«Це ще огидніше, ніж гречка». Денісову, Кулебу та Олену Зеленську просять дати негайну оцінку використанню дітей у президентському опитуванні

135
Омбудсмен Людмила Денісова, дитячий омбудсмен Микола Кулеба та перша леді Олена Зеленська мають дати негайну правову й моральну оцінку фактам використання неповнолітніх під час проведення опитування від президента в день місцевих виборів, 25 жовтня 2020 року

З такою заявою виступила народна депутатка України, співголова парламентської фракції партії «Європейська солідарність» Ірина Геращенко.

В якості підстави для такого звернення вона наводить фотофакт роботи інтерв’юером 14-річного хлопчика з міста Костополя Рівненської області.

«Зрозуміло, що діти пішли працювати за 1000 гривень не від хорошого життя, не від «закінчення епохи бідності». Але це ще огидніше, ніж передвиборча гречка пенсіонерам», — наголошує Геращенко.

При цьому вона окремо звертається до дружини глави держави Олени Зеленської.

«Шановна пані Олено! На жаль, ваш чоловік, який сьогодні має бути гарантом Конституції і захищати кожну українську дитину, насправді, організував ось цю авантюру, коли підлітки, школярі залучені до псевдоопитування, що є грубим порушенням і закону і просто норм моралі. Ви неодноразово декларували, що в сфері Ваших турбот — українські діти, і я вірю, що Ви щиро вболіваєте за них», — зазначає Зеленська.

Геращенко просить Зеленську силою свого авторитету «припинити цю ганьбу», а також «звернутися до сого чоловіка і підконтрольних йому «слуг» з проханням негайно відпустити всіх дітей і підлітків, залучених до цієї афери, додому, до батьків».

P.S.

Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова надала роз’яснення у зв’язку із численними повідомленнями у засобах масової інформації та соціальних мережах про залучення дітей до проведення опитування, яке ініційоване президентом України Володимир Зеленським у день голосування на місцевих виборах

Про це повідомляється на офіційному сайті омбудсмена.

«Волонтерами можуть стати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які є дієздатними. Особи віком від 14 до 18 років здійснюють волонтерську діяльність за згодою батьків (усиновлювачів), прийомних батьків, батьків-вихователів або піклувальника», — наголосила Денісова.

Відповідно до статті 7 закону України «Про волонтерську діяльність», волонтер — фізична особа, яка добровільно здійснює соціально спрямовану неприбуткову діяльність шляхом надання волонтерської допомоги.

Згідно із законом, волонтерська діяльність є формою благодійної діяльності.

«Таким чином, участь неповнолітніх дітей у волонтерстві правомірна, якщо згода на неї дана батьками або іншими законними представниками дитини, а сама волонтерська допомога є добровільною та безоплатною«, — підсумувала Денісова.

P.P.S.

При всій моій повазі до Людмили Денисової, ця заява викликає велике занепокоєння і розчарування. Думаю, пані Людмила зробила її під тиском Банкової чи іншого приміщення в центрі міста, яке також « гарантує чесні вибори» і вперто не помічає порушень, хоч було таке ретиве в 19 . . Що ж, якщо навіть омбудсмен стає на захист незаконного опитування, справи в державі кепські , і все більше нагадують часи Януковича. А ми маємо вимагати в неповнолітніх дозвіл батьків… І будемо перевіряти наявність дозволів.

Поделиться:
Загрузка...