Баку боляче вдарив по самовпевненості Москви

199

Влада Азербайджану відмовилася пропустити на свою територію літак-розвідник ЗС Росії АВАКС «А-50». Це, ймовірно, навмисний демарш. Таку думку висловив відомий український політтехнолог і блогер Олексій Голобуцький.

Він звернув увагу на те, що російській авіації, яка летіла з Сирії в РФ, відмовили в транзиті в останній момент. Літаку ЗС РФ довелося робити значний гак і летіти через Туркменистан. «Це акт продуманий, не випадковий. Це не помилка, тому що такі маршрути узгоджуються заздалегідь», — заявив Голобуцький. Він упевнений, що це публічна демонстрація Азербайджаном, що дружні відносини закінчені. Причиною розколу, зі слів політтехнолога, є загострення конфлікту між Азербайджаном і Вірменією, яке сталося влітку 2020-го. Тоді Москва підтримала Єреван, забезпечивши вірменську армію новим озброєнням. В Баку цей вчинок сприйняли як недружній.

Рішучості Азербайджану надала потужна підтримка від головного союзника — Туреччини. Анкара посилила вплив на Баку у військовій сфері, допомагаючи зміцнювати армію. Фактично Азербайджан отримав підтримку від однієї з найсильніших країн НАТО, що серйозно змінило розклад сил в регіоні. «У цьому регіоні нас чекають цікаві події», — зазначив експерт.

Він упевнений, що Росія спробує відповісти Баку на недружній крок. З високою ймовірністю, це буде «грузинський варіант» з закриттям для Азербайджану російських ринків, висилкою представників діаспори та іншого. Голобуцький висловив упевненість, що ситуація з Азербайджаном є однією з пріоритетних тем в переговорах Москви і Анкари. Проте ситуація склалася не на користь РФ. «Як би Росія не намагалася домовитися з Туреччиною, вирішуючи тактичні завдання, турецький альянс з Азербайджаном в подальшій перспективі буде мати антиросійський характер. Про це говорять і історія, і геополітичні інтереси Туреччини», — констатував політтехнолог.

patrioty.org.ua

Поделиться:
Загрузка...