ЧИ ГІДНІ МИ БЕЗВІЗУ?

145
Все дивовижно. Віце-президент Асоціації «Україна-ЄС» і депутат Європараламенту Віола фон Крамон-Таубадел у своєму Твітер написала, що Україна може втратити Безвіз і економічну допомогу Заходу, в разі якщо керівник Спеціалізованої Антикорупційної прокуратури буде призначений отою комісією, яку щойно призначили Верховна Рада, читайте — фракція «Слуга народу». У відповідь ОПУ заявила, що й попереднього керівника САП НАБУ зловила на діяльності і висловлюваннях несумісних з займаною посадою, але нічого мовляв, — був призначений.
На це вже відреагував скандальний антикорупціонер Віталій Шабунін — він написав, що так, факт мав місце. Але. Тоді, через проблеми з Холодницьким, під тиском МВФ і ЄС до закону були внесені зміни, за якими до складу комісії з обрання керівника САП мусять бути внесені особи з бездоганною репутацією і антикорупційним досвідом. Простіше кажучи — сам Шабунін зі своєю садибкою і мутними справами з декларуванням, до такої комісії не потрапить. Але зміни були внесені — депутати з політсили Петра Порошенка пішли на зустріч тим вимогам.
А нині телеграм-канали наближені до ЗЕкоманди вже розганяють чутку (характерно, з тегом «слухи»), ніби Єрмак провів телефонні переговори з «західними лобістами» і домовився, що «фігура керівника САП буде компромісною».
Знаєте, я вкотре переконуюся, що до Європи нашому народові все ж таки — як до неба пішки. Нинішня влада обрана кричущою більшістю населення країни яке на вибори явилося і за байдужості другої кручущої більшості, яка вибори проігнорувала. Ця обрана більшістю влада нині хоче ПРИЗНАЧИТИ голову САП силами спеціально створеної комісії і щиро не розуміє чому ЄС погрожує відмінити безвіз? Вона намагається ПОРІШАТИ з ЄС, мовляв — призначимо компромісну фігуру, аби і вам і нам.
А ЄС в той самий час вимагає аби керівник САП призначався за результатами КОНКУРСУ! Тобто аби обрали кращого з запропонованих, по ходу розібравши всіх кандидатів на молекули на предмет корупції. Ви відчуваєте різницю між поняттями «призначити» і «призначити за результатами конкурсу»?
Знаєте кого мені зараз нагадують наші нардепи? Дикунів які хочуть, аби англійці їм провели електрику. За це вони пропонують англіцям одну бабу, другу бабу — і щиро не розуміють що англійцям не так? А англійцям не так те, що дикуни жеруть людей — і вони вимагають дикунів в обмін на електрику відмовитися від канібалізму. Що викликає нерозуміння в дикунів — як це так людей не жерти? Хіба так можна?
Дивлюся я на все це, і думку гадаю. А може ми справді негідні безвізу? Так, окремі з нас цілком відповідають вимогам, що їх висуває Європа. Але більшість українців… Чого гріха таїти?
Хіба в країні, що цінує безвіз таке може статися?
Поделиться:
Загрузка...