Бойовий потенціал морської піхоти значно зросте

633

До кінця 2018 року бойовий потенціал морської піхоти значно зросте. Завершиться переозброєння танкового батальйону бригади морської піхоти, а інший батальйон отримає модернізовані БМП

Держава нарощує зусилля щодо забезпечення морських піхотинців новітніми та модернізованими зразками озброєння та військової техніки.

Так, танковий батальйон бригади морської піхоти повністю укомплектують танками Т-80. Ці панцерники досить маневрені, швидкісні, з потужними бойовими можливостями. До війни на Сході України морська піхота не мала на озброєні танків, але досвід АТО продемонстрував, що використання в бою танків у рази підвищує ефективність виконання бойових завдань.

Крім того, батальйон морської піхоти, що у Бердянську, отримає модернізовані БМП. Також у майбутньому окремий батальйон морської піхоти з Маріуполя, можливо, посилять ротою танків.

— Через загрози широкомасштабної агресії Росії одночасно на різних стратегічних напрямах, а це не тільки Азовська операційна зона з Кримом, але й Придністровський напрям, південні райони Одеської області (Бессарабія), адже агресор не відмовився від своїх планів дестабілізувати цю частину України, командування флоту планує створити ще одну бригаду морської піхоти. Обидві бригади морської піхоти будуть діяти разом з підрозділами ствольної і реактивної артилерії ВМС України та фактично закриватимуть все морське узбережжя країни — від міста Рені, що на річці Дунай, до Новоазовська Донецької області, — зазначає начальник відділу морської піхоти Командування ВМС ЗС України полковник Сергій Тартаковський.

У перспективі, як розповів полковник Сергій Тартарковський, у складі кожної бригади морської піхоти буде «важкий» батальйон, озброєний танками і БМП, та «легкі» батальйони, підрозділи яких виконуватимуть завдання різного спектру бойового застосування.

Наприклад, «легкі» роти морпіхів діятимуть автономно з різних напрямків: потраплятимуть в район виконання завдань парашутним способом з повітря, на вертольотах, висаджуватимуться на узбережжя з десантних кораблів та катерів або механізованим способом на бронемашинах. За належної вогневої підтримки інших штатних підрозділів морської піхоти або приданих сил вони мають ефективно діяти на будь-якій місцевості, включаючи море, дельти річок, гори, та в містах. Їхні спроможності дозволятимуть діяти з відривом від основних сил.

Ті завдання, які колись виконував батальйон, відтепер мають бути по силах одній роті, завдання якої вже бере на себе взвод. Тобто зараз морська піхота вчиться досягати мети значно меншими силами. Іншими словами, для виконання конкретного тактичного завдання буде створюватися тактична група, яка матиме оптимальну чисельність, добре навчених бійців та потужне озброєння. Наприклад, для ведення пошуково-рейдових дій у разі виявлення незаконних бандформувань або протидії висадці десанту на морському узбережжі автономно працюватиме тактична група морпіхів одного складу. А, приміром, для захисту острова Зміїний від висадки підрозділів агресора потрібен зовсім інший комплект сил та озброєння, тому і підготовка військовослужбовців буде відповідна.

За словами полковника Сергія Тартаковського, найближчим часом морпіхи відновлять бойові спроможності щодо проведення морської десантної підготовки з фактичним виходом бронетранспортерів з твіндека корабля у відкрите море та подолання його вплав. Така система підготовки на сьогодні вкрай необхідна, оскільки не завжди корабель зможе підійти до узбережжя або ж, приміром, є загроза ураження кораблів на урізі води. До анексії Криму морська піхота такі можливості мала та успішно десантувалася за декілька кілометрів від берега як з великого десантного корабля «Костянтин Ольшанський», так і з середнього десантного корабля «Кіровоград» (зараз «Юрій Олефіренко»).

Віталій ПАНЧИШИН

P.S. 

36 окрема бригада морської піхоти була сформована в липні 2015 року на підставі Спільної Директиви Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України від 15 липня 2015 року №Д-322/1/21.

Наказом командира бригади від 17 липня 2015 року №433 22 липня 2015 року було введено в дію штат 36 окремої бригади морської піхоти. 22 липня визначено Днем бригади морської піхоти відповідно до наказу командира бригади від 4 липня №1370.

З 22 липня 2015 року 36 окремій бригаді морської піхоти також підпорядковані 1-й та 501-й окремі батальйони морської піхоти.

Протягом 2017 року проведено формування 503 окремого батальйону морської піхоти.

Морська піхота України на даний час складається з окремої бригади морської піхоти та окремих батальйонів морської піхоти.

Організаційно-штатна структура батальйонів морської піхоти типова та складається з управління батальйону, 1 та 2 роти морської піхоти, десантно-штурмової роти, мінометної батареї, роти вогневої підтримки, взводу снайперів та підрозділів всебічного забезпечення.

Відмінність полягає в різниці основних ОВТ та наявності артилерійських засобів.

Ukrainian Military Pages

Морська піхота України може виконувати наступні завдання:

  • діяти у складі тактичних морських і повітряних десантів для захоплення ділянок морського узбережжя, островів, портів, пунктів базування, аеродромів та інших об’єктів на узбережжі противника; — обороняти десантно-небезпечні ділянки узбережжя Чорного та Азовського морів. Вести, стабілізаційні, рейдові, наступальні, оборонні дії та здійснювати прикриття державного кордону;
  • посилювати військово-морських бази, пункти базування, морські та річкові порти;
  • приймати участь у антитерористичних, антипіратських та миротворчих операціях на території України або за її межами.

36 окрема бригада морської піхоти

ukrmilitary.com

Дислокація аеромобільних військ та морського корпусу (підрозділів загального військового та бойового забезпечення)

Кількість тактичних груп(бригад) в українських збройних силах у 2014-2017 роках (існуючі та новостворені загальні військово-допоміжні формування на початок року)

Ми починали з двох артилерійських бригад, а на сьогодні їх дев’ять, починали з двох танкових бригад, а сьогодні їх п’ять. У нас було два катери в ВМСУ на 1450 км узбережжя, а зараз їх вісім.

Поделиться:
Загрузка...