Бесплатные услуги врачей: Супрун назвала список

219

Министр здравоохранения Ульяна Супрун на своей странице в Facebook назвала перечень услуг, которые врачи должны предоставлять бесплатно.

«Это полный перечень медицинского обслуживания, на которое вы имеете право в каждом медучреждении, который оказывает первичную медицинскую помощь и финансируется за государственный счет. В него входят не только все услуги, которые оказывают врачи первичной медицинской помощи, а также базовые анализы и исследования — они перечислены на инфографике. Каждый из этих анализов можно пройти по назначению вашего семейного врача, терапевта или педиатра в учреждении здравоохранения, где он ведет прием», — пишет Супрун.Другие исследования и анализы по необходимости выполняются по направлению лечащего врача в поликлиниках или больницах.

P.S.

Сімейні лікарі, терапевти і педіатри та спостерігатимуть за вашим станом здоров’я чи станом здоров’я вашої дитини, ставитимуть діагнози та лікуватимуть найбільш поширені хвороби, травми, отруєння. За потреби ваш лікар дасть направлення до фахівця вторинної чи третинної допомоги – лора, ендокринолога, хірурга тощо – чи буде консультуватись з ним щодо вашого лікування.Рецепти на ліки, в тому числі за програмою «Доступні ліки», також виписуватиме ваш лікар.Новий Порядок надання первинної медичної допомоги передбачає профілактичні огляди та аналізи для груп ризику семи захворювань.

Сімейний лікар або терапевт за бажанням вагітної може вести неускладнену вагітність. Лікар може взяти вагітну на облік до 12 тижнів. Коли є необхідність або вимагає протокол він направить вагітну до акушера-гінеколога. Також лікар первинки розкаже, як діяти вагітній і дорослим членам родини, що мешкають з нею, при наближенні пологів. У потрібний час скерує до пологового будинку.

Після народження дитини педіатр або сімейний лікар має проводити планові обов’язкові огляди, навіть коли дитина здорова: 10 оглядів лікаря і 6 оглядів медсестри у перший рік, 2 огляди в два роки і 1 огляд у три роки.

Ваш лікар має слідкувати за вакцинацією вашої дитини і вас за календарем щеплень. Держава закуповує вакцини проти туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту.Невідкладна допомога при гострих станах і раптовому погіршенні стану здоров’я надаватиметься в медичному закладі.У компетенції лікаря первинки також окремі послуги паліативної допомоги – спостереження та оцінка стану важкохворого пацієнта, виписування рецептів для лікування больового синдрому.Ваш лікар видаватиме потрібну довідку, листок непрацездатності, направлення для проходження медико-соціальної експертизи тощо.Лікар самостійно визначатиме необхідність візиту до пацієнта додому, залежно від медичних показів. Лікар може дати поради щодо полегшення стану по телефону, а пізніше, під час прийому у закладі направити на аналізи та дослідження, уточнити діагноз та призначити необхідне лікування. Ваш лікар також може викликати екстрену допомогу до хворого, якщо буде така необхідність.

 

Поделиться:
Загрузка...