зі статтею «Ukraine Corruption Prosecutor», присвяченою новій Генпрокурорці в Україні. Здавалося б, де Штати і де Венедиктова? І тим не менше, їм дійсно цікаво і важливо тримати руку на пульсі там, де, на їхню думку, присутній американський інтерес. Тому США – країна № 1 світу. Ну а ми трошки відстаємо.

В Україні досі існує два варіанти «правди», один для зовнішнього, а інший для внутрішнього споживача. І якби не ось ця закритість, у команди Зеленського не було б жодних шансів погасити інформаційну хвилю імпічменту. Приховати для широкого загалу українців ганебну роль персонально Зеленського і його команди у цій історії.

Серед іншого, 7 листопада минулого року у Штатах було опубліковано стенограму свідчень у справі про імпічмент Вільяма Тейлора, у якій він під присягою розповів, що тодішній помічник Президента України Андрій Єрмак і радник глави держави Ігор Новіков показували йому і Волкеру фотографії своїх братів і розповіли слізну історію про те, що ці брати загинули в АТО, а винні їхній смерті не росіяни, не бойовики, а персонально Петро Порошенко.

У даному випадку Тейлор не міг збрехати у принципі. По перше, потрібно розуміти рівень майданчика, на якому давалися ці свідчення, і серйозність справи. По друге, розмова велася при свідкові. По третє, смисл йому брехати? У таку ідіотську брехню ніхто не повірить.
І от тепер Денис Єрмак тріумфально воскрес. Як випливає з оприлюднених плівок, весь цей час він чудово себе чухав, приторговуючи впливом за братовою спиною.

Говорять, що злив цих записів спричинив істерику Зеленського. Не знаю, зі свічкою не стояла, але можу припустити, що це дійсно удар. І не тому, що найближче оточення бере гроші за призначення – теж мені, секрет Полішенеля.

А тому, що тепер потрібно думати, як гасити скандал на заході. Бо, розумієте, це все смердить. Смердить як гнилий оселедець. Смердить як некрофіл, який приніс мерця на вечірку до живих людей.
Тільки у нашому випадку мрець іще й ожив.

Тамара Горіха Зерня

Поделиться:
Загрузка...