Це дитячий садок: в США дали жорстку оцінку Байдену і його зустрічі з Путіним

86

Зустріч президента США Джо Байдена з главою РФ Володимиром Путіним, яка відбулася 16 червня в Женеві, послабить позиції Америки в її відносинах з Росією.

Таку думку висловив ад’юнкт-професор університету Джона Хопкінса, колишній кореспондент Financial Times в Москві Девід Саттер, автор книг «Століття божевілля» і «Менше знаєш — краще спиш».

Девід СаттерФото: duh-i-litera.com

«Мені здається, що ця зустріч послабить позиції Америки в її відносинах з Росією. І найголовніше — може дати хибне враження Путіну, що Америка не готова до серйозного опору. А, можливо, це враження є і правильним», — констатував він.

За словами Саттера, думка, що найважливішим досягненням цієї зустрічі є те, що американський посол повернеться в Росію, а російський — в Вашингтон, не враховує важливого факту — країни відкликали своїх послів після того, як Байден сказав, що Путін — вбивця.

«Ну, і що тепер? Повернення послів означає, що Путін вже не вбивця? Чому таке відбувається? Американці вважають, що кілька місяців без посла США в Москві — це серйозне покарання за вбивства? Я так не думаю», — говорить професор.

Також він розкритикував обмін подарунками між главою США і президентом РФ.

«І ще один момент — Путін і Байден обмінялися подарунками. Але навіщо? Якби я зустрічався з вбивцею, я б так не зробив. Цікаво, що в російському інтернеті факт обміну подарунками — це найголовніша новина», — наголосив Саттер.

Також він відзначив той факт, що за словами глави РФ, його задовольнило пояснення Байдена з приводу його висловлювання, що Путін — вбивця.

«Що це значить? Як можна задовольнити людину, яку ви раніше назвали вбивцею, крім того, що попросити у неї вибачення? Як би вам це правильно пояснити … Це все відбувається в якомусь вимірі нереальності, в режимі якогось бюрократичного автоматизму. Фактично не було піднято жодного питання, яке варто було б обговорити на вищому рівні «, — вважає письменник.

Він констатував, що єдине, що зробила ця зустріч на вищому рівні — дала легітимність режиму, який цього не заслуговує.

«Путінський режим буде використовувати цю легітимізацію в своїх інтересах, щоб внутрішньо зміцнити свої позиції. Чому це повинно бути в інтересах Америки, я абсолютно не розумію», — додав Саттер.

Під час прес-конференції Байден ухилявся від незручних запитань на кшталт «так чи є Путін вбивцею» і «чи побачили ви душу в його очах на цей раз».

«Так. При цьому, він почав розповідати Путіну якісь історії про свою матір. Це все дитячий сад. Важко уявити, що до цього саміту взагалі готувалися. Я з гіркотою помічаю, що у американців є якийсь психологічний блок в розумінні того, як слід ставитися до пострадянських країн, які вийшли або не вийшли з-під комуністичного управління. По-моєму, ця зустріч, в кращому випадку — втрата часу«, — резюмував Девід Саттер.

Поделиться:
Загрузка...