Категории: Мир о нас

Чому літній контрнаступ зазнав невдачі: Reuters назвав чотири ключові фактори

Українські успіхи обмежилися деокупацією лише кількох сіл замість визволення Мелітополя.

Російська лінія оборони – наймасштабніша та найбільше укріплена в Європі з часів Другої світової війни – зрештою вистояла під тиском українського контрнаступу. Підсумовуючи результати цієї битви, Reuters називає 4 ключові фактори, які допомогли агресору втримати загарбане.

  1. Розосередження українських наступальних зусиль. Центром українського контрнаступу був Запорізький фронт, а головною метою – вихід до Мелітополя, в результаті чого ЗСУ перерізали б російські лінії постачання до Криму. Але разом з тим українські сили також були задіяні у наступі на флангах Бахмута та в напрямку Бердянська.
  2. Ешелонована російська лінія оборони. Україна відкладала контрнаступ місяцями, очікуючи надходження обіцяної зброї і завершення підготовки нових бригад, а також плануючи стратегію наступу. За цей час Росія встигла вирити окопи та замінувати стратегічні ділянки фронту. Крім того відкрита рівнинна місцевість на півдні сама собою ускладнювала наступ ЗСУ, позбавляючи українців елементу несподіванки.
  3. Нестача солдатів та озброєння в Силах оборони. Не маючи жодної чисельної переваги, українцям довелося прокладати шлях через багатошарову російську оборону, що складалася із протитанкових перешкод, заплутаної мережі окопів і тунелів, а також стратегічно замаскованих батарей, танків і командних пунктів. Все це супроводжувалося постійним обстрілом російської артилерії.
  4. Суцільні мінні поля. Попереду своїх військових позицій уздовж фронту російські війська заклали потужну першу лінію оборони: щільний шар протипіхотних і протитанкових мін. Розмінування шляхів через російські мінні поля стало одним із найвитратніших завдань контрнаступу як за часом, так і за людьми та технікою. Розчищення шляхів через міни відбувався під пильним наглядом російських безпілотників, які постійно націлювали артилерію та ударні вертольоти на саперів.Контрнаступ у Криму із застосуванням морських безпілотників і прицільних ракетних ударів великої дальності змусив російський флот відступити в Чорному морі, а розсекречений звіт розвідки США вказав на втрати збройних сил росії майже 315 000 убитих і поранених військовослужбовців, або майже 90% персоналу, який він мав на момент початку конфлікту.Тим не менш, кінцева мета – повернути собі територію в окупованій Україні – не здійснилася, і Київ зараз щосили намагається забезпечити більше поставок зброї від західних країн, оскільки війна затягується.

    Високопоставлений військовий командир сказав Reuters, що війська на передовій зіткнулися з нестачею артилерійських снарядів і скоротили деякі військові операції через нестачу іноземної допомоги.

Последние новости

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 27.06.2024

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 27.06.2024 1. Польща, Литва, Латвія та Естонія хочуть звести вздовж кордонів…

3 дня назад

​​ОПУ ЗІ СМАКОМ СТАЛІНІЗМУ

На "Українській правді" вийшов доволі цікавий матеріал про Андрія Єрмака. Матеріал справді вартий уваги. Хто ж такий Андрій Єрмак? А…

3 дня назад

Татарову самое время готовиться на выход

Статья на «Украинской правде» об особенностях и завоеваниях Андрея Ермака имеет очень простую причину. Госдеп США в категорической форме требует…

3 дня назад

​​УКРАЇНЦІ БАЧАТЬ ТАК

Центр Разумкова оприлюднив результати дослідження "Оцінка ситуації в країні, довіра до соціальних інституцій...", з дуже, як на мене цікавими результатами.…

3 дня назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 26.06.2024

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 26.06.2024 1. Російський газопровід «Сила Сибіру» постачає газ із родовищ Іркутської…

3 дня назад